• Warsztaty profilaktyczne "Zaplątani w sieci" i "Debata"

W dniach od 10 – 16 października odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Podczas zajęć pod nazwą „Zaplątani w sieci” uczniowie klas IV – VII poznali różne zagrożenia płynące ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Dowiedzieli się, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w sieci, jak też jej brakiem. Warsztaty dały uczniom wiedzę również o kulturalnym korzystaniu z multimediów. Prowadzący pomogli uczniom wypracować w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w Internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy cyberprzemocy.

Natomiast uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Debata”. Program ten jest rekomendowany przez PARPA i ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.

Zajęcia poprowadzili sprawdzeni trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych. Całość została sfinansowana ze środków profilaktyki Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.

• Noc bibliotek 2023 w SP4

• 11.10.2023 r. nasza biblioteka uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2023. Tegorocznym
            hasłem promującym wydarzenie było: „Absurd nie czytać”. W zabawach zorganizowanych przez
            bibliotekarzy wzięło udział 28 uczniów z klas 1-3. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmów („ MOJA
            MAMA GORYLICA” oraz „PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA”) udostępnionych przez organizatorów
            akcji. Uczniowie brali również udział w warsztatach oraz wspólnym czytaniu fragmentów książek.
            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pamiętaj, że „Absurd nie czytać”.

• Z wizytą w kostrzyńskiej remizie strażackiej

• 🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒

Uczniowie klas siódmych i ósmych z naszej szkoły odwiedzili kostrzyńskich strażaków. Panowie bardzo ciepło nas powitali i z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoim zawodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co zrobić, aby pracować jako strażak, jak wygląda służba. Strażacy zademonstrowali również sprzęt strażacki i pozwolili przymierzyć strój strażacki. Uczniowie zadawali pytania, na które nasi gospodarze z chęcią odpowiadali.  Dziękujemy.