Rok 2021 – Rokiem Konstytucji 3 Maja, a także Rokiem Polskiej Tradycji Konstytucyjnej
Utworzyliśmy w naszej szkole salę integracji sensorycznej (SI) - rozpoczynamy terapię
Sala SI powstała w odpowiedzi na potrzeby dzieci wymagających odpowiedniej stymulacji, aby poprawnie funkcjonować w środowisku.
Była to inicjatywa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 pani Marzanny Senger, co w porozumieniu z dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kostrzynie nad Odrą – panem Markiem Jankowskim i przy nieocenionym wsparciu sponsorów – przyjaciół szkoły zaowocowało imponującym efektem. Wśród instytucji i firm, które przyczyniły się do powstania sali są przede wszystkim Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą, pan dr Andrzej Kunt oraz KSSSE w Kostrzynie nad Odrą oraz KKC Sp. z o.o. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
Jedno z pomieszczeń szkolnych zostało wyremontowane do tego celu i wyposażone w niezbędny, nowoczesny sprzęt.
Zajęcia integracji sensorycznej mają na celu poprawę funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Adresowane są m.in. do dzieci: z opóźnionym rozwojem fizycznym, z trudnościami z utrzymaniem równowagi, o obniżonym napięciu mięśniowym, z zaburzeniami koordynacji wzrokowo – ruchowej, przejawiających niechęć do rysowania, brzydko piszących, mających trudności w orientacji w przestrzeni i schemacie ciała, przejawiających zaburzenia koncentracji uwagi i trudności w wykonywaniu dwóch lub więcej poleceń, mających zaburzenia pamięci wzrokowej i słuchowej, z zaburzeniami mowy, trudnościami w rozróżnianiu kształtów, kolorów, wycofujących się z zadań motorycznych, mających trudności z planowaniem ruchu, a także impulsywnych w zachowaniu, nadpobudliwych psychoruchowo albo lękliwych, z niską samooceną.
PRO ARTE 2021 - szkolne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
Szkoła jest po to, by rozwijać i pielęgnować uczniowskie talenty. Właśnie z tego powodu 17 lutego odbyły się szkolne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2021. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wybrało laureatów, którzy uzyskali nominację do reprezentowania szkoły w kolejnych etapach konkursu. Występujący uczniowie doskonale się przygotowali, recytowane przez nich utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury w składzie: p. Maja Siroń, p. Agnieszka Wojdak, p. Agata Żylewska, wyłoniło następujących zwycięzców:
Z klas 1-3:
I miejsce Natasza Torbiczuk z klasy 3a
II miejsce Idalia Pawłowska z klasy 3a
III miejsce Amelia Abrasowicz z klasy 2a
Wyróżnienia zdobyli: Nikola Matusewicz z 1b, Patrycja Staniszewska z 2d oraz Rozalia Biernacka z 3a.
Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji serdecznie gratulujemy pięknych wystąpień i życzymy dalszych sukcesów!
2
Dzień Dinozaura w SP nr 4
26 lutego 2021 r. obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła chętne dzieci do wysłuchania książki „Winnie i Dzień Dinozaura” Valerie Thomas i Korky Paul. Dzieci były bardzo zainteresowane i żywo reagowały na historie, które przeżywała czarownica Winnie.
Na podstawie wysłuchanego opowiadania uczniowie tworzyli bardzo ciekawe i oryginalne prace plastyczne przedstawiające dinozaury. Prace podziwiać można w czytelni.
Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne!
Bibliotekarze
2
Podziękowanie Samorządu Uczniowskiego
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji "I Ty możesz pomóc bezdomnym zwierzętom".
26 lutego karma została przekazana do schroniska w Górzycy.
Halina Kochanowska - opiekun SU
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej
W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego klasa II a uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Uczniowie czytali łamańce językowe. Wymowa niektórych słów sprawiała trudności, ale jeszcze więcej radości. Dzieci mierzyły się z różnymi powiedzeniami, m.in.:
- Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą.
- Nie pieprz wieprza pieprzem Pietrze, bo bez pieprzu wieprz jest lepszy.
- Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.
- W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.
- Czy Tata czyta cytaty z Tacyta.
Osoby, które najlepiej poradziły sobie z tymi zadaniami, otrzymały słodkie upominki.
Pod koniec zajęć dzieci wypożyczyły książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz preferencjami.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Bibliotekarze
2
Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów do udziału w kolejnym szkolnym konkursie MAM TALENT
Wiemy, że są w naszej szkole prawdziwe talenty. Zachęcamy do zaprezentowania się przed szkolną publicznością.
Zgłoszenia proszę przesyłać do p. Kochanowskiej lub do wychowawcy, do 26 lutego.
Nie wiemy jeszcze w jakiej formie będziemy mogli zorganizować pierwszy etap, być może on-line . O wszystkim poinformujemy zainteresowanych.
Halina Kochanowska- opiekun Samorządu Uczniowskiego
Bezdomne zwierzęta ze schroniska czekają na Twoją pomoc
Samorząd Uczniowski od kilku lat organizuje w lutym zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Górzycy. Również w tym roku pragniemy pomóc zwierzętom. Prosimy o przyłączenie się do akcji.
Zbiórka trwa do końca lutego.
Dary prosimy przynosić do sali 108.
Halina Kochanowska- opiekun Samorządu Uczniowskiego
Finał i podsumowanie projektu Our Letters Our Languages – European Day of Languages
Część uczniów klasy 8c w październiku przystąpiło do projektu europejskiego Etwinning pod tytułem Our Letters Our Languages – European Day of Languages. W projekcie wzięli udział uczniowie z 19 szkół z 9 krajów Europejskich. Celem projektu była jednorazowa wymiana listów między szkołami partnerskimi umożliwiająca poznanie innych języków europejskich poza językiem ojczystym i językiem angielskim. Każdy list zawierał krótka informację dotyczącą nadawcy opisaną w języku angielskim i języku urzędowym danego kraju.
Otrzymaliśmy listy od 20 dzieci z 7 krajów: Turcji, Hiszpani, Estonii, Litwy, Bułgarii, Austrii, Słowacji. Uczniowie klas I-III mogą obejrzeć listy na galerii, która znajduje się na parterze naszej szkoły. Uczniów klas IV-VI zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć na naszej szkolnej witrynie internetowej, obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej z LaGarriga w Hiszpani”
link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=SF4QUMh6O-A&feature=youtu.be
oraz wysłuchania pięknej kolędy w wykonaniu uczniów katalońskiej szkoły:
link: https://www.youtube.com/watch?v=RcBgdg6tL4s&feature=youtu.be
Serdecznie dziękuję Piotrkowi, Zosi, Wiktorii, Elizie, Mai, Neli, Weronice, Nikoli, Piotrkowi, Ali, Igorowi i Tatianie za udział w projekcie.
Koordynator projektu: Magdalena Andrearczyk
8
Od poniedziałku 18 stycznia w klasach 1-3 nauczanie jest prowadzone w trybie stacjonarnym, w klasach 4-8 w trybie zdalnym (z wykorzystaniem platformy Teams)
Procedura organizacji pracy szkoły obowiązująca od 18 stycznia br. (plik pdf) - Zarzadzenie_nr_3_-_procedura_organizacji_pracy(2).pdf
Kartki świąteczne - konkurs
Grudzień jest bardzo wyjątkowym miesiącem. Dzieci i dorośli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas spędzony w gronie rodziny, pełen wzruszeń i magii. Najbardziej cieszą się na ten czas najmłodsi, którzy wyczekują wymarzonych prezentów pod choinką. W tym roku te święta były inne, ale równie wyjątkowe.
Zachęcamy do obejrzenia galerii z kartkami świątecznymi wykonanymi przez naszych uczniów.
E.Cendrowska
12
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek 2020/2021
Ze względu na nauczanie zdalne, tegoroczny wewnątrzszkolny konkurs kolęd i pastorałek odbył się w zmienionej formie. Uczniowie przesyłali nagrane filmiki z wykonanymi przez siebie utworami. Uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom wykonawczy dlatego też w tym roku Jury postanowiło wyróżnić: Alicję Pelczarską z klasy 1a, Przemysława Urbanowicza z klasy 1c, Idalię Pawłowską z klasy 3a, Hannę Champel z klasy 5b, Filipa Buraczewskiego z 5a.
Laureatami tegorocznego konkursu kolęd i pastorałek zostali: w klasach 1-3: Amelia Abrasowicz z klasy 2a, a w klasach 4-8 : Anna Drohomirecka z klasy 7b, Magdalena Kotkowska z klasy 7a, Wiktoria Urbanowicz z klasy 7a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Sławomir Młynarczak
Konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”
W styczniu 2021 r., po powrocie do szkoły, rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”. Prace przyjmowano w bibliotece do 22 grudnia 2020 r. Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, od uczniów z klas 1-3 oraz od dzieci z oddziału przedszkolnego. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.
Nagrodzone dzieci z oddziału przedszkolnego:
I miejsce - Duygu Kadirova
II miejsce - Maja Dziwura
III miejsce - Kornel Wietrzyński
Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:
I miejsce - Natasza Torbiczuk z kl. IIIa
II miejsce - Amelia Czybuk z kl. Ic i Amelia Abramowicz z kl. IIa
III miejsce – Samanta Ruszczyk z kl. Ib i Urszula Filipkowska z kl. IIIc
Jury przyznało też nagrodę specjalną dla 5-letniej Emilki Abrasowicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy
Bibliotekarze
Trwają zapisy do XXX edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY
Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:
1. ŻACZEK dla uczniów klas II;
2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;
3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;
4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.
Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 10 zł.Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzyma jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.
Zainteresowani uczniowie klas II - VIII wpłacają pieniążki w sekretariacie szkoły do 21 stycznia 2021 roku. Proszę podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
Termin konkursu: 18 marca 2021r. (czwartek), godzina 9:00.
Zapraszamy!
Finał akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem"
Od 01.12 do 14.12 szkolne koło wolontariatu prowadziło zbiórkę dla Regionalnego Ośrodka Opiekuńczo-Terapeutycznego w Dębnie. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy wielu uczniów i ich rodziców zdecydowało się przyłączyć do akcji i wesprzeć swoja pomocą podopiecznych RPOT. Otrzymaliśmy duża ilość słodyczy, przyborów szkolnych i kosmetyków, ofiarowano również kilkanaście sztuk nowej odzieży, bielizny dla dzieci i zabawek. 16 grudnia wolontariusze naszej szkoły pomogli zapakować zgromadzone produkty, które 17 grudnia zostały przekazane personelowi ośrodka.
Wszystkim dziękujemy za okazane serce, pomoc i zaangażowanie.
Przekazujemy również serdeczne podziękowania złożone przez dyrektor RPOT Panią Katarzynę Sowalę
Lena Zając, Magdalena Andrearczyk
Podziękowania
Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.
Flora Edwards
Dziękujemy za hojne dary i zaangażowanie w przygotowanie paczek świątecznych dla pacjentów Zakładu opiekuńczo- leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.
Samorząd Uczniowski z opiekunem
Dzień Języków Obcych
W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych jest bardzo ważna, ale ważne jest także, aby znać kulturę państwa, które posługuje się danym językiem. W tym roku szkolnym na Dzień Języków Obcych chętni uczniowie przygotowali plakaty o wybranym przez siebie kraju Unii Europejskiej w wybranych przez siebie programach komputerowych, a także na bloku rysunkowym. Na plakatach znajdują się informacje m.in. o Danii, Hiszpanii, Polsce, Grecji i innych. Zapraszamy do galerii!
Nauczyciele Języków Obcych
17
Życzenia
Samorząd Uczniowski składa życzenia
KALENDARZ ADWENTOWY - propozycja Samorządu Uczniowskiego
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie