• NFZ w SP 4

     • W październiku naszą szkołę odwiedziły panie z Narodowego Funduszu Zdrowia, które w ciekawy sposób przeprowadziły spotkania dotyczące promocji zdrowia.  W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0-III. Działania praktyczne, w których uczestniczyły dzieci usystematyzowały  ich wiedzę nt. zdrowego stylu odżywiania oraz dbania o prawidłową higienę jamy ustnej. W trakcie spotkania każde dziecko miało okazję zabrać głos w dyskusji i sprawdzić swoją wiedzę nt. zdrowego stylu życia. Na koniec zajęć prowadzące podarowały każdemu uczniowi książeczkę promującą zdrowy styl życia oraz plan prawidłowego mycia zębów.  Spotkanie sfinansowane zostało z budżetu profilaktyki Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą.

     • Warsztaty profilaktyczne "Zaplątani w sieci" i "Debata"

     •  

      W dniach od 10 – 16 października odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Podczas zajęć pod nazwą „Zaplątani w sieci” uczniowie klas IV – VII poznali różne zagrożenia płynące ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Dowiedzieli się, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w sieci, jak też jej brakiem. Warsztaty dały uczniom wiedzę również o kulturalnym korzystaniu z multimediów. Prowadzący pomogli uczniom wypracować w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w Internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy cyberprzemocy.

      Natomiast uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Debata”. Program ten jest rekomendowany przez PARPA i ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.

      Zajęcia poprowadzili sprawdzeni trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych. Całość została sfinansowana ze środków profilaktyki Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.

     • Noc bibliotek 2023 w SP4

     • 11.10.2023 r. nasza biblioteka uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2023. Tegorocznym
      hasłem promującym wydarzenie było: „Absurd nie czytać”. W zabawach zorganizowanych przez
      bibliotekarzy wzięło udział 28 uczniów z klas 1-3. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmów („ MOJA
      MAMA GORYLICA” oraz „PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA”) udostępnionych przez organizatorów
      akcji. Uczniowie brali również udział w warsztatach oraz wspólnym czytaniu fragmentów książek.
      Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pamiętaj, że „Absurd nie czytać”.

     • Z wizytą w kostrzyńskiej remizie strażackiej

     • 🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒

       

      Uczniowie klas siódmych i ósmych z naszej szkoły odwiedzili kostrzyńskich strażaków. Panowie bardzo ciepło nas powitali i z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoim zawodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co zrobić, aby pracować jako strażak, jak wygląda służba. Strażacy zademonstrowali również sprzęt strażacki i pozwolili przymierzyć strój strażacki. Uczniowie zadawali pytania, na które nasi gospodarze z chęcią odpowiadali.  Dziękujemy.

     • Dzień Dziecka w Niemczech

     • Dzieci z Niemiec obchodzą swoje święto 20.09. i 1.06. W ramach współpracy z Oderlandkids w Zechin uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wyjazdu na festyn z okazji Dnia Dziecka. 23 września najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w grach i zabawach. W Zechin pogoda dopisywała a dzieci mogły spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru” (zrzuceniu puszek za pomocą węża strażackiego), w kręglach czy w tenisie stołowym. Szczęściarze wygrywali w kole fortuny, w rzucie do puszek oraz do „diabełka”.  Każdy uczestnik miał możliwość wykonania swojej przypinki, przejechania się wozem strażackim oraz pomalowania twarzy. Pogoda i humory dopisywały przez całe popołudnie. Dziękujemy serdecznie za tegoroczną współpracę.

     • Obiady

     •                                                  Z przyjemnością  informujemy, iż stołówka szkolna

      w SP4  będzie czynna od  02.10.2023r.

      Ostateczny termin  składania deklaracji na obiady szkolne do 20.09.2023r.

                                                     

        

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
   • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
    Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
    sp4kostrzyn.pl
   • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

    Adres do e-Doręczeń:
    AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
    Poland
  • Logowanie