• Dzień pluszowego misia

     • 25 listopada w naszej szkole królowały pluszowe misie! Uczniowie z radością chwalili się swoimi przytulankami, dumnie pozując do zdjęć. Był to dzień, który obfitował w zajęcia związane z historią pluszowego misia, a jednocześnie, uczniowie klas 4-8, którzy zaprezentowali swoje pluszaki, mogli skorzystać z okazji do niepytania podczas odpowiedzi ustnych.

     • Koło fotograficzne

     • W listopadzie uczniowie klasy 3a, na zajęciach koła fotograficznego, nie przepuścili okazji by pierwsze opady śniegu uchwycić w kadrach zimowych zdjęć. Delikatny puch sfotografowali na drzewach, samochodach, ale również i na sobie, oddając się szaleństwu zimowej zabawy!

     • Listopadowa legomania

     • W listopadzie na zajęciach koła robotyki, uczniowie poznawali tajniki symulatora lotu. Zbudowali w grupach proste samoloty, które po zaprogramowaniu poruszały się zgodnie z kierunkiem nadanym przez uczniów.

      W każdej grupie odnotowaliśmy pełny sukces!

     • Świąteczna ścianka

     • Zachęcamy do przyłącznia się do przeprowadzanej w naszej szkole zbiórki charytatywnej na Dom Dziecka w Dębnie ruszyła dodatkowa możliwość wsparcia Dzieci poprzez wykonanie sobie zdjęć na ściance świątecznej. Akcja jest przeprowadzana w ramach szkolnego koła wolontariatu i samorządu uczniowskiego.Wywołane zdjęcie będzie kosztowało 10 zł za sztukę. Zdjęcia można będzie wykonywać przez najbliższe 2 tygodnie w sali 24. Zdjęcie zostanie wykonane po dokonaniu za nie wpłaty. Zdjęcia w formacie 13x18 zostaną dostarczone Państwa dzieciom w tygodniu przedświątecznym.

      SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WSPARCIA AKCJI CHARTYTATYWNEJ !

     • „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • W piątek, dnia 25 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano urodziny Misia dla klasy „O” oraz w świetlicy szkolnej dla uczniów naszej szkoły. Dzieci przybyły na uroczystość ze swoimi pluszakami. W czytelni czekały na nie różne atrakcje. Na początku dzieci utworzyły „węża” i spacerowały w rytm muzyki pt. ”Jadą, jadą misie…” po sali. Następnie dzieci rysowały misia zgodnie ze wskazówkami nauczyciela. Rysunki wychodziły im przezabawne. Kolejnym zadaniem było zjedzenie miodu z talerzyka bez użycia rąk. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały również opowiadania „Historia pierwszego pluszowego misia”. Czas spędzony na urodzinach Misia, upłynął w miłej atmosferze. Na koniec okazało się, że jeden z misiów przemówił do dzieci ludzkim głosem...
      Bibliotekarze: Jolanta Pokora, Alicja Wiśniowska-Słobodzian

     • Mała książka- wielki człowiek

     • Nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, której celem jest promowanie
      czytelnictwa wśród dzieci. Przez trzy miesiące, od października do grudnia uczniowie klas pierwszych
      będą otrzymywać pakiet Wyprawek Czytelniczych. W skład każdej wyprawki wchodzi „Pierwsze
      abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli czytamy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem
      dla rodziców i opiekunów.


      Pierwsze egzemplarze trafiły już do uczniów naszej szkoły.

     • Escape Room czyli przygoda na chemii

     • W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klasy 8e wzięli udział w chemicznym Escape Roomie, powtarzając i utrwalając materiał z lekcji. Aby odnaleźć kod do kłódki, pozwalający otworzyć pudełko z niespodzianką, uczestnicy musieli rozszyfrować kilkanaście zagadek. Przygotowane zadania trzeba było rozwiązać w taki sposób, by otrzymać wskazówkę do otworzenia następnej skrzynki, która była zamknięta na kłódkę szyfrową. Zadania wymagały nie tylko wykorzystania konkretnej wiedzy, którą zdobyli na lekcjach chemii, ale również logicznego myślenia, spostrzegawczości i wyciągania wniosków. Aby rozwiązać wszystkie zadania, uczniowie musieli współpracować w  grupie i wykazać się dużą kreatywnością.

      Całej zabawie towarzyszyła niezwykła atmosfera tajemniczości oraz dobre humory uczestników.

      Iwona Łukasiewicz

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

     • Rozpoczynamy akcję I ty możesz zostać świętym Mikołajem, która jest już tradycją w naszej szkole.

      Jak co roku w okresie świątecznym wpieramy niezwykły Dom Dziecka. Niezwykły nie tylko dlatego, że pomaga dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Regionalna Placówka Opiekuńczo Terapeutyczna w Dębnie opiekuje się w większości dziećmi przewlekle chorymi i jest jednym z dwóch tego typu ośrodków w Polsce. Najmłodsze dziecko przebywające w ośrodku ma 16 miesięcy, najstarsze 17 lat.

      Tradycyjnie zbieramy:
      - przybory szkolne
      - przybory plastyczne
      - słodycze.

      W szczególności potrzebne są:
      - środki czystości (proszki, płyny do prania)
      - środki higieny osobistej (szampony, pasty dla dzieci, szczoteczki, balsamy do ciała tzw. emolienty, żele pod prysznic, chusteczki wilgotne).

      W tym roku prosimy również o KOCE i PODUSZKI DEKORACYJNE, które sprawią, że pokoiki dzieci - miejsca, gdzie śpią, bawią się i odpoczywają, będą bardziej przytulne. Najlepiej byłoby podarować kocyki i poduszki z motywami z popularnych bajek, puchate, milusie, przytulne.

      Ze względu na higienę i bezpieczeństwo dzieci prosimy wyłącznie o rzeczy nowe.

      Akcja trwa do 5 grudnia.
      Zbiórka odbywa się w sali nr 4.

      Z góry dziękujemy za okazane serce.

     • Akcja „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

     • Nasza szkoła wzięła udział w II edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, która realizowana jest wspólnie przez Kulczyk Foundation i firmę Rossmann Polska. Programem objętych zostało ponad 220 szkół z całej Polski. Dzięki udziałowi w programie nasze uczennice będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek przez cały rok szkolny.

      Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.

       

     • Poznajemy zawód strażaka

     • Dnia 10 listopada klasa 8e gościła na godzinie wychowawczej pana strażaka, młodszego aspiranta Marcina Buliczaka, pracującego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kostrzynie nad Odrą. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów. Pan Marcin w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o drodze, którą pokonał, aby zostać strażakiem. Przedstawił, jak niebezpieczna, ciężka i potrzebna jest jego praca. Dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratowania życia czy usuwania skutków żywiołów. Pan Marcin zaprezentował uczniom ubranie strażaka, hełm, sprzęt ochrony dróg oddechowych (butla z maską), a także wytłumaczył i pokazał, do czego służy i jak działa sygnalizator bezruchu oraz sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Chętni ósmoklasiści mogli przymierzyć strój strażaka, a także wziąć udział w symulacji, jak radzić sobie w zadymionym pomieszczeniu.

      Panu Marcinowi serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, które przybliżyło młodym ludziom ten potrzebny zawód.

      Iwona Łukasiewicz

     • Pokaż nam swój talent! Zosia i piłka nożna

     • Zosia Fusiarz, uczennica klasy 7b naszej szkoły, trenuje, kocha i uwielbia piłkę nożną. W swojej pasji spisuje się znakomicie. Jest czołową zawodniczką w klubie, powołana została do Kadry Reprezentacji Województwa Lubuskiego. Bierze udział w wielu meczach ligowych, turniejach krajowych i zagranicznych. Rozsławia oraz reprezentuje nasze miasto oraz szkołę. Jesteśmy z Niej bardzo dumni i życzymy Zosi jak największych sukcesów piłkarskich. Spełniaj się i realizuj w tym, co kochasz.

     • Szkoła na biało-czerwono

     • 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości uczniowie i pracownicy SP4 uczcili ten radosny dla wszystkich Polaków dzień ubierając się w biało czerwone stroje co chętnie i dumnie prezentowali na korytarzach szkolnych. Zapraszamy do galerii zdjęć!

     • Finał akcji Pola Nadziei

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Pola Nadziei, która rozpoczęła się dnia 13 października 2022. Akcja polegała na zakupieniu przez uczniów cebulek żonkili (2 zł za sztukę ). Pieniądze które uzbierano zostały przekazane na rzecz Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp, które pomaga osobom nieuleczalnie chorym. Udało się nam uzbierać 300 zł. Cebulki żonkili zakupiły następujące klasy :1A, 1B, 2A, 2B, 2C, 5C, 6A, 6D, 6C, 4C, 7A, 7B, 8B, 8E.
      Klasa 1B zasadziła część żonkili samodzielnie, natomiast reszta cebulek kwiatów została posadzona przez koło wolontariatu przy wsparciu koła biologicznego. Wszystkie żonkile zostały posadzone na terenie szkoły. Na wiosnę wszyscy będziemy mogli podziwiać piękny, kwietny zakątek, który będzie nam przypominał o tym, że warto pomagać. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcji.

      Julia Lubocka, Amelia Szewczyk

     • Szkoła do hymnu 2022

     • 10 listopada 2022 r. o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły po raz kolejny wspólnie odśpiewali hymn w ramach akcji Ministerstwa Edukcji i Nauki  "Szkoła do hymnu".

     • Kącik wypoczynkowy w świetlicy szkolnej

     • Szkolne koło wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i kiermaszu pszczółkowych wypieków, który organizowaliśmy w zeszłym roku szkolnym.

      Ze środków uzyskanych w ten sposób, przy pomocy Rady Rodziców w tym roku szkolnym  zakupiliśmy pufy i poduchy, które przekazaliśmy do świetlicy szkolnej.  Dzięki temu dzieci spędzające dużo czasu w świetlicy szkolnej mogą odpocząć, poczytać książkę, pograć w grę planszową lub porozmawiać w bardziej komfortowych warunkach.  

      Kevin Kisielewicz, Magdalena Andrearczyk
        

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
   • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
    Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
    sp4kostrzyn.pl
   • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

    Adres do e-Doręczeń:
    AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
    Poland
  • Logowanie