• Szkoła do hymnu 2022

     • 10 listopada 2022 r. o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły po raz kolejny wspólnie odśpiewali hymn w ramach akcji Ministerstwa Edukcji i Nauki  "Szkoła do hymnu".

     • Kącik wypoczynkowy w świetlicy szkolnej

     • Szkolne koło wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i kiermaszu pszczółkowych wypieków, który organizowaliśmy w zeszłym roku szkolnym.

      Ze środków uzyskanych w ten sposób, przy pomocy Rady Rodziców w tym roku szkolnym  zakupiliśmy pufy i poduchy, które przekazaliśmy do świetlicy szkolnej.  Dzięki temu dzieci spędzające dużo czasu w świetlicy szkolnej mogą odpocząć, poczytać książkę, pograć w grę planszową lub porozmawiać w bardziej komfortowych warunkach.  

      Kevin Kisielewicz, Magdalena Andrearczyk
        

     • Laboratoria przyszłości

     • Dzięki rządowemu  programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup różnorodnych narzędzi i pomocy, które pozwolą na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM (to połączenie przyrody, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki).
      Te środki zostały wykorzystane między innymi na zorganizowanie nowoczesnej pracowni technicznej, wyposażenie jej w meble, narzędzia, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej techniki.
      W tak urządzonej pracowni uczniowie rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Uczeń ma możliwość działania na realnym stanowisku pracy. Podczas praktycznej działalności uczeń wyrabia prawidłowe nawyki zachowań, które są niezbędne w dorosłym życiu zawodowym.Dzięki rządowemu  programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup różnorodnych narzędzi i pomocy, które pozwolą na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM (to połączenie przyrody, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki).Te środki zostały wykorzystane między innymi na zorganizowanie nowoczesnej pracowni technicznej, wyposażenie jej w meble, narzędzia, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej techniki.W tak urządzonej pracowni uczniowie rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Uczeń ma możliwość działania na realnym stanowisku pracy. Podczas praktycznej działalności uczeń wyrabia prawidłowe nawyki zachowań, które są niezbędne w dorosłym życiu zawodowym.

     • #przerwanaczytanie

     •  

      W tym roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji  VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie” #przerwanaczytanie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp.

      Trzeciego listopada br. uczniowie oraz nauczyciele SP4  podczas przerw oddali się lekturze wybranych przez siebie pozycji książkowych. W oddziale przedszkolnym bajki czytały dzieciom: Pani Marzena Brenk- Sułkowska, Naczelnik     Wydziału Oświaty, Kultury i  Opieki  Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz  Pani Wanda Żółtek, specjalista ds. światy  w  Wydziale Oświaty, Kultury i Opieki  Miasta  Kostrzyn nad Odrą. W klasach najmłodszych bajki, opowiadania i  zabawne historie czytali niepedagogiczni pracownicy szkoły. Do akcji przyłączyły się także zaprzyjaźnione Panie policjantki z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą: Pani Justyna Gniady  oraz Pani Kinga Przybył.   Uczniowie czytali w wielu miejscach budynku SP4, mianowicie w salach szkolnych, na korytarzach, w świetlicy szkolnej, na  schodach, w bibliotece szkolnej. 

      Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży oraz pokazanie, że jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.

      Zdjęcia wykonano przy użyciu aparatu fotograficznego #laboratoriaprzyszłości.

     • Pamiętamy

     • Dnia 27 października szkolne koło wolontariatu podjęło się zadania przygotowania opuszczonych grobów do święta zmarłych. Uprzątnęliśmy kilkanaście grobów, którymi z różnych względów nikt się już nie opiekuje. Umyliśmy nagrobki, wyrwaliśmy chwasty, zagrabiliśmy liście, zapaliliśmy znicze, a nawet położyliśmy nowe wiązanki korzystając z tych, których nikt już nie potrzebuje. Sprzątając dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii o osobach, których groby porządkowaliśmy.
      Zachęcamy, aby odwiedzając groby najbliższych zwrócić uwagę na opuszczone groby, zadbać o nie, zapalić świeczkę.

      Malwina Mrozińska, Magdalena Andrearczyk

     • #szkołapamięta

     • Kolejny  raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #szkołapamięta. Uczniowie klasy 8e i 8b naszej szkoły odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym postawili zapalony znicz.  W ten sposób dali wyraz swojej pamięci o tych, którzy polegli, walcząc o wolność naszego kraju. Z ogromnym zaangażowaniem podjęli się również uporządkowana bezimiennych i opuszczonych grobów.  Klasy młodsze udały się pod Pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych na Wołyniu, gdzie zapaliły znicze i złożyły kwiaty.

     • Wroclove klas VIII

     • W dniach 5-7 października klasy ósme pod opieką pań: Anny Gąsiorowskiej, Iwony Łukasiewicz i Malwiny Świderskiej wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia.
      Pierwszego dnia udaliśmy się do wrocławskiego ZOO, by zwiedzić Afrykarium, Małpiarnię, Terrarium połączone z Motylarium, piękne akwarium z egzotycznymi rybami oraz wiele innych fascynujących miejsc.
      Drugi dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Po śniadaniu
      udaliśmy się do Hydropolis, położonym w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000m2. Ekspozycja podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, interesującego ujęcia. Następnie udaliśmy się na spacer po wrocławskim Rynku w poszukiwaniu krasnali.
      Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy jeszcze najstarszą część miasta - Ostrów Tumski z przepiękną, barokową archikatedrą oraz przespacerowaliśmy się uliczkami do przystani, z której wyruszyliśmy w rejs po Odrze.
      Na koniec obejrzeliśmy Ogród Japoński oraz Multimedialną Fontannę. Dzięki zainstalowanym w niej blisko 300 dyszom podziwialiśmy wspaniałe wodne widowisko z towarzyszeniem muzyki.
      Po południu przyszedł czas rozstania z pełnym uroku Wrocławiem i powrót do domu...

     • Październikowe debatowanie

     • W październiku zrealizowaliśmy w klasach ósmych profilaktyczny program DEBATA, którego celem jest zapobieganie przedwczesnemu spożywaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.

      Warsztaty prowadzili psychoterapeuci z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki,                         z którymi nasza szkoła współpracowała już w poprzednich latach. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów. Wykorzystano na nich wiele atrakcyjnych metod, m. in. burzę mózgów, dramę, dialogowanie. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

      Zadanie zostało sfinansowane przez Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą ze środków profilaktyki.

     • Roboty w SP4

     • Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o posiadaniu robota, który reagowałby na polecenia? Z robotami mamy do czynienia wszędzie i ich użycie staje się coraz bardziej popularne. Przecież nawet zwykła pralka, czy zmywarka, to w gruncie rzeczy roboty, czyli maszyny, które wykonują zaprogramowane ciągi czynności.
      Dziś w ramach projektu laboratoria przyszłości w SP4 odbywają się zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego Essencials. Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać robota edukacyjnego, którego z dużą precyzją konstruowały a następnie  będą programować i uruchomiać.
      Roboty w edukacji to już nie tylko pieśń przyszłości.Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o posiadaniu robota, który reagowałby na polecenia? Z robotami mamy do czynienia wszędzie i ich użycie staje się coraz bardziej popularne. Przecież nawet zwykła pralka, czy zmywarka, to w gruncie rzeczy roboty, czyli maszyny, które wykonują zaprogramowane ciągi czynności. Dziś w ramach projektu laboratoria przyszłości w SP4 odbywają się zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego Essencials. Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać robota edukacyjnego, którego z dużą precyzją konstruowały a następnie  będą programować i uruchomiać.Roboty w edukacji to już nie tylko pieśń przyszłości.

     • W świecie origami

     • Z okazji światowego dnia origami, dzieci z klasy 1b wybrały się z wizytą do przedszkola Mali Europejczycy, gdzie miały okazję obejrzeć wyjątkową wystawę poświęconą sztuce origami. Dowiedzieliśmy się, że ta wyjątkowa technika składania papieru, pochodzi z Chin, natomiast to Japonia ją rozpropagowała na cały świat. Mieliśmy okazję wzięcia udziału w wyjątkowym, papierowym pokazie mody oraz uruchomienia papierowych rakiet, napędzanych siłą podmuchu z płuc. Zaglądaliśmy do rozmieszczonym po całym przedszkolu papierowych szaf, gdzie poukrywały się rozmaite postacie stworzone z papieru. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i moc atrakcji!

     • Roboty wśród pierwszaków

     • W ramach projektu #laboratoriaprzyszłości w SP4 działa koło robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego Essencials. Dzieci z radością i dużą precyzją konstruowały swoje pierwsze roboty, które następnie zaprogramowały i uruchomiły. Wszystkim przysporzyło to sporo satysfakcji, ponieważ zbudowany wcześniej konik, wesoło galopował w rytm wybranej muzyki.

     • Poszukiwanie jesieni przez Szkolne Koło Fotograficzne

     • Dzięki projektowi #laboratoria przyszłości uczniowie klasy 3a rozpoczęli przygodę młodych fotografów. W październiku wykorzystując naturalne, sprzyjające okoliczności przyrody wybrali się do parku w poszukiwaniu jesieni. Długo nie trzeba było szukać, bowiem jesień bardzo chętnie dała się młodym adeptom sztuki fotograficznej ująć    w pięknych kadrach. Szczegóły w galerii zdjęć. Dzięki projektowi laboratoria przyszłości uczniowie klasy 3a rozpoczęli przygodę młodych fotografów. W październiku wykorzystując naturalne, sprzyjające okoliczności przyrody wybrali się do parku w poszukiwaniu jesieni. Długo nie trzeba było szukać, bowiem jesień bardzo chętnie dała się młodym adeptom sztuki fotograficznej ująć w pięknych kadrach. Szczegóły w galerii zdjęć.

     • Dzień Edukacji Narodowej - Fotobudka

     • W SP4, w ramach projektu #laboratoria przyszłości zagościła w październiku tematyczna fotobudka.
      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie pozowali przed szkolnym fotografem- przedstawicielem SU- z wykorzystaniem gadżetów związanych z edukacją. Śmiechu i zabawie nie było końca! Uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali w tematycznej ramce. Był to efekt współpracy kół działających na terenie szkoły: samorządu uczniowskiego, koła wolontariatu oraz koła teatralnego. Efekty podjętych działań można podziwiać w galerii!

       

     • W odwiedzinach w Bibliotece Miejskiej

     • Dnia 04.10.2022 r. (wtorek) uczniowie zerówki wraz z klasą 3b wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej          w Kostrzynie nad Odrą, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim z panem Władysławem Wróblewskim- Dyrektorem Miejskiej Biblioteki w Witnicy. Pan Władysław prezentował nam autorskie wierszyki o przyrodzie.

      Dziękujemy za niesamowite spotkanie i przekazanie nam mnóstwa ciekawych informacji. 

      Daria Fusiarz - Jankiewicz, Alicja Kita

     • Dzień bez plecaka

     • W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole obowiązywał dzień bez plecaka.

      Tym razem zadaniem uczniów było kreatywne spakowanie książek. Uczniowie Czwórki po raz kolejny wykazali się świetnym humorem i znaleźli sposób na spakowanie szkolnych przyborów w nieszablonowy sposób.

      Szczegóły w galerii zdjęć. Zapraszamy!

     • AKCJA CHARYTATYWNA POLA NADZIEI

     • Dnia 13 października nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum świętego Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.

      Hospicjum prowadzi szeroko rozumianą pomoc dla osób dorosłych i dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby poprzez:
      * hospicjum stacjonarne, w którym mieszkają osoby nieuleczalnie chore wymagające stałej opieki.
      * hospicjum domowe, czyli pomoc lekarza, pielęgniarki, psychologa, kapelana dojeżdżających do domu, w którym przebywa śmiertelnie chora osoba.
      * hospicjum dla dzieci Oskara i Róży oferujące pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom
      * dział pobytu dziennego obejmująca swoja pomocą nie tylko nieuleczalnie chorych, ale i starszych samotnych ludzi, czy osoby zmagające się z chorobą Alzheimera
      * dział fizjoterapii - oferujący zabiegi rehabilitacyjne
      * wypożyczalnię sprzętu medycznego dla osób objętych opieką hospicjum domowego
      * opiekę psychologiczną i duchową dla pacjentów zmagających się z nieuleczalną chorobą oraz ich rodzin
      * świetlica Jaskółka wspierająca dzieci, które straciły członka rodziny w wyniku choroby.      Hospicjum św. Kamila jest jednostką samofinansującą się, co oznacza, że swoje potrzeby finansuje dzięki ofiarności osób z dobrym sercem lub akcje charytatywne typu Pola nadziei, do której właśnie przystąpiliśmy.

      W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie wraz z wychowawcą zakupią cebulki żonkili (koszt 2zł za sztukę), które przedstawiciele klas wraz z kołem wolontariatu i kołem biologicznym posadzą na terenie szkoły. Wiosną będziemy mogli podziwiać łany żółtych żonkili, które stworzą Pola Nadziei

      Dnia 13 października nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum świętego Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.

      Hospicjum prowadzi szeroko rozumianą pomoc dla osób dorosłych i dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby poprzez:
      * hospicjum stacjonarne, w którym mieszkają osoby nieuleczalnie chore wymagające stałej opieki.
      * hospicjum domowe, czyli pomoc lekarza, pielęgniarki, psychologa, kapelana dojeżdżających do domu, w którym przebywa śmiertelnie chora osoba.
      * hospicjum dla dzieci Oskara i Róży oferujące pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom
      * dział pobytu dziennego obejmująca swoja pomocą nie tylko nieuleczalnie chorych, ale i starszych samotnych ludzi, czy osoby zmagające się z chorobą Alzheimera
      * dział fizjoterapii - oferujący zabiegi rehabilitacyjne
      * wypożyczalnię sprzętu medycznego dla osób objętych opieką hospicjum domowego
      * opiekę psychologiczną i duchową dla pacjentów zmagających się z nieuleczalną chorobą oraz ich rodzin
      * świetlica Jaskółka wspierająca dzieci, które straciły członka rodziny w wyniku choroby.

      Hospicjum św. Kamila jest jednostką samofinansującą się, co oznacza, że swoje potrzeby finansuje dzięki ofiarności osób z dobrym sercem lub akcje charytatywne typu Pola nadziei, do której właśnie przystąpiliśmy.

      W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie wraz z wychowawcą zakupią cebulki żonkili (koszt 2zł za sztukę), które przedstawiciele klas wraz z kołem wolontariatu i kołem biologicznym posadzą na terenie szkoły. Wiosną będziemy mogli podziwiać łany żółtych żonkili, które stworzą Pola Nadziei.

     • Tydzień Chłopaka

     • Od 23 do 30 września w naszej szkole trwał tydzień chłopaka. W tym czasie klasy 4-8 wybierały najsympatyczniejszego chłopaka i superboya. Zadanie polegało na rozwiązaniu przez chłopców quizu związanego ze światem dziewcząt i innymi konkurencjami.

      Zwycięzcami okazali się:
      Adam Bogdański, Marcel Bielecki, Daniel Fedets, Kamil Marcinowski, Jakub Dudka, Michał Pakirski, Szymon Ziołański, Piotr Staniszewski, Adrian Sushytskyi, Batrek Mroziński, Sebastian Smycz, Leon Kmieć, Jakub Rogielski, Jakub Gawlik, Piotr Kopacki, Igor Tarabuła, Łukasz Wawruszczak, Adam Dzierżawski.

      Gratulacje chłopaki!