• SP4 MISTRZEM POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

• W ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży 7 lutego w Deszcznie odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2011 i mł.). Miło nam, poinformować ,że  nasi młodsi uczniowie poszli śladami starszych kolegów- zwyciężając w tym turnieju. Tym samym awansując do następnego etapu rozgrywek. W turnieju każdy zespół rozegrał 4 spotkania.

Wyniki : SP4 Kostrzyn nad Odrą - SP 1 Witnica- 8 : 0, SP4 Kostrzyn nad Odrą -SP Lubiszyn - 5: 1, SP4 Kostrzyn nad Odrą - SP Deszczno - 6 : 1, SP4 Kostrzyn nad Odrą - SP3 Kostrzyn nad Odrą - 6 : 4.                                Skład zespołu- Karol Chorbiński, Aron Downar, Ksawery Dąbrowski, Eliasz Kubica, Igor Ostapiuk- Zieliński, Michał Pakirski, Filip Pogoda, Bartłomiej Sądel, Bartosz Toboła- VIA, Adam Wenderlich- VI B, Maciej Dzieciątkowski, Danylo Fedets -VC, Kamil Mumot- V D . Opiekun Robert Guźniczak.

• Wzorowy czytelnik

• Uczennica kl. IIIc Lena Czernecka zdobyła jako pierwsza 10 naklejek za czytelnictwo.

Gratulujemy i życzymy dalszej przygody z książką

• METODA PROJEKTÓW w SP4

• W tym roku szkolnym na lekcjach techniki kontynuujemy metodę projektów z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych JAWI, która umożliwia uczniom praktyczną realizację treści związanych z podstawą nauczania tego przedmiotu. Pracownia techniczna, która już posiada potrzebne narzędzia, urządzenia i materiały jest stale wzbogacana o nowe.

Klasy piąte realizują projekt ,,WĄŻ" zaliczany do projektów poziomu I, przeznaczony dla uczniów, którzy po raz pierwszy pracują tą metodą. Efektem końcowym jest długopis ozdobiony kolorową dzianiną zakończoną pomponem oraz przybornik na długopisy w kształcie węża.

Klasy VI realizują projekt „Lampa” zaliczany jest do grupy projektów poziomu II. Efektem końcowym projektu jest lampa z abażurem wykonanym z tworzywa sztucznego zasilana z dwóch baterii R6. Konstrukcja lampy złożona jest z abażuru z pianki polietylenowej, ramienia pierwszego, ramienia drugiego, nóżek i przelotek do przewodów elektrycznych, podłączy diod LED, dwóch diod LED, uchwytów wraz z łączami do baterii, włącznika, podstawy lampy oraz przyrządu do cięcia tworzywa po skosie. Zakres wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z projektem „Lampa” dotyczy technologii obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, metali, stopów metali, tworzyw sztucznych, połączeń rozłącznych i nierozłącznych różnych materiałów oraz montażu i diagnostyki prostych obwodów elektrycznych.

Zasoby pracowni wykorzystywane są nie tylko na zajęciach technicznych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, czy do wykonania pomocy dydaktycznych przez nauczycieli.