• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2021/2022

     • Dnia  27 kwietnia 2022r. w Kostrzynie na Odrą, KCK - Kręgielnia w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii : utwór poetycki , fragment  prozy. Na scenie zaprezentowało się 34 uczestników. Przyznano nominacje i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.

       

      Z naszej szkoły wystąpili następujący uczniowie:
      Fabian Baranowski, uczeń kl.IIIc- recytował utwór ,,Wilk u dentysty''  Jana Brzechwy, otrzymał wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej.
      Idalia Pawłowska, uczennica kl.IVa  ,,Całuski i buziaczki", Agnieszka Frączek.
      Hanna Burzmińska, uczennica kl.Vb -,, Ja mam  szczęście do wszystkiego" , Agnieszka Osiecka.  Została nagrodzona nominacją do etapu wojewódzkiego.
      Finał wojewódzki odbędzie się 13 maja 2022r. w Kłodawie. Podczas uroczystości naszą szkołę i miasto zaprezentuje  Hanna Burzmińska.
      Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom.

      Zwyciężczyni konkursu życzymy dalszych sukcesów .


                                                                                                                                                                                  Monika Makara

     • "Co sikory robią zimą?"

     • Park Narodowy Ujście Warty na początku zimy zorganizował konkurs ornitologiczny pt. ,, Co sikory robią zimą?, by przybliżyć uczniom zwyczaje ptaków w porze mrozów. W konkursie brały udział  dziewczęta z klasy 8a: Magdalena Kotkowska, Zofia Kmieć i Julia Szukała. Uczennice w ciekawy sposób przedstawiły wygląd i zwyczaje polskich sikor obserwując je codziennie i fotografując oraz zapisując ciekawe informacje o ich zwyczajach. Następnie z wszystkich danych zrobiły prezentację i przedstawiły ją przed komisją z Parku Narodowego. Ich wysiłki zostały nagrodzone tytułem finalistek. Opiekunem projektu była pani Aleksandra Szeląg.

       

      Zobacz prezentację konkursową.

     • Konstytucja 3 Maja

     • Święto Narodowe Trzeciego Maja  to święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów (czyli Polski i Litwy połączonych unią). Konstytucja, to podstawowy zbiór praw obowiązujących w danym państwie, a ta uchwalona 3 maja 1791 roku miała szczególne znaczenie. Uważa się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z roku 1787.

       

       

      Konstytucja 3 maja była niezwykle ważna dla naszego kraju. Ujęta była w 11 artykułach. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja ograniczała przywileje uboższej szlachty, natomiast chłopów oddawała pod opiekę państwa. Był to pierwszy krok w kierunku zniesienia poddaństwa chłopów i nadania praw wyborczych tej największej i najbardziej wyzyskiwanej klasie społecznej.
      Konstytucja usunęła liberum vetu, zniosła unię polsko-litewską , jednocząc oba kraje w jedno państwo. Zmieniała zasady wyboru króla.

      Już 5 maja 1791 roku dzień 3 maja został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji zostało zabronione przez Niemców i Rosjan . Również władze komunistyczne zabroniły świętowania. Dopiero po zmianie ustroju, od 1990 roku, Święto Konstytucji 3 Maja należy do jednych z najważniejszych polskich świąt. 

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne w Santoku

     • 12 kwietnia w Santoku  odbył  się etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka z klasy 8b. Jury miało bardzo trudne zadanie bo musieli wyłonić z każdej kategorii po jednej osobie do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę zarazem miasto Kostrzyn w konkursie wojewódzkim będą reprezentować Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Sławomir Młynarczak 

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • Za nami eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii - recytacja.Po wysłuchaniu 36 recytatorów Rada Artystyczna w składzie: Bożenna Sikora, Katarzyna Olejnik i Justyna Streichsbier postanowiła nominować do przesłuchań na szczeblu powiatu gorzowskiego reprezentantów naszej szkoły: Fabiana Baranowskiego kl.3c Hannę Burzmińską kl.5a oraz Idalię Pawłowską kl.4a. Natomiast wyróżnienia otrzymali:Anna Szybiak kl.3b, Agata Wiśniewska kl. 8b oraz Kalina Migdal kl. 7d.

      Gratulujemy!

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • 29 marca o godz. 10.00 w KCK ,,Kręgielnia” odbyły  się eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczestniczek: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Patrycja Staniszewska z klasy 3d, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka, Laura Bojaruniec, Nikola Zaremba z klasy 8b.

      Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Santoku  Jury wytypowało troje uczestniczek naszej szkoły: Amelię Abrasowicz,Idalię Pawłowską ,Anię  Drohomirecką. Wyróżnienia powędrowały do Laury Bojaruniec i Nikoli Zaremby.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Sławomir Młynarczak 

     • Wojsko bliżej uczniów

     •  

      W ramach cyklu prelekcji "Wojsko bliżej uczniów", organizowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gorzowie Wlkp., 4 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Oficerem Wydziału Rekrutacji WKU w Gorzowie Wlkp. Panem Podporucznkiem Przemysławem Walczakiem oraz z kadetami przebywającymi na praktyce w WKU w Gorzowie Wlkp.

      Spotkanie odbyło się w czterech klasach ósmych naszej szkoły. Podporucznik Przemysław Walczak omówił z uczniami różne formy służby wojskowej i warunki rekrutacji do szkół średnich o profilu wojskowym. Rozmawiano również o szacunku do munduru Żołnierza Wojska Polskiego i roli wojska w społeczeństwie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i wykorzystali maksymalnie tę okazję.

       

     • Ostatnie pożegnanie

     • Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu  Śp. Czesława Miszkiela-  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą w latach 1990-2007, człowieka o wielkim sercu, wychowawcy i wspaniałego  pedagoga.

       

      Wystawienie urny z prochami zmarłego nastąpi 4 kwietnia 2022r o godz. 13.30 w Kościele w Dąbroszynie. Msza Święta żałobna rozpocznie się o godz. 14.00, natomiast ceremonia pogrzebowa nastąpi po Mszy świętej na cmentarzu komunalnym w Dąbroszynie.

      Rodzinie i bliskim Śp. Czesława Miszkiela składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Cześć Jego pamięci!

     • Finał Mam talent 2022.

     • To było popołudnie pełne emocji! 28 marca, w świetlicy szkolnej odbył się finał tegorocznej edycji Mam talent 2022! Swoje talenty zaprezentowało 8 uczestników, którzy swoimi prezentacjami dostarczyli widzom wielu wzruszeń. Był taniec towarzyski, taniec współczesny, śpiew oraz emocjonujące układanie rozmaitych wież z plastikowych kubeczków w rytm muzyki. Wszyscy uczestniczy byli wspaniali i wyjątkowi, w związku z czym, jury zadecydowało, iż trofeum „Mam talent” należy się każdemu! Atmosfera towarzysząca wydarzeniu była przednia, co potwierdzają ujęcia w galerii. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

     • Podziękowania.

     • Dyrektor i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą pragną serdecznie podziękować kostrzyńskiej firmie TELEMOND HOLDING za wsparcie w postaci plecaków szkolnych z pełnym wyposażeniem oraz strojów i obuwia sportowego dla nowych uczniów z Ukrainy. 

     • Dzień wiosny.

     • Ach! co to był za dzień! W szkole zrobiło się kolorowo, a to za sprawą radosnych obchodów pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Od rana na korytarzach uczniowie prezentowali się w wymyślnych strojach i zgodnie z planem dni tematycznych- w kolorowych skarpetkach, wywołując tym samym uśmiech na twarzach przechodzących obok kolegów i nauczycieli. Lekcje przebiegały tego dnia błyskawicznie i nie dość, że były skrócone to w dodatku miały niecodzienną formę: gier, zabaw i rozmaitych quizów. Słowem- na nudę nie było miejsca! Zaangażowali się wszyscy, za co serdecznie dziękuje Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

     • Konkurs recytatorski wśród klas 1-3

     • 10 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów 1-3. Swoje umiejętności zaprezentowało 9 uczestników. Każdy dał z siebie wszystko, jednak zwycięskie okazały się występy Anny Szybiak z klasy 3b oraz Fabiana Baranowskiego z klasy 3c. Drugie miejsce zajęła Amelia Abrasowicz z klasy 3a, a trzecie- Nikola Matusewicz z klasy 2b. Na wyróżnienie zasłużyła Maja Downar i Lena Czernecka z klasy 1c. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów!

     • MAM TALENT 2022

     • 7 marca odbyły się przesłuchania do szkolnego konkursu MAM TALENT 2022! W eliminacjach wzięło udział 7 uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty w dziedzinie śpiewu, rozmaitych gatunkach tańca oraz wyczynowego układania kubeczków na czas. W związku z tym, że wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem prezentacji, w pełnym składzie będzie można ich zobaczyć podczas finału szkolnego, który odbędzie się w poniedziałek, 28 marca o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.
       

      W związku z tym, że wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem prezentacji, w pełnym składzie będzie można ich zobaczyć podczas finału szkolnego, który odbędzie się w poniedziałek, 28 marca o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.

     • Konkurs Mikołajowy o odnawialnych źródłach energii.

     • Nasza szkoła przystąpiła do Mikołajkowego konkursu wiedzy o efektywności energetycznej i OZE (odnawialne źródła energii) organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs skierowany był do wszystkich szkół w województwie lubuskim.W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas IV-VIII i wykazali się swoją wiedzą. Natomiast najlepsi zostali wyróżnieni i nagrodzeni ładowarkami solarnymi. Wśród laureatów znaleźli się: Elena Urman z klasy 6b, Adam Krecak z klasy 8d oraz Julia Michalska z klasy IVc.

      Koordynator konkursu Anna Gąsiorowska

     • Podziękowania od Uniwersytetu SWPS.

     • W 2021 roku nasza szkoła brała udział w projekcie pt. OPRACOWANIE I UPOWSZECHNIENIE NARZĘDZI DIAGNOSTYCZNYCH DO OCENY ZDOLNOŚCI POZNAWCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY realizowanym przez zespół Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Udział SP4 polegał na prowadzeniu badań normalizacyjnych opracowywanych w projekcie narzędzi diagnostycznych. Efektem prowadzonych prac jest szeroka bateria testów do badania rozwoju poznawczego dziecka, w tym funkcji wykonawczych.

      Mamy nadzieję, że te badania bezpośrednio przyczynią się do podniesienia jakości diagnozy potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci w całej Polsce.

     • Foxy Pomaga Dzieciom.

     • Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła pozyskała dodatkowe środki finansowe w ramach 6 edycji programu „Proponujemy i wybieramy” związanego z projektem Foxy Pomaga Dzieciom realizowanego przez ICT Poland. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego oraz wyposażenia i pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą.

       

      Dyrekcja, uczniowie i pracownicy serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

       

     • Nauczanie zdalne klas 5-8.

     • Zgodnie z komunikatem MEiN z dnia 25 stycznia 2022 r. uczniowie klas 1-4 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w okresie od 31 stycznia do 27 lutego 2022 r. chodzą do szkoły w trybie stacjonarnym. Natomiast uczniowie klas 5-8 w trybie zdalnym. Wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, specjalistycznych  oraz konsultacjach z nauczycielami przedmiotów (szczególnie ósmoklasiści) .