Nawigacja

 • Rekrutacja na rok 2021-2022 do klas pierwszych i do oddziału przedszkolnego

  W zakładce „Rekrutacja” zostały umieszczone niezbędne informacje i wymagane dokumenty.

 • Trwają zapisy do XXX edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY

  Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

  1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

  2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

  3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

  4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

  Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 10 zł.Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzyma jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.

  Zainteresowani uczniowie klas II - VIII wpłacają pieniążki w sekretariacie szkoły do 21 stycznia 2021 roku. Proszę podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

  Termin konkursu: 18 marca 2021r. (czwartek), godzina 9:00.

  Zapraszamy!

 • Kartki świąteczne - konkurs

  Grudzień jest bardzo wyjątkowym miesiącem. Dzieci i dorośli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas spędzony w gronie rodziny, pełen wzruszeń i magii. Najbardziej cieszą się na ten czas najmłodsi, którzy wyczekują wymarzonych prezentów pod choinką. W tym roku te święta były inne, ale równie wyjątkowe.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii z kartkami świątecznymi wykonanymi przez naszych uczniów.

  E.Cendrowska

 • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek 2020/2021

  Ze względu na nauczanie zdalne, tegoroczny wewnątrzszkolny konkurs kolęd i pastorałek odbył się w zmienionej formie. Uczniowie przesyłali nagrane filmiki z wykonanymi przez siebie utworami.  Uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom wykonawczy dlatego też w tym roku Jury postanowiło wyróżnić: Alicję Pelczarską z klasy 1a, Przemysława Urbanowicza z klasy 1c, Idalię Pawłowską z klasy 3a, Hannę  Champel z klasy 5b, Filipa Buraczewskiego z 5a.

  Laureatami tegorocznego konkursu kolęd i pastorałek zostali: w klasach 1-3: Amelia Abrasowicz z klasy 2a, a w klasach 4-8 : Anna Drohomirecka z klasy 7b, Magdalena Kotkowska z klasy 7a, Wiktoria Urbanowicz z klasy 7a.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

  Sławomir Młynarczak

 • Konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”

  W styczniu 2021 r., po powrocie do szkoły, rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”. Prace przyjmowano  w bibliotece do 22 grudnia 2020 r. Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, od uczniów z klas 1-3 oraz od dzieci z oddziału przedszkolnego. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.

  Nagrodzone dzieci z oddziału przedszkolnego:

  I miejsce - Duygu Kadirova

  II miejsce - Maja Dziwura

  III miejsce - Kornel Wietrzyński

  Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:

  I miejsce - Natasza Torbiczuk z kl. IIIa

  II miejsce - Amelia Czybuk z kl. Ic i Amelia Abramowicz z kl. IIa

  III miejsce – Samanta Ruszczyk z kl. Ib i Urszula Filipkowska z kl. IIIc

  Jury przyznało też nagrodę specjalną dla 5-letniej Emilki Abrasowicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy.

  Serdecznie gratulujemy

  Bibliotekarze

 • Od poniedziałku 18 stycznia w klasach 1-3 nauczanie będzie prowadzone w trybie stacjonarnym, w klasach 4-8 w trybie zdalnym (z wykorzystaniem platformy Teams)

  Procedura organizacji pracy szkoły obowiązująca od 18 stycznia br. (plik pdf) - Zarzadzenie_nr_3_-_procedura_organizacji_pracy(1).pdf​​​​​​​

 • Finał akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem"

  Od 01.12 do 14.12 szkolne koło wolontariatu prowadziło zbiórkę dla Regionalnego Ośrodka Opiekuńczo-Terapeutycznego w Dębnie. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy wielu uczniów i ich rodziców zdecydowało się przyłączyć do akcji i wesprzeć swoja pomocą podopiecznych RPOT. Otrzymaliśmy duża ilość słodyczy, przyborów szkolnych i kosmetyków, ofiarowano również kilkanaście sztuk nowej odzieży, bielizny dla dzieci i zabawek. 16 grudnia wolontariusze naszej szkoły pomogli zapakować zgromadzone produkty, które 17 grudnia zostały przekazane personelowi ośrodka.

  Wszystkim dziękujemy za okazane serce, pomoc i zaangażowanie.

  Przekazujemy również serdeczne podziękowania złożone przez dyrektor RPOT Panią Katarzynę Sowalę

  Lena Zając, Magdalena Andrearczyk

 • Podziękowania

  Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

  Flora Edwards

  Dziękujemy za hojne dary i zaangażowanie w przygotowanie paczek świątecznych dla pacjentów Zakładu opiekuńczo- leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Samorząd Uczniowski z opiekunem

 • Dzień Języków Obcych

  W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych jest bardzo ważna, ale ważne jest także, aby znać kulturę państwa, które posługuje się danym językiem. W tym roku szkolnym na Dzień Języków Obcych chętni uczniowie przygotowali plakaty o wybranym przez siebie kraju Unii Europejskiej w wybranych przez siebie programach komputerowych, a także na bloku rysunkowym. Na plakatach znajdują się informacje m.in. o Danii, Hiszpanii, Polsce, Grecji i innych. Zapraszamy do galerii!

  Nauczyciele Języków Obcych

 • Życzenia

 • Samorząd Uczniowski składa życzenia

 • KALENDARZ ADWENTOWY - propozycja Samorządu Uczniowskiego

 • Kacper Sobczyk (kl. 8e) mistrzem Polski w zapasach

  Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie, jak koronawirusowa pandemia. Pokazali to kostrzyńscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Olbrzymi sukces - 3 złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii. Tytuły Mistrza Polski wywalczyli: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojciech Cudak. Wielkie brawa!!!

  Wiadomo, że sport wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku. W drodze na sam szczyt nie zatrzymał ich nawet  koronawirus, a co za tym idzie konieczność treningu online bez możliwości kontaktu fizycznego. Systematyczna i ciężka praca, wola walki i determinacja zapewniły tak wielki sukces.

  Kacper Sobczyk, który w całych zawodach okazał się najszybciej walczącym Mistrzem Polski i stracił tylko 2 punkty techniczne, jest uczniem naszej szkoły. Jesteśmy dumni z osiągniętego tytułu Mistrza Polski oraz postawy i siły charakteru. Brawo Kacper!

  Wych. klasy Małgorzata Kujawa

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • I ty możesz zostać św. Mikołajem

  I ty możesz zostać św. Mikołajem

  W związku ze zbliżającymi się Świętami szkolny wolontariat organizuje ósmą edycję zbiórki rzeczy potrzebnych w Regionalnym Ośrodku Opiekuńczo-Terapeutycznym w Dębnie. (http://www.rpot.pl/)

  Niestety obecna sytuacja w Polsce związana z COVID-19 nie pozwala nam zbierać rzeczy używanych, a jedynie nowe. Największe zapotrzebowania we wspomnianej placówce jest na :

  - kosmetyki: szampony, żele, mydełka itp zarówno dla dzieci najmłodszych jak i tych starszych. Szczególnie potrzebne są chusteczki nawilżane.

  - przybory szkolne i plastyczne,

  - zabawki

  - środki czystości np. proszki do prania, płyny do prania, płukania

  Miłym akcentem świątecznym będą słodycze.

  Wymienione wyżej rzeczy prosimy przynosić od 1 do 14 grudnia, do holu naszej szkoły, gdzie będzie postawiony przeznaczony na nie karton.

  Liczymy na was!

  opracował Igor Tadla

 • Dzień Pluszowego Misia w SP nr 4

  25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim i plastycznym pt. Mój przyjaciel miś.

  Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kołodziejska, Oliwia Raczyńska, Lena Zając, Damian Stańczak , Igor Tadla i opiekun SU- Halina Kochanowska dokonała oceny prac.

  Konkurs literacki

  1.miejsce - Jowita Szandurska, 2.miejsce - Amelia Abrasowicz, 3.miejsce - Hanna Champel.

  Konkurs plastyczny

  1.miejsce - Anna Mikłaszewska, 2.miejsce - Ola Czybuk, 3.miejsce - Dagmara Makara.

  Wyróżnienia otrzymali: Emilia Abrasowicz, Kalina Król, Pamela Sobiś, Lena Zaźlak, Agnieszka Mikłaszewska, Amelia Baranowska, Julia Zbrzeźna, Amelia Czybuk, Przemysław Urbanowicz, Jagoda lachowska, Julian Lachowski i Dominika Turowska.,Dawid Hołowko, Jagoda Węsierska

  Gratulujemy uczestnikom pomysłowości i zaangażowania.

  Dziękujemy za udział w konkursie .

   

  Opiekun SU

  Halina Kochanowska

 • URODZINY PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

  Z okazji Dnia Pluszowego Misia w środę 25 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Misia w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Z przejęciem odgadywały zagadki, rozpoznając portrety różnych misiów ze znanych im bajek. Z niezwykłym zaangażowaniem, własnoręcznie wykonały kolorowe książeczki o pluszowym misiu. Urodziny zakończono zabawą ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a następnie dzieci kosztowały przy stolikach słodkie misie w różnych smakach.

  Bibliotekarze

  Zabawę urodzinową uwieńczono na  wspólnych fotografiach.  

 • Gazetki i wystawy biblioteczne

  W związku z sytuacją epidemioczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

  Bibliotekarze

 • Międzynarodowy projekt “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” w SP nr 4

  We wrześniu 2020 uczniowie klasy 8c: Maja, Nela, Wiktoria, Weronika, Piotrek, Eliza, Tatiana, Zosia, Igor, Ala, Nikola, i Piotrek przystąpili do  międzynarodowego projektu “Our Letters Our Languages - European Day of  Languages” realizowanego w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning 

   Projekt realizowany przez 16 krajów w tym dwie szkoły z Hiszpanii, trzy z Turcjii, cztery z Polski, dwie ze Słowacji, i po jednej z: Serbii, Litwy, Estonii, Austrii, Bułgarii ma na celu ukazanie uczniom bogactwa językowego Europy, przybliżenie podobieństw i różnic poszczególnych języków, a także pokazać uniwersalność języka angielskiego jako środka komunikacji nacałym świecie.  

   Uczestnicy projektu mieli za zadanie napisać krótki list o sobie, swojej rodzinie, szkole czy zainteresowaniach zarówno w języku angielskim jak i ojczystym. Do listów załączone zostały podstawowe zwroty grzecznościowe używane w danym kraju przetłumaczone na język angielski.  Na początku grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tych zwrotów biorąc udział w quizie internetowym.  

  Ciekawym elementem projektu jest to, że listy zostały wysłane poprzez tradycyjna pocztę 

  Po otrzymaniu wszystkich przesyłek każda szkoła przygotuje galerię złożona z otrzymanych listów,  

  Magdalena Andrearczyk 

   

 • Od 9 listopada nauczanie zdalne obowiązuje w klasach 1-8

  Informujemy, że od 9 listopada 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w klasach 1-8. 

  Nauczyciele będą  kontaktować się z uczniami i rodzicami wykorzystując do tego następujące narzędzia:

  e-dziennik Librus,  Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.

  Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku oraz w kalendarzu Microsoft Teams.

  W załączeniu dokumenty w formacie pdf:

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
  ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
 • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
  Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
  sp4kostrzyn.pl

Galeria zdjęć