• Wycieczka klas 8.

     • 11 października klasy ósme odwiedziły Cmentarz wojenny 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz Górę Czcibora, miejsca związane z historią naszego kraju.

      Joanna Tarabuła

     • DZIEWCZĘTA Z SP4 MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.

     • 27 października w Brójcu odbył się finał wojewódzki dziewcząt z rocznika 2009 i młodsze w piłce nożnej  . W turnieju wzięły udział 4 najlepsze szkoły  ,wyłonione drogą  eliminacji powiatowych i zawodów rejonowych . W finale ,gdzie grano systemem ,,każdy z każdym ,, nasz zespół  wygrał wszystkie 3 mecze z SP Jasień ,SP Brójce , SP Niwiska.

      Skład zwycięskiego zespołu : Laura Urman -6 C ,Zosia Fusiarz -6 B , Ania Nowakowska ,Anastazja Ciesielska ,Ola I Sandra  Rojek -5 A , Zuzia Pendziwiatr-6A, Ola Granos -5D. Opiekun Robert Guźniczak.

       

      Robert Guźniczak

     • Zawody siatkówki dziewcząt.

     • W dniu 20 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą zostały rozegrane powiatowe zawody siatkówki dziewcząt i chłopców.Drużyny dziewcząt reprezentowały swoje szkoły z Witnicy, Baczyny, Lubiszyna, SP-2 Kostrzyn, SP-1 Kostrzyn i SP-4 Kostrzyn.Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym.Reprezentacja naszej szkoły odniosła trzy zwycięstwa i uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając brązowe medale Powiatowej Spartakiady Młodzieży.

      Skład zespołu: Jakubiec Oliwia, Nowakowska Hania, Dąbrowska Amelia, Gwizdoń Emilia, Szukała Julia, Kmieć Zosia, Wypart Ala, Kotkowska Magda i Mularska Oktawia.

       

      Krystyna Srokowska

     • Lubuskie Talenty - sukces naszych uczniów.

     • LUBUSKIE TALENTY to program stypendialny realizowany przez samorząd województwa lubuskiego.

      Niedawno rozstrzygnięta została trzecia edycja tego programu. Wśród jego 149 laureatów nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 aż pięciu uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 4 zostało stypendystami Marszałka Województwa Lubuskiego.

       

      W gronie uczniów wyjątkowo uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych znaleźli się:

       

      Łukasz Wawruszczak - klasa 7e

      Zofia Kmieć - klasa 8a

      Julia Szukała - klasa 8a

      Emilia Gwizdoń - klasa 8b

      Anna Drohomirecka - klasa 8b

       

      Każdy ze stypendystów otrzyma w tym roku szkolnym 6 000 zł. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na zakup książek, sprzętu komputerowego, zajęcia dodatkowe.

      W czasie roku szkolnego uczniowie będą rozwijać swoje talenty pod opieką nauczyciela - opiekuna.

       

      Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz ich nauczycielom.

      Życzymy dalszych sukcesów!

       

      Opiekunowie: Iwona Łukasiewicz, Aleksandra Szeląg

       

     • Pasowanie na czytelnika.

     • Dnia 07-08.10.2021 w naszej szkole odbyło się  Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

       

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

      Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

      Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

     • Dzień w krawacie.

     • W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo elegancko. Obchodziliśmy dzień w krawacie i z tej okazji, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, urozmaicili swoją codzienną garderobę w kolorowe krawaty.

      Niektórzy wykazali się nie lada kreatywnością i samodzielnie przygotowali wyjątkowy dodatek na tę okazję. Jak zwykle, osoby biorące udział w akcji, mogły skorzystać z przywileju niepytania. Tym razem, w pełni pod krawatem zaprezentowały się 4 klasy. 1b, 1c, 3d oraz 5d. Gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie doceniając duże zaangażowanie klas: 1a, 2a, 2c, 3a oraz 8a, gdzie znakomita większość uczniów wzięła udział wydarzeniu. Już dzisiaj zapraszamy na dzień z pluszakiem, który odbędzie się 26 listopada!

     • Wycieczka szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej.

     •         W dniu 5.10.2021 roku uczniowie z klas szóstych wyjechali na wycieczkę szkolną szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej: Czelin – Gozdowice – Siekierki. Miejscowości te związane są z upamiętnieniem polskich walk nad Odrą (forsowanie Odry – 16.04.1945r) oraz wbiciem pierwszego słupa granicznego w Czelinie (27.02.1945r).

      Swoją podróż rozpoczęliśmy w Czelinie właśnie przy tym słupie granicznym, a następnie udaliśmy się do Gozdowic, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Tam też poczuliśmy smak musztry, która dla niektórych z nas wcale nie była taka prosta. W Gozdowicach rywalizowaliśmy również między sobą, biorąc udział w terenowej grze historycznej.

      Następnym naszym miejscem postoju był Siekierkowski Cmentarz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz drugie Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego .

      Ostatnim punktem naszych wędrówek był Most Siekierkowski z pięknym krajobrazem Nadodrzańskiego Parku Narodowego.

      W drodze powrotnej w Gozdowicach zostaliśmy zaproszeni na ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

      Wróciliśmy do domu pełni wrażeń oraz zadowoleni z mile spędzonego czasu we własnym gronie.

                                                                                                       Uczniowie klas szóstych oraz wychowawcy.

       

     • Konkurs historyczny.

     • UWAGA !!!

       

      Zapraszamy uczniów klas 4,5,6
      do udziału w konkursie historycznym pt.

      „Symbole narodowe”

      Prace wykonane dowolną techniką
      na kartce formatu A3, należy składać do 29 października
      w salach 310 lub 23.

       

      Organizatorzy konkursu 

      Nauczyciele historii

     • Dzień na czerwono.

     • 23 września nasza szkoła poczerwieniała! Nie wynikało to jednak z zawstydzenia! Uczniowie czwórki w DNIU NA CZERWONO uczcili pierwszy dzień jesieni. Ubrani w czerwoną garderobę, skorzystali z przywileju niepytania,  a tym samym zawalczyli o tytuł najbardziej zaangażowanej i zmobilizowanej klasy w szkole. Rywalizacja była zacięta, jednak na poziomie klas 1-3 najbardziej czerwoną okazała się klasa 1c, natomiast na poziomie 4-8 zwyciężyła klasa 5d! Nie sposób nie przyznać wyróżnień dla klas: 1a, 1b, 2a, 3a oraz 8a. W tych klasach również było bardzo czerwono. Samorząd Uczniowski dziękuje za włączenie się do akcji, jednocześnie 13 października zapraszamy na DZIEŃ W KRAWACIE ;)

     • Nasi Uczniowie laureatami międzynarodowego konkursu plastycznego „Odra – nasza rzeka”

     •  

      Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły:

      Amelia Abrasowicz – kl. 3a,  Amelia Czybuk – kl. 2c, Hanna Humińska – kl. 2c, Kornel Napor – kl. 4b i Jakub Zinek – kl. 4c zdobyli nagrody w konkursie plastycznym pod nazwą „Odra – nasza rzeka”, którą organizowało Muzeum Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

      Konkurs wzbudził duże zainteresowanie po obu stronach Odry. Do organizatorów napłynęło 200 rysunków dzieci ze szkół z Niemiec i z Polski. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybrano tylko 20 najpiękniejszych. Tym bardziej cieszy nas wyróżnienie aż pięciu uczniów z naszej szkoły.

      Laureaci konkursu otrzymają nagrody, które zostaną im wręczone 26 września 2021 r. w „Dniu Rzeki”. Dodatkowo odbędą rejs statkiem po Odrze. Ich prace będą dostępne zwiedzającym Muzeum na okolicznościowej wystawie.

      Gratulujemy!

       

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

     • DRODZY UCZNIOWIE!

      Za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny. Cieszymy się, że WY, NASI UCZNIOWIE będziecie mogli uczyć się w trybie stacjonarnym. Jednak aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala na pełny powrót do ,,normalności”. Dlatego pierwszego września zostaniecie powitani przez wychowawców w salach lekcyjnych. Poza tym kolejne dni, to czas, kiedy będziemy realizować funkcje edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze szkoły zgodnie z Procedurą organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022, którą umieszczam poniżej.

      Jesteśmy w niecodziennej sytuacji, ale mam nadzieję, że doskonale poradzimy sobie z niedogodnościami.

      Pozdrawiam Was i życzę wielu sukcesów w różnych dziedzinach.

       

      Drodzy Uczniowie,  klasy 1-3 oraz 4-8 zostaną przywitani przez wychowawców w dniu 1 września 2021 r. w salach lekcyjnych według następującego harmonogramu:

       

      - klasy pierwsze, czwarte – o godz. 8.00;

       

      1a – sala 111 p . B. Opara,

      1b – sala 211 p . A. Żylewska,

      1c – sala 214 p . M. Siroń,

      4a – sala 306 p. D. Stanicka-Wojciechowska,

      4b – sala 2 p . E. Cendrowska,

      4c – sala 310 p . A. Szymańska,

       

      - klasy drugie, piąte – o godz. 9.00;

       

      2a – sala 108 p. H. Kochanowska,

      2b – sala 110 p. D. Bogusz,

      2c – sala 212 p. A.Pezowicz,

      5a – sala 206 p. A. Klimaszewska,

      5b – sala 210 p. S. Młynarczak,

      5c – sala 23 p. P. Jaździewska,

      5d – sala 303 p. A.Szeląg,

       

      - klasy trzecie i szóste  – o godz. 10.00;

       

      3a – sala 109 p . K. Wojciechowska,

      3b – sala 107 p . M. Koźlińska,

      3c – sala 213 p . A. Wojdak,

      3d – sala 112 p. E. Krawczyk,

      6a – sala 305 p. A. Piotrowska,

      6b – sala 308 p . M. Makara,

      6c – sala 204 p . E. Zalewska,

       

      - klasy siódme i ósme – o godz. 11.00;

       

      7a – sala 203 p . Ł. Kostowiecki,

      7b – sala 209 p . A. Gąsiorowska,

      7d – sala 24 p . G. Wierzbicki,

      7e – sala 302 p . I. Łukasiewicz,

      8a – sala 301 p . D. Komorowska,

      8b – sala 400 p. J. Tarabuła,

      8c – sala 309 p . R. Baszyński,

      8d – sala 307 p.  K. Jaszcz.

       

      Marzanna Senger

       

      W załączeniu procedura organizacji pracy  SP nr 4 obowiązująca od 1 września 2021 r.

        Procedura_organizacji_pracy_w_SP_nr_4_-_od_1_wrzesnia_2021.pdf

       

     • Zebranie informacyjne rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

     • Dyrektor Szkoły informuje, że zebranie rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 z wychowawcami odbędzie się w czwartek, 26 sierpnia br.,

       o godz. 16.00 w następujących salach:

      -  213 - 1a - wychowawca Bogumiła Opara,

      -  211 – 1b- wychowawca Agata Żylewska,

      -  214 – 1c - wychowawca Maja Siroń.

       

      Zapraszamy

       

     • Program „Dobry Start”

     • Wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start”

      Od 1 lipca 2021 r. do 30 listopada 2021 r. można składać wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start”.

      Program „Dobry Start” jest to rodzaj świadczenia w wysokości 300,00 zł, wypłacanego raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Z programu mogą skorzystać wszyscy rodzice/opiekunowie prawni bez względu na dochody.

      W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Wniosek można złożyć za pośrednictwem:

      • portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS;
      • portalu Emp@tia;
      • bankowości elektronicznej.

      Wniosek o świadczenie w ramach programu „Dobry Start” dla ucznia w 2021 r. może złożyć:

      • rodzic;
      • jeśli dziecko nie mieszka z obojgiem rodziców – wniosek składa ten rodzic, który faktycznie opiekuje się dzieckiem;
      • opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję;
      • opiekun prawny dziecka – osoba, której sąd powierzył opiekę nad dzieckiem;
      • osoba ucząca się, czyli pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją lub ma ustalone alimenty od nich;
      • rodzina zastępcza;
      • osoba prowadząca rodzinny dom dziecka;
      • dyrektor placówki opiekuńczo – wychowawczej;
      • dyrektor regionalnej placówki opiekuńczo – terapeutycznej.

      Dodatkowe informacje i wyjaśnienia można uzyskać w następujących miejscach:

      • na specjalnej infolinii pod numerem: 22 290 22 02 w dni robocze ( pn. – pt.) w godz.8.00 – 15.00;
      • w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS w dni robocze ( pn. – pt. ) w godz.7.00 – 18.00 pod numerem telefonu: 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl ;
      • we wszystkich placówkach ZUS oraz podczas e- wizyty w ZUS;
      • w trakcie dyżurów pracowników ZUS.

       

      Źródło informacji:

      https:/www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

     • Wyniki egzaminu ósmoklasistów – sukces naszych uczniów

     • Ósmoklasiści Szkoły Podstawowej nr 4 osiągnęli bardzo wysokie wyniki na egzaminie przeprowadzonym w maju br. Średnie wyniki szkoły są wyższe ze wszystkich przedmiotów od średnich: kraju, województwa i Kostrzyna nad Odrą. Składamy gratulacje uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom.

      Poniżej przedstawiamy wyniki.

      Język polski

      • SP nr 4 – 65%
      • miasto Kostrzyn nad Odrą – 61%
      • powiat gorzowski – 59%
      • województwo lubuskie – 57%
      • kraj - 60%

       

      Matematyka

      • SP nr 4 – 54%
      • miasto Kostrzyn nad Odrą – 53% 
      • powiat gorzowski – 43%
      • województwo lubuskie – 43%
      • kraj - 47%

       

      Język angielski

      • SP nr 4 – 69%
      • miasto Kostrzyn nad Odrą – 68%
      • powiat gorzowski – 63%
      • województwo lubuskie – 64%
      • kraj - 66%

       

      Język niemiecki

      • SP nr 4 – 100% (jedna zdająca, laureatka konkursu języka niemieckiego)
      • miasto Kostrzyn nad Odrą – 74%
      • powiat gorzowski – 47%
      • województwo lubuskie – 48%
      • kraj - 49%
     • Scottie Go! – podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów SP nr 4

     • W ostatnich dniach zakończonego roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły mogli nabyć nowe umiejętności oraz podnieść kompetencje cyfrowe, które w czasach powszechnej cyfryzacji są niezbędne .
      Dzieci z klas trzecich i czwartych, wzięły udział w Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Cyfrowe Goki”,
      w ramach działań Innowacyjne Rozwiązania na Rzecz Aktywizacji  Cyfrowej Program Operacyjny Polska Cyfrowa. 
      Uczniowie SP4 za pomocą gry Scottie Go! uczyli się programować, co w połączeniu
      z łamigłówkami oraz z barwnymi bohaterami, przeżywającymi niesamowite historie,  umożliwiło dzieciom rozpoczęcie przygody z programowaniem.  Gra Scottie Go! to gra edukacyjna, rozwijająca kompetencje społeczne oraz pracę zespołową dzieci, co oprócz umiejętności cyfrowych ma bardzo duże znaczenie.

     • Zestaw podręczników na rok szkolny 2021-2022

     • Informujemy, że w zakładce Dokumenty SP nr 4 został opublikowany zestaw podręczników na rok szkolny 2021-2022. Podręczniki i ćwiczenia do przedmiotów obowiązkowych będą zakupione przez szkołę.