• URODZINY PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

     • Z okazji Dnia Pluszowego Misia w środę 25 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Misia w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Z przejęciem odgadywały zagadki, rozpoznając portrety różnych misiów ze znanych im bajek. Z niezwykłym zaangażowaniem, własnoręcznie wykonały kolorowe książeczki o pluszowym misiu. Urodziny zakończono zabawą ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a następnie dzieci kosztowały przy stolikach słodkie misie w różnych smakach.

      Bibliotekarze

      Zabawę urodzinową uwieńczono na  wspólnych fotografiach.  

     • Gazetki i wystawy biblioteczne

     • W związku z sytuacją epidemioczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

      Bibliotekarze

     • Międzynarodowy projekt “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” w SP nr 4

     • We wrześniu 2020 uczniowie klasy 8c: Maja, Nela, Wiktoria, Weronika, Piotrek, Eliza, Tatiana, Zosia, Igor, Ala, Nikola, i Piotrek przystąpili do  międzynarodowego projektu “Our Letters Our Languages - European Day of  Languages” realizowanego w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning 

       Projekt realizowany przez 16 krajów w tym dwie szkoły z Hiszpanii, trzy z Turcjii, cztery z Polski, dwie ze Słowacji, i po jednej z: Serbii, Litwy, Estonii, Austrii, Bułgarii ma na celu ukazanie uczniom bogactwa językowego Europy, przybliżenie podobieństw i różnic poszczególnych języków, a także pokazać uniwersalność języka angielskiego jako środka komunikacji nacałym świecie.  

       Uczestnicy projektu mieli za zadanie napisać krótki list o sobie, swojej rodzinie, szkole czy zainteresowaniach zarówno w języku angielskim jak i ojczystym. Do listów załączone zostały podstawowe zwroty grzecznościowe używane w danym kraju przetłumaczone na język angielski.  Na początku grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tych zwrotów biorąc udział w quizie internetowym.  

      Ciekawym elementem projektu jest to, że listy zostały wysłane poprzez tradycyjna pocztę 

      Po otrzymaniu wszystkich przesyłek każda szkoła przygotuje galerię złożona z otrzymanych listów,  

      Magdalena Andrearczyk 

       

     • Biblioteka za 100 lat

     • 4 listopada 2020 roku rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Biblioteka za 100 lat”. W zabawie brali udział uczniowie z różnych klas. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

      - grupa przedszkolna „0” i klasy I-III;

      -klasy 4-8;

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Dzieła przygotowane przez dzieci były bardzo staranne i ciekawe. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością.

      Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:

      I miejsce – Hanna Humińska (1c) oraz Witold Borowski (1c);

      II miejsce – Amelia Abrasowicz (2a);

      III miejsce –Jowita Szandurska (2b);

      Wyróżnienia: Kornelia Wróbel (3c) oraz Victor Rudź (1a);

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 4-8:

      I miejsce – Sebastian Smycz (4a);

      II miejsce – Aurelia Kuczwara (5a);

      III miejsce – Zofia Fusiarz (5b) oraz Dawid Komarowski (5a);

      Wyróżnienie: Bianka Góra (4a);

       

      Serdecznie gratulujemy!

      Bibliotekarze

     • Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego ”Mistrz alfabetu”

     • W dniach 22 i 27 października br. przeprowadzono w klasach drugich I etap konkursu bibliotecznego pt. „Mistrz alfabetu”.

       Wzięło w nim udział 62 uczniów. Dzieci miały za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie wszystkie litery alfabetu, które poznawały kolejno na lekcjach z edukacji polonistycznej już od pierwszej klasy.

      Do II etapu 30 października przeszło 8 osób, po dwoje z każdej klasy, które wykonały to zadanie bez błędów i najszybciej. W tym etapie uczniowie spotkali się w bibliotece i tu walczyli o zwycięstwo. Mieli za zadanie ułożyć w kolejności alfabetycznej różne książeczki. To zadanie było bardziej wymagające  niż w I etapie, gdyż dzieci musiały bardzo uważnie przyglądać się okładkom książek, nie pomylić tytułu z autorem oraz nie opuścić ani jednego wyrazu z tytułu, gdyż miało to znaczenie przy układaniu książeczek w kolejności alfabetycznej.

      Po przeprowadzeniu trzech rund wyłoniono zwycięzców. 

      I miejsce zdobyła ucz. klasy II a - Weronika Wojdak;

      II miejsce ucz. klasy II a - Karolina Olek;

      III miejsce ucz. klasy II b – Maja Ferworn;

      Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy zaś pozostali uczestnicy słodycze.

     • Gazetki i wystawy biblioteczne

     • W związku z sytuacją epidemiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

      Bibliotekarze

     • "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

     • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

      Wisława Szymborska

       

      Dnia 6 października 2020 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do czytania w każdej wolnej chwili.

      Cała społeczność szkolna czekała z niecierpliwością na ten dzień. Uczestnicy przygotowywali się do akcji w różny sposób, jedni wypożyczali książki w bibliotece szkolnej, inni przynieśli z domu swoje cenne czasopisma czy woluminy, niektórzy korzystali z klasowych biblioteczek.

      Uczestnicy akcji czytali różne książki. Były to zarówno lektury szkolne np. „Chłopcy z Placu Broni”, „Akademia pana Kleksa”, „Daleki rejs”, „Balladyna”, jak i książki odnoszące się do zainteresowań i pasji osób, biorących udział w wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się również wiersze polskich poetów tj. Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

      Wszyscy aktywnie uczestniczyli, nikogo nie trzeba było namawiać i zachęcać.

       

      W akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” zorganizowanej w naszej szkole wzięło udział 513 uczestników.

      Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.  

       

      Koordynator: Ilona Brzezińska

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

     • Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozostawia wątpliwości, że musimy w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. W tym celu, zgodnie z decyzją premiera naszego rządu od 26 października 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczanie zdalne  jest dziś koniecznością i stanowi dla nas Wszystkich wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. 

      Nauczyciele będą się z Wami kontaktować wykorzystując do tego następujące narzędzia: e-dziennik,  Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.

      Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku, a w klasach 4-8 także w kalendarzu Microsoft Teams.

      Marzanna Senger

       Dyrektor szkoły

       

      W załączeniu dokumenty w formacie pdf:

       

     • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

     • Informujemy,

      poniedziałek – 12 października 2020 r.

      środa – 14 października 2020 r.

      W wyżej wymienionych dniach nie ma zajęć lekcyjnych.

      Organizowane są jedynie zajęcia świetlicowe.

       

       

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2020r.

     • W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów.

      Przygotowaliśmy:

      1. Akcję: „Zakładeczki do książeczki”  dla uczniów z klas 1-8.

      2. Akcję: „Serdeczne życzenia…” – chętni uczniowie i nauczyciele zapisują życzenia dla bibliotekarzy w specjalnie przygotowanej „książce” umieszczonej przed biblioteką szkolną.

      3. Akcję czytelniczą: „Książka - najlepszy przyjaciel człowieka” – aktyw biblioteczny oraz bibliotekarze czytają opowiadania i bajki uczniom przebywającym w świetlicy oraz czytelni.

      4. Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka za 100 lat” dla grupy przedszkolnej oraz klas 1-3 (I kategoria wiekowa) i klas 4-8 (II kategoria wiekowa).

      5. Konkurs na spostrzegawczość„ Sherlock - detektyw słów” dla klas 4-8.

      6. Konkurs czytelniczy „Mistrz alfabetu” dla klas 2.

      7. Wystawę biblioteczną pt. „ 110 rocznica śmierci Marii Konopnickiej”. Zapoznanie z życiem i twórczością pisarki.

      Ponadto Nasz Szkoła bierze udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU  W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.

      Serdecznie zapraszamy!

      Bibliotekarze

     • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje o ustalonych w roku szkolnym 2020-2021 dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno– wychowawczych. Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są:

      • 12 października 2020 r. (poniedziałek)

      • 2 listopada 2020 r. (poniedziałek)

      • 4, 5 stycznia 2021 r. (poniedziałek, wtorek)

      • 4 czerwca 2021 r.

      Ponadto dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest Dzień Edukacji Narodowej przypadający w środę 14 października oraz dni 25, 26, 27 maja (wtorek – czwartek), podczas których organizowany jest egzamin ósmoklasisty.

     • Kolejny sukces szczebla wojewódzkiego

     • Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczennicy SP nr 4. W Lubuskim Konkursie Recytatorskim PRO ARTE laureatką etapu wojewódzkiego została Natalia Dudziak (kl. 3d). Konkurs został rozstrzygnięty dopiero pod koniec czerwca (podczas zawieszenia zajęć) i dlatego informacja dotarła do nas z opóźnieniem, tym bardziej składamy Natalii szczere gratulacje.

     • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020-2021 – 1 września 2020 r.

     • W związku z sytuacją epidemiologiczną zostały wprowadzone zasady, które mają zminimalizować możliwość zakażeń wirusem COVID-19.

      Uroczyście zostaną przywitani na boisku szkolnym pierwszoklasiści. Zapraszamy uczniów klas pierwszych  na godz. 9.00.

      Uczniowie pozostałych oddziałów spotkają się z wychowawcami w gabinetach. Spotkania rozpoczną się o różnych porach: klasy 2 – o godz. 9.30, klasy 3 – o godz. 10.00, klasy 4 – o godz. 10.30, klasy 5 – o godz. 11.00, klasy 6 – o godz. 11.30., klasy 7 – o godz. 12.00, klasy 8 – o godz. 12.30.

      Prosimy, aby wchodzić do szkoły różnymi wejściami. Wejścia oznaczone są czterema kolorami: wejście I (główne) – kolor niebieski, wejście II (sala gimnastyczna) – kolor pomarańczowy, wejście III (szatnie) – kolor czerwony, wejście IV (harcówka) – kolor fioletowy.

      Prosimy rodziców, aby przypomnieli dzieciom o obowiązku zachowywania odpowiedniego dystansu między osobami, częstego mycia rąk.

      Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego.

      oddział  sala        nauczyciel

      2b           107         Mirosława Koźlińska

      1a           108         Halina Kochanowska

      2a           109         Krystyna Wojciechowska

      1b           110         Danuta Bogusz

      2c           111         Agnieszka Wojdak

      2d           112         Ewelina Krawczyk

      3b           211         Agata Żylewska

      1c           212         Małgorzata Gabrukiewicz

      3c           213         Bogumiła Opara

      3a           214         Maja Siroń

      0a           1a           Alicja Kita

      7a           301         Dorota Komorowska

      6e           302         Iwona Łukasiewicz

      6d           303         Gracjan Wierzbicki

      5a           305         Anna Piotrowska

      8a           306         Dorota Komorowska

      8e           307         Małgorzata Kujawa

      8d           308         Barbara Piotrowska

      4a           309         Ilona Brzezińska

      8c           310         Anna Szymańska

      5c           204         Ewa Zalewska

      6b           209         Anna Gąsiorowska

      4b           210         Sławomir Młynarczak

      7b           400         Joanna Tarabuła

      4c           23           Paulina Jaździewska

      7c           25           Radosław Baszyński

      5b           24           Monika Makara

      7d           4             Katarzyna Jaszcz

      4d           2             Paweł Miłaszewski

      6a           203         Łukasz Kostowiecki

      8b           206         Robert Guźniczak

       

       

       

       

     • Rok 2019-2020 - sukcesy uczniów SP nr 4 w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim lub organizowanych pod patronatem Lubuskiej Kurator Oświaty

     • - Anna Klement (kl. 7e) – została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

      - Natalia Tyrała (kl. 8c) – została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

      - Daria Abrasowicz (kl. 8b)  i  Maja Nizińska (kl. 8c) w Wojewódzkim Konkursie Ornitologicznym pn. Ptaki Parku Narodowego ,,Ujście Warty’’ otrzymały tytuły finalistów. 

      - W Lubuskim Konkursie Recytatorskim PRO ARTE laureatką etapu wojewódzkiego została Natalia Dudziak (kl. 3d).

      - W konkursie dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODU dwie uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł finalisty konkursu. Są to: Hanna Malczewska (kl. 7e) i Maja Nizińska (kl. 8c).

      - Konkurs Biblista Junior dla klas IV – VI

      W w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej Biblista Junior IV Edycja 2019/2020 Ewangelia według św. Łukasza Ewa Plata (6a) uzyskała tytuł Laureata.

      - Konkurs Młody Biblista dla klas VII – VIII

      W Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej Młody Biblista IV Edycja 2019/2020 1 i 2 List do Koryntian Paweł Frieske (7d) uzyskał tytuł Finalisty.

     • Kangur matematyczny 2020 - wyniki

     • Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY został przeprowadzony, wyjątkowo w tym roku, na początku czerwca 2020 r. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci. W naszej szkole chęć udziału w konkursie wyraziło 79 uczniów.

      Wyróżnionych zostało 8 uczniów:

      W kategorii Żaczek (klasa 2): Turowska Dominika 2A

      W kategorii Maluch (klasa 3): Dawidziak Anna 3D oraz Charkot Maciej 3B

      W kategorii Beniamin (klasa 6): Pakirski Piotr 6B oraz Krecak Adam 6D

      W kategorii Kadet (klasa 7): Ząbek Aleksandra 7B oraz Charkot Zofia 7C

      W kategorii Kadet (klasa 8): Łopata Jakub 8C

      Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy  kolejnych sukcesów matematycznych.

      Koordynator: Radosław Baszyński