• Współpraca polsko-niemiecka

• Od 2019 roku SP4 w Kostrzynie nad Odrą współpracuje z Oderlandkids e.V. Współpraca zakłada wyjazd na letni biwak (7 dni) oraz jednodniowy wyjazd z okazji Dnia Dziecka. Podczas naszych spotkań uczniowie mają możliwość współdziałania z rówieśnikami z Niemiec. Uczniowie w czasie biwaków przebywają wśród przyrody, nad jeziorem, wyjeżdżają na wspólne wycieczki, odbywają wspólny kurs językowy, biorą udział w wycieczkach pieszych, warsztatach plastycznych oraz w zajęciach sportowych. Mają możliwość poznania niemieckiej kuchni, osłuchania się z prawdziwym, żywym językiem oraz mogą sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego. Podczas spotkania z okazji Dnia Dziecka prowadzone są gry i zabawy. W tym roku kontynuujemy tę współpracę i nie możemy się już doczekać nowych doświadczeń.

• Powiatowa Spartakiada Młodzieży 2023

• Dnia 24 lutego br. w Zespole Szkół w naszym mieście odbyły się zawody siatkówki dziewcząt i chłopców w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży.  Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców.

Dziewczęta z naszej szkoły rozpoczęły zwycięstwem 2:0 z drużyną z Baczyny i tak już pozostało do końca zawodów, pokonując zawodniczki z Witnicy i z SP-2 Kostrzyn.

Zajmując I miejsce w powiecie, awansują do etapu rejonowego. Skład zespołu: Nadia Krogulewska, Oktawia Mularska, Roksana Szczodrowska, Marta Frieske, Nadia Jerzyńska, Nikola Antoniewicz, Gabriela Ziołańska i Hanna Kielak.

Opiekun: Krystyna Srokowska

• Konkurs Pięknego czytania dla klas trzecich

• 21 lutego odbył się konkurs Pięknego czytania dla klas trzecich.Po klasowych eliminacjach do konkursu przystąpiło po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom czytania.

Gratulujemy!

• Lernstationen – nauka na stacjach dydaktycznych

• Najlepiej zapamiętujemy, kiedy działamy, robimy coś samemu. Temu na zajęciach służą metody aktywizujące. Do jednej z nich można zaliczyć metodę stacji dydaktycznych. Jest to metoda, która umożliwia zdobycie wiedzy poprzez doświadczenie, działanie. Podczas zajęć uczniowie przechodzą z jednej stacji do drugiej i wykonują zadanie w swoim tempie. Po przejściu wszystkich stacji, uczeń sprawdza odpowiedzi i sam siebie ocenia.

Metoda stacji stawia ucznia w centrum zajęć przez co umożliwia uczenie się poprzez aktywne działanie. Koncertuje się na samodzielnej pracy ucznia, który sam decyduje o tempie i sposobie swojej pracy. Umożliwia wielozmysłowe uczenie się, co wpływa pozytywnie na proces zapamiętywania. Lernstationen daje możliwość samodzielnego organizowania oraz kontroli procesu własnego uczenia się, uczy odpowiedzialności i współpracy z innymi uczniami. Rozwija pozytywne nastawienie do procesu uczenia się, co może przyczynić się do osiągnięcia wysokich wyników w nauce.

Zajęcia prowadzone metodą stacji zwiększają atrakcyjność lekcji językowych, ponieważ obfitują w ciekawe rozwiązania, wyzwalają w uczniach kreatywność i otwartość oraz motywują ich do nauki.

• Dbamy o środowisko

• Troska o środowisko jest dla nas bardzo ważna.  W SP4 zbieramy zużyte baterie i telefony. Przypominamy, że można przynosić zużyty sprzęt do swojej klasy, by jako zespół wziąć udział w konkursie o Eko Puchar SP4

• Wiosenna ścianka

• Ścianka wiosenna już przygotowana.

Koszt zdjęcia: 10 zł.

Więcej informacji wkrótce

Pieniążki zostaną przeznaczone na pomoce i materiały edukacyjne dla naszych uczniów