• Dzień na czerwono

     • W piątek 23 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym dzień tematyczny - Dzień na czerwono. Społeczność szkolna przyszła tego dnia ubrana na czerwono. Wzorem ubiegłego roku, uczniowie, którzy zaangażowali się w tą akcję mogli skorzystać z przywileju niepytania. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

     • Wspomnienie wakacji....

     • Po dwóch latach powróciła wakacyjna współpraca niemiecko-polska i uczniowie naszej szkoły mogli spędzić tydzień w Zechin. Jak co roku (przed pandemią) pobyt nad jeziorem był pełen atrakcji. Podstawowym celem był rozwój językowy, ale poznawanie języka to też zabawa. 12 uczniów naszej szkoły i 12 uczniów szkół niemieckich przez tydzień uczestniczyło we wspólnych grach, zabawach, wycieczkach. W tym roku uczestnicy biwaku zwiedzili zoo w Eberswalde oraz Muzeum Techniki w Berlinie. Pogoda zachęcała do kąpieli w jeziorze. Biwakowicze odbyli pieszą wędrówkę do miejsca, gdzie mogli własnoręcznie upiec pizzę i słodkie bułeczki od podstaw. Dzieci wzięły udział w zawodach sportowych i grały w kręgle. Na ognisku mogli upiec ciasto – odpowiednik pianek. To był niesamowity tydzień pełen atrakcji i wrażeń.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się 1 września o godz. 9:00  na placu przed Szkołą Podstawową  Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą. 

     • Obiady w roku szkolnym 2022/2023


     • Stawka żywieniowa od miesiąca września 2022r. wynosi 5,00 zł. za jeden dzień obiadowy.

      Obiady szkolne będą wydawane od  05 września 2022r. 

      Koszt obiadów za miesiąc wrzesień 2022r. wynosi 100,00 zł.

      Termin płatności za obiady szkolne do 12.09.2022r. płatne tylko przelewem

      Nr konta: 73 8355 0009 0061 4816 2000 0004

      Deklaracje dotyczące obiadów szkolnych dostępne są na stronie internetowej szkoły, u intendenta (pokój nr 31), wychowawców klas oraz w sekretariacie szkoły.


      Pliki do pobrania.

      Deklaracja obiady 2022

      Rezygnacja obiady 2022     • Egzamin ósmoklasisty.

     • Kolejny egzamin ósmoklasisty za nami. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo ładne wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów z języka polskiego i matematyki są najczęściej wyższe  od średnich wyników powiatu gorzowskiego i województwa lubuskiego, natomiast na poziomie kraju.Na ten wynik pracowali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

      GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY.

      Poniżej przedstawiamy zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP4 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i powiatem.

     • Pożegnanie klas ósmych

     • 23 czerwca 2022 roku, po ośmiu wspólnych latach, przyszedł czas pożegnania ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą. O godzinie 17.00 hala sportowa „czwórki” wypełniła się po brzegi absolwentami, rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Na początku tej wyjątkowej uroczystości dyrektor szkoły Pani Marzanna Senger powitała wszystkich zgromadzonych kierując szczególne słowa do tegorocznych absolwentów życząc im, aby z wiarą w siebie szli przez życie, miło wspominali lata spędzone w murach szkoły. Zaprezentowano film poświecony historii szkoły od poczatku jej powstania. Podczas uroczystości  wręczono nagrody i wyróżnienia dla tegorocznych absolwentów oraz rodziców. W pierwszej kolejności nagrodzono najlepszych uczniów nagrodami Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta,  które w imieniu burmistrza  wręczyła Radna Rady Miasta Helena Rudaniecka. Uczniów wyróżniono także  nagrodami dyrektora szkoły, które wręczała dyrektor Marzanna Senger. Kolejne wyróżnienia i podziękowania powędrowały do najlepszych absolwentów z poszczególnych klas ósmych.  wyróżnieni uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej szkoły. Wyróżnienia otrzymali również  najlepsi sportowcy klas ósmych, poczet sztandarowy oraz  samorząd uczniowski. Podziekowania otrzymali rodzice zarówno tych najlepszych uczniów, jak i wspierających szkołę w jej działaniach. Najbardziej wzruszającym momentem były podziękowania uczniów dla sowich wychowawców-  jedni wyrecytowali wiersze,  inni wyśpiewali swoje podziekowania i wdzięczność, ale wszystkie te życzenia wycisnęły wiele łez wzruszenia oraz braw. W górę poleciały birety. Na koniec wszystkich czekała nie lada gratka-  nauczyciele przygotowali przedstawienie teatralne o Królowej Nauce, które spotkało się z salwą braw, śmiechu a zabawa była przednia. Nie ulega wątpliwosci, ze była to  wyjątkowa uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy wzięli w niej udział.

     • Zebranie rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

     • 27 czerwca 2022r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów.

      Obecni na nim będą dyrektor szkoły, wicedyrektor ds. wychowawczych oraz wychowawczynie przyszłorocznych klas pierwszych. 

     • Dzień Pszczoły.

     • Dnia 19 maja 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. W ramach obchodów tego święta szkolne koło wolontariatu zorganizowało konkurs na najciekawszy i najsmaczniejszy pszczeli wypiek, kiermasz pszczelich wypieków, quiz wiedzy o pszczołach, malowanie twarzy w pszczele wzory, zabawę w poszukiwanie ukrytych pszczół na terenie szkoły.

      Jury w składzie: Oliwia Jakubiec, Emilia Gwizdoń, Zofia Kmieć, Julia Szukała, Agata Wiśniewska, Hanna Nowakowska, Patryk Gołko, Amelia Rogowicz, Magdalena Kotkowska, Ewa Plata oceniło prace konkursowe i przyznało następujące miejsca:I miejsce Idalii PawłowskiejII miejsce Bartłomiejowi RaczkowskiemuIII miejsce Agnieszce MikłaszewskiejWyróżnienie: Hannie Sulik, Agnieszce Owsian

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkie prace konkursowe były niezwykle ciekawe, smaczne i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród społeczności szkolnej. W wyniku kiermaszu zebraliśmy 530 zł. Pieniądze te posłużą do stworzenia kącika relaksu na świetlicy szkolnej.

       

       

     • Dzień Dziecka w Niemczech.

     • Uczniowie klas 1-3 w ramach współpracy niemiecko-polskiej 1 czerwca 2022 r. brali udział w imprezie organizowanej przez Oderbruch Camp Zechin. Świętowaliśmy Dzień Dziecka oraz 60-lecie istnienia Oderbruch Camp w Zechin. Podczas spotkania dzieci z SP4 miały okazję do gier i zabaw z niemieckimi rówieśnikami. Nasi uczniowie mogli skorzystać z dmuchanego zamku, pokazu strażackiego (gaszenie palącego się oleju w garnku), rzucali do puszek, kręcili kołem fortuny. Do wspólnej zabawy zapraszał Lupo, który prowadził różne konkurencje. Pogoda i humory dopisały w związku z czym, korzystając z bliskości jeziora, niektórzy zamoczyli stopy i budowali zamki na piasku.

     • Konkurs Prorodzinny

     • 30 maja odbył się szkolny konkurs prorodzinny pt. Gdzie dom, tam serce Twoje.Udział wzięło osiem uczennic z klas ósmych.1 miejsce zajęła Agata Wiśniewska z klasy VIII b,2.miejsce - Oliwia Jakubiec z klasy VIII b,3.miejsce- Paulina Wacko z klasy VIII c. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i nagrody.Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu.

      Halina Kochanowska- nauczyciel WDŻ

     • Zawody sportowe klas 4-8

     • W dniach 18-20 maja br. przeprowadziliśmy zawody sportowe na wesoło, na poziomie klas 4-8 z okazji 40-lecia naszej szkoły. Każda z klas wytypowała drużynę składającą się z 10 zawodników: 5 dziewcząt i 5 chłopców.

      Zawody odbywały się w ciągu trzech dni, dla każdego poziomu osobno. Chociaż były to konkurencje w formie zabawy, to jednak nie brakowało rywalizacji o miano najlepszej sportowej klasy i nagrodę główną o puchar Pani Dyrektor.

      Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

     • Niezwykłe spotkanie

     • Jubileusz 40-lecia naszej szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Cieszymy się , że mogliśmy gościć w naszej szkole Panią Leokadię Szeligę-  byłą wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą oraz absolwentkę naszej szkoły-  Panią Mirelę Ławońską.

      Oto fotorelacja z tego spotkania.

     • Przyroda w 4C

     • Dzieci  z klasy 4C na przyrodzie omawiały temat związany z krajobrazem i ukształtowaniem terenu. Poznawały budowę wzniesienia, doliny i kotliny.

      Zadaniem  dla uczniów chętnych było wykonanie modelu góry i doliny  według własnego pomysłu i dowolną techniką.

      Prace były bardzo ładne, a niektóre nawet jadalne. Bardzo smakowały uczniom dwie doliny z ciasta a najbardziej rzeka z niebieskiej galaretki.

      Dzięki tej formie zadania, łatwiej będzie uczniom zapamiętać trudne nazwy związane z krajobrazem.

     • Konfrontacja Artystyczna Finał

     •  28 kwietnia 2022   w Planetarium WENUS w Zielonej Górze odbył się Finał Wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii piosenka . Naszą szkołę jak i zarówno powiat gorzowski reprezentowały Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.

      Już od pierwszych minut konkursu można było delektować się wspaniałą muzyką i podziwiać talent wykonawców. Jury w składzie: Jury w składzie: Danuta Sendecka – przewodnicząca, Artur Caturian, Grzegorz Bugaj po wysłuchaniu 44 solistów i 3 zespołów w czterech kategoriach wiekowych postawiło wyróżnić nasze reprezentantki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

      Sławomir Młynarczak

     • Międzyszkolny konkurs historyczny

     • 12 maja br. gościliśmy uczniów Szkół Podstawowych z Dąbroszyna, Czarnowa oraz Kostrzyna nad Odrą, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie historycznym "Konstytucja 3 Maja".

      Wiedza historyczna uczestników konkursu  była bardzo wysoka.

      Gratulujemy wygranej Szkole Podstawowej nr 3.

       

                                                                                                                Zespół nauczycieli historii

     • Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

     • Wycieczka do Torunia 

     • W dniach 12-13 maja uczniowie naszej szkoły udali się w podróż do Torunia. Podczas dwudniowej wycieczki odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie mieli możliwość zaobserwowania zjawisk fizycznych, astronomicznych, przyrodniczych, architektonicznych oraz chemicznych. Udali się w podróż po malowniczym Starym Mieście i podziwiali zabytki Torunia. W XIX-wiecznej twierdzy, Forcie IV, mieli możliwość przejścia się tunelami oraz nocowania. W planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu poszerzyli wiedzę z zakresu budowy wszechświata, a w Domu Legend Toruńskich brali czynny udział w parateatralnych opowieściach o historii Torunia i miejscowych legend. W XVII – wiecznej scenerii dawnego warsztatu piernikarskiego uczniowie poznali historię toruńskiego piernikarstwa, usłyszeli toruńskie legendy i pod okiem mistrzów piernikarskich własnoręcznie wykonali piernik na tradycyjnych drewnianych formach.