Nawigacja

 • II etap konkursu „Master Chef”

  18 listopada 2019r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu „Master Chef”. Uczestnicy  losowali numer stanowiska, na którym w czasie  45 minut przygotowali desery. Jury , które stanowiło prezydium samorządu uczniowskiego, oceniało; walory smakowe, wygląd i estetykę podania, oryginalną nazwę dania i kreatywność. Konrad Gumbis  z klasy VI d ,przygotował „ Słodki raj”, Lena Gojtka , uczennica klasy II a , -„ „Mleczną przygodę , Dominika Turowska z klasy II a, tort „ Adwentowa wiśnia”, Bianka Góra – uczennica klasy III a przygotowała naleśniki z serem „ Urodzinowe szaleństwo”, Hanna Sulik- z klasy III b – „Pucharki szczęścia” i Hanna Burzmińska z klasy III b- „ Owocowe Chmurki”.

  Jury wyłoniło trzech finalistów. Są to : Konrad Gumbis , Lena Gojtka i Hanna Sulik.

  Finał odbędzie się 25 listopada o godzinie 15.00 w sali 108.

  Dziękujemy uczestnikom II etapu  za udział . Gratulujemy im talentu i odwagi.

  Halina Kochanowska- opiekun samorządu uczniowskiego

 • Wspólne wykonanie kotylionów i kokard niepodległościowych

  7 listopada 2019 r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Stonoga” oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Do grupy naszych gości dołączyła klasa 6b, aby wspólnie w świetlicy szkolnej wykonać kotyliony oraz kokardy  niepodległościowe. Spotkanie oprócz walorów artystycznych miało charakter integracyjny . Dzieci bez obaw współpracowały z osobami z niepełnosprawnością, co świadczy o tolerancji i zrozumieniu dzieci. Wstążeczki niepodległościowe zostały przekazane do Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.

  Joanna Tarabuła

 • CZYTANIE WARTE ZACHODU

  Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – Oddział Gorzów, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa lubuskiego do udziału w VII Konkursie CZYTANIE WARTE ZACHODU objętym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Konkurs składa się z trzech etapów. I stopień (szkolny) konkursu sprawdza znajomość 10 książek wskazanych przez organizatora (spis lektur dostępny w bibliotece szkolnej). Finaliści i laureaci konkursu uzyskują punkty rekrutacyjne, zgodnie z Zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych w roku szkolnym 2020/2021. Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

  Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

  Bibliotekarze: Ilona Brzezińska i Ewa Proszyk

 • Szkolny Master Chef

  5 listopada odbył się I etap szkolnego konkursu kulinarnego Master Chef. Swoje dania popisowe zaprezentowało dziesięciu uczestników. Jury degustowało:” kozie serca”- pierogi z kozim serem, „leśną przygodę”- naleśniki, sałatkę, leśne spaghetti, czekoladki kucharki, pizzerinki, francuskie ciasteczka, lazanię, leczo oraz tortillę. Do II etapu zakwalifikowano: Hannę Burzmińską , Lenę Gojtkę, Biankę Górę, Konrada Gumbisa, Hannę Sulik, Dominikę Turowską.

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i życzymy powodzenia uczestnikom II etapu.

  Halina Kochanowska- opiekun samorządu uczniowskiego

 • Czwartek, 14 listopada – zebrania z rodzicami i konsultacje

  Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w godz. 16.30-17.00, natomiast konsultacje z nauczycielami w godz. 17.00-19.00. Szczegóły znajdują się w ogłoszeniu wywieszonym przy wejściu do szkoły.

 • „Szkoła do hymnu”

  W dniu 8 listopada 2019 r. (piątek) o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą wzięli udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU. Akcja została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP. Polegała na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

 • I ty możesz zostać świętym Mikołajem

  I ty możesz zostać świętym Mikołajem

  W naszej szkole po raz kolejny rusza akcja I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Jak co roku będziemy wspierać podopiecznych Regionalnej Placówki Terapeutyczno Opiekuńczej w Dębnie. W tym roku jednak prosimy  o rzeczy NOWE  lub ewentualnie używane, ale wyłącznie takie, które nie noszą śladów używania.  Naszymi prezentami chcielibyśmy sprawić przyjemność dzieciom, rozjaśnić ich rzeczywistość,  dać poczucie komfortu. Podopieczni placówki są w bardzo zróżnicowanym wieku,  najmłodsze dziecko ma 5 miesięcy, a najstarszy wychowanek 17 lat.  Wielu z nich nie tylko jest pozbawionych ciepła rodzinnego,  ale również zmaga się z przewlekłymi chorobami, wymaga stałej rehabilitacji. Zapotrzebowanie na pomoc materialną i nie materialną jest ogromne.

  W tym roku zbieramy:

  • pościel w rozmiarze 140x200,
  • piżamki,
  • przybory plastyczne: bibuły, krepy, kolorowy papier, kredki, farby, mazaki itp.
  • przybory szkolne: zeszyty, długopisy, kleje itp.
  • słodycze,
  • książeczki w twardych oprawach dla najmłodszych,
  • zabawki dla najmłodszych, takie które stymulują zmysły, czyli jeżdżące, wydające dźwięki, świecące itp.
  • maty edukacyjne
  • akcesoria pielęgnacyjne dla małych dzieci: pieluszki jednorazowe, chusteczki wilgotne, kosmetyki.

  Rzeczy można przekazywać wychowawcom lub przynosić do sali 309 do 25 listopada.

  Dziękujemy w imieniu dzieci.

  Szkolne koło wolontariatu

 • Wyniki konkursów bibliotecznych „Detektyw Słów” oraz „Biblioteka przyszłości”

  W październiku odbył się pierwszy etap konkursu bibliotecznego „Detektyw słów”. Uczniowie uzupełniali tekst brakującymi wyrazami, a następnie wyszukiwali je w słownikach ortograficznych. Uczestnicy z najlepszymi czasami awansowali do finału, który odbył się 5 listopada. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wywoływał wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.

  Uczniowie z najlepszym czasem - klasy IV:

  I miejsce –Maksymilian Kryszczuk (4d);

  II miejsce – Natalia Cywicka (4a);

   III miejsce – Natalia Muszyńska (4c);

   Uczniowie z najlepszym czasem - klasy V:

  I miejsce – Amelia Pawluczuk (5a);

  II miejsce – Kevin Kisielewicz (5e);

  III miejsce – Robert Karwowski (5e);

  Na drugi konkurs, przeprowadzony również w październiku, tym razem konkurs plastyczny pt. „Biblioteka przyszłości” wpłynęło bardzo dużo różnorodnych prac. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą. Dzieła są bardzo staranne i przemyślane. Przy wejściu do biblioteki, na tablicy, wiszą prace konkursowe, które można podziwiać na przerwach.

   Nagrodzeni uczniowie to:

   I miejsce- Amelia Abramowicz (1a);

   II miejsce – Kornelia Wróbel (2c);

   III miejsce – Idalia Pawłowska (2a).

  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

   

  Bibliotekarze: Ilona Brzezińska i Ewa Proszyk

 • „Szkoła do hymnu”

  „Szkoła do hymnu”

  W dniu 8 listopada 2019 r. (piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą wezmą udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU. Akcja jest zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP. Polega ona na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Dnia 30 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy  Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień, w którym mamy okazję przypomnieć sobie jak wiele korzyści przynosi nam nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. Chętni uczniowie klas 7-8 przygotowali prezentacje dotyczące uprzednio wylosowanych krajów. Mieliśmy okazję podziwiać kolorowe plakaty, na których zapisane zostały ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów. W tym roku uczniowie przygotowali między innymi flagi i  broszurki na temat prezentowanych państw oraz wybrane potrawy regionalne. Niektórzy uczniowie postarali się swym ubiorem odzwierciedlić regionalne stroje. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • PODARUJ WIERSZ ogólnopolska akcja społeczna im. Zbigniewa Herberta

  Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w ogólnopolskiej  akcji społecznej, ogłoszonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta pt. „Podaruj wiersz”. Zbigniew Herbert pisał wiersze do przyjaciół, do osób, które cenił, co stało się inspiracją dla powyższej akcji. Inicjatywa polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania go  komuś, dla kogo będzie to ważne. Gest ofiarowania jest gestem kordialności, czasami bywa wsparciem niewypowiedzianych, a napisanych słów. Wiersze można przepisać na papeterię z logo fundacji Zbigniewa Herberta. Uczniowie mogą wymienić się przepisanymi wierszami lub mogą je przekazać np. osobom samotnym, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej, czy uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy. Gorąco zapraszamy do akcji.

  Joanna Tarabuła, Anna Szymańska

 • Informacja o dniach wolnych od zajęć

  Czwartek, 31 października, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będą organizowane zajęcie opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

  Piątek, 1 listopada, jest świętem państwowym – Dzień Wszystkich Świętych.

 • SZKOŁA PAMIĘTA

  SZKOŁA PAMIĘTA

  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – pragniemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta. Kulminacja tych aktywności przypadnie na 25 października 2019 r. - ostatni piątek przed 1 listopada.

  W ramach akcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą posprzątają bezimienne i opuszczone groby, zorganizują zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby.

  Marzanna Senger

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Akcja znicz

  Akcja znicz

  Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę zniczy, które w następny poniedziałek zostaną zapalone na opuszczonych grobach. Znicze można przynosić do sali 309 lub do wychowawcy do poniedziałku 28.10.

 • Najładniejsza szafka

  22 października odbył się konkurs na „Najładniej udekorowaną szafkę uczniowską”. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wszyscy  uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Pierwsze miejsce zajęła szafka należąca do uczniów klasy III b - Aleksandra Wołkowskiego i Oliviera Stańczaka. Nagrody otrzymali również: Hania Sulik, Zuzia Oziembłowska, Sonia Jędrzejczak,  Weronika Poznańska, Emilia Trusow, Amelia Czernysz, Hania Burzmińska, Agnieszka Owsian, Wojtek Kopera, Lena Nazwalska, Lena Ferwon, Anastazja Ciesielska, Lena Krzyżanowska,Lena Cuber, Nadia Matuszczyk, Daria Abrasowicz, Julia Kudła i Bartosz Bialuk.

  H. Kochanowska

 • PLAKAT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

 • Lekcje wychowawcze ze światem program Polskiej Akcji Humanitarnej

  Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami przystąpiły do programu organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną pod tytułem "Lekcje wychowawcze ze światem"

  W ramach programu uczniowie wezmą udział w cyklu lekcji wychowawczych i lekcji geografii podczas, których zdobędą podstawową wiedzę na temat zmian klimatycznych, poznają wpływ jednostki na globalne procesy, zrozumieją przyczyny i konsekwencje zjawisk atmosferycznych, będą kształtowali postawę otwartą, pełną szacunku, uczciwości, empatii, osobistego zaangażowania, odpowiedzialności za własne czynny jak i przyszłość następnych pokoleń. 

  Magdalena Andrearczyk, Alina Klimaszewska, Krystyna Srokowska, Anna Gąsiorowska

  https://padlet.com/mesh1/81p8iu3ymuhl

 • ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI DLA ZUZI KOŻUSZEK

  Zuzia jest mieszkanką Kostrzyna nad Odrą. Urodziła się w marcu 2014 roku jako niewydolny oddechowo wcześniak (1515g). Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, dlatego od urodzenia jest intensywnie rehabilitowana. Jest pod opieką lekarzy, fizjoterapeutów, psychologa, pedagoga oraz logopedy. Dzięki ciągłej, bardzo intensywnej rehabilitacji Zuzia raczkuje, siedzi, podejmuje próby chodzenia z balkonikiem i jeżdżenia na trójkołowym rowerze rehabilitacyjnym. Jest dzieckiem o ogromnym potencjale i niesamowitej sile charakteru, dlatego wytrwale zmaga się ze swoją niepełnosprawnością i poprzez rehabilitację dąży do osiągnięcia najważniejszego celu- pierwszych samodzielnych kroków.

  Od poniedziałku 7 października przy wejściu do szkoły będzie wystawiony pojemnik na nakrętki.

  Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest na rehabilitację, terapię, pomoce oraz sprzęty rehabilitacyjne.

  www.dzieciom.pl/podopieczni/26373

  facebook: Pomoc dla Zuzi Kożuszek

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2019r.

  W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów, do udziału w których serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

  Co przygotowaliśmy?

  1.Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka przyszłości” dla uczniów klas 1-3.

  2.Konkurs „Mistrz alfabetu” dla klas 2-3.

  3.Konkurs „Detektyw słów” dla klas 4-8.

  4.Akcja: „Książka niespodzianka” – chętni uczniowie wypożyczają książki zapakowane w papier, nie wiedzą, jaka książka się tam kryje.

  5. Akcja projektowania zakładek do książek dla dzieci z klas 1-3.

  6. Pisanie życzeń przez chętnych czytelników (uczniowie, rodzice, nauczyciele) dla bibliotekarzy na długim arkuszu papieru zawieszonym na drzwiach do biblioteki (przez cały październik).

  7. Wystawa biblioteczna pt. „ Październikowe rocznice urodzin i śmierci znanych pisarzy”. Zapoznanie się z ich twórczością.

  8. Głośne czytanie bajek w czytelni przez chętne dzieci i aktyw biblioteczny.

  Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.

  Serdecznie zapraszamy!

  Bibliotekarze

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
  ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
 • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
  Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
  sp4kostrzyn.pl

Galeria zdjęć