Uczniowie klas 1-3 w ramach współpracy niemiecko-polskiej 1 czerwca 2022 r. brali udział w imprezie organizowanej przez Oderbruch Camp Zechin. Świętowaliśmy Dzień Dziecka oraz 60-lecie istnienia Oderbruch Camp w Zechin. Podczas spotkania dzieci z SP4 miały okazję do gier i zabaw z niemieckimi rówieśnikami. Nasi uczniowie mogli skorzystać z dmuchanego zamku, pokazu strażackiego (gaszenie palącego się oleju w garnku), rzucali do puszek, kręcili kołem fortuny. Do wspólnej zabawy zapraszał Lupo, który prowadził różne konkurencje. Pogoda i humory dopisały w związku z czym, korzystając z bliskości jeziora, niektórzy zamoczyli stopy i budowali zamki na piasku.
Dzień Dziecka w Niemczech.
- 28
Konkurs Prorodzinny
30 maja odbył się szkolny konkurs prorodzinny pt. Gdzie dom, tam serce Twoje.Udział wzięło osiem uczennic z klas ósmych.1 miejsce zajęła Agata Wiśniewska z klasy VIII b,2.miejsce - Oliwia Jakubiec z klasy VIII b,3.miejsce- Paulina Wacko z klasy VIII c. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i nagrody.Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu.
Halina Kochanowska- nauczyciel WDŻ
Zawody sportowe klas 4-8
- 12
W dniach 18-20 maja br. przeprowadziliśmy zawody sportowe na wesoło, na poziomie klas 4-8 z okazji 40-lecia naszej szkoły. Każda z klas wytypowała drużynę składającą się z 10 zawodników: 5 dziewcząt i 5 chłopców.
Zawody odbywały się w ciągu trzech dni, dla każdego poziomu osobno. Chociaż były to konkurencje w formie zabawy, to jednak nie brakowało rywalizacji o miano najlepszej sportowej klasy i nagrodę główną o puchar Pani Dyrektor.
Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Zebranie z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023
Dnia 9 czerwca 2022r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023.
Zebranie odbędzie się w sali 1A (wejście przy sali gimnastycznej).
Alicja Kita
Niezwykłe spotkanie
- 4
Jubileusz 40-lecia naszej szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Cieszymy się , że mogliśmy gościć w naszej szkole Panią Leokadię Szeligę- byłą wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą oraz absolwentkę naszej szkoły- Panią Mirelę Ławońską.
Oto fotorelacja z tego spotkania.
Przyroda w 4C
- 4
Dzieci z klasy 4C na przyrodzie omawiały temat związany z krajobrazem i ukształtowaniem terenu. Poznawały budowę wzniesienia, doliny i kotliny.
Zadaniem dla uczniów chętnych było wykonanie modelu góry i doliny według własnego pomysłu i dowolną techniką.
Prace były bardzo ładne, a niektóre nawet jadalne. Bardzo smakowały uczniom dwie doliny z ciasta a najbardziej rzeka z niebieskiej galaretki.
Dzięki tej formie zadania, łatwiej będzie uczniom zapamiętać trudne nazwy związane z krajobrazem.
Konfrontacja Artystyczna Finał
28 kwietnia 2022 w Planetarium WENUS w Zielonej Górze odbył się Finał Wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii piosenka . Naszą szkołę jak i zarówno powiat gorzowski reprezentowały Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.
Już od pierwszych minut konkursu można było delektować się wspaniałą muzyką i podziwiać talent wykonawców. Jury w składzie: Jury w składzie: Danuta Sendecka – przewodnicząca, Artur Caturian, Grzegorz Bugaj po wysłuchaniu 44 solistów i 3 zespołów w czterech kategoriach wiekowych postawiło wyróżnić nasze reprezentantki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.
Sławomir Młynarczak
Międzyszkolny konkurs historyczny
12 maja br. gościliśmy uczniów Szkół Podstawowych z Dąbroszyna, Czarnowa oraz Kostrzyna nad Odrą, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie historycznym "Konstytucja 3 Maja".
Wiedza historyczna uczestników konkursu była bardzo wysoka.
Gratulujemy wygranej Szkole Podstawowej nr 3.
Zespół nauczycieli historii
Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.
Wycieczka do Torunia
- 15
W dniach 12-13 maja uczniowie naszej szkoły udali się w podróż do Torunia. Podczas dwudniowej wycieczki odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie mieli możliwość zaobserwowania zjawisk fizycznych, astronomicznych, przyrodniczych, architektonicznych oraz chemicznych. Udali się w podróż po malowniczym Starym Mieście i podziwiali zabytki Torunia. W XIX-wiecznej twierdzy, Forcie IV, mieli możliwość przejścia się tunelami oraz nocowania. W planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu poszerzyli wiedzę z zakresu budowy wszechświata, a w Domu Legend Toruńskich brali czynny udział w parateatralnych opowieściach o historii Torunia i miejscowych legend. W XVII – wiecznej scenerii dawnego warsztatu piernikarskiego uczniowie poznali historię toruńskiego piernikarstwa, usłyszeli toruńskie legendy i pod okiem mistrzów piernikarskich własnoręcznie wykonali piernik na tradycyjnych drewnianych formach.
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2021/2022
Dnia 27 kwietnia 2022r. w Kostrzynie na Odrą, KCK - Kręgielnia w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii : utwór poetycki , fragment prozy. Na scenie zaprezentowało się 34 uczestników. Przyznano nominacje i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.
Z naszej szkoły wystąpili następujący uczniowie:
Fabian Baranowski, uczeń kl.IIIc- recytował utwór ,,Wilk u dentysty'' Jana Brzechwy, otrzymał wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej.
Idalia Pawłowska, uczennica kl.IVa ,,Całuski i buziaczki", Agnieszka Frączek.
Hanna Burzmińska, uczennica kl.Vb -,, Ja mam szczęście do wszystkiego" , Agnieszka Osiecka. Została nagrodzona nominacją do etapu wojewódzkiego.
Finał wojewódzki odbędzie się 13 maja 2022r. w Kłodawie. Podczas uroczystości naszą szkołę i miasto zaprezentuje Hanna Burzmińska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom.Zwyciężczyni konkursu życzymy dalszych sukcesów .
Monika Makara
"Co sikory robią zimą?"
Park Narodowy Ujście Warty na początku zimy zorganizował konkurs ornitologiczny pt. ,, Co sikory robią zimą?, by przybliżyć uczniom zwyczaje ptaków w porze mrozów. W konkursie brały udział dziewczęta z klasy 8a: Magdalena Kotkowska, Zofia Kmieć i Julia Szukała. Uczennice w ciekawy sposób przedstawiły wygląd i zwyczaje polskich sikor obserwując je codziennie i fotografując oraz zapisując ciekawe informacje o ich zwyczajach. Następnie z wszystkich danych zrobiły prezentację i przedstawiły ją przed komisją z Parku Narodowego. Ich wysiłki zostały nagrodzone tytułem finalistek. Opiekunem projektu była pani Aleksandra Szeląg.
Konstytucja 3 Maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów (czyli Polski i Litwy połączonych unią). Konstytucja, to podstawowy zbiór praw obowiązujących w danym państwie, a ta uchwalona 3 maja 1791 roku miała szczególne znaczenie. Uważa się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z roku 1787.
Konstytucja 3 maja była niezwykle ważna dla naszego kraju. Ujęta była w 11 artykułach. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja ograniczała przywileje uboższej szlachty, natomiast chłopów oddawała pod opiekę państwa. Był to pierwszy krok w kierunku zniesienia poddaństwa chłopów i nadania praw wyborczych tej największej i najbardziej wyzyskiwanej klasie społecznej.
Konstytucja usunęła liberum vetu, zniosła unię polsko-litewską , jednocząc oba kraje w jedno państwo. Zmieniała zasady wyboru króla.Już 5 maja 1791 roku dzień 3 maja został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji zostało zabronione przez Niemców i Rosjan . Również władze komunistyczne zabroniły świętowania. Dopiero po zmianie ustroju, od 1990 roku, Święto Konstytucji 3 Maja należy do jednych z najważniejszych polskich świąt.
Dzień flagi
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne w Santoku
12 kwietnia w Santoku odbył się etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka z klasy 8b. Jury miało bardzo trudne zadanie bo musieli wyłonić z każdej kategorii po jednej osobie do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę zarazem miasto Kostrzyn w konkursie wojewódzkim będą reprezentować Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Sławomir Młynarczak
Wesołych Świąt
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
Za nami eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii - recytacja.Po wysłuchaniu 36 recytatorów Rada Artystyczna w składzie: Bożenna Sikora, Katarzyna Olejnik i Justyna Streichsbier postanowiła nominować do przesłuchań na szczeblu powiatu gorzowskiego reprezentantów naszej szkoły: Fabiana Baranowskiego kl.3c Hannę Burzmińską kl.5a oraz Idalię Pawłowską kl.4a. Natomiast wyróżnienia otrzymali:Anna Szybiak kl.3b, Agata Wiśniewska kl. 8b oraz Kalina Migdal kl. 7d.
Gratulujemy!
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
29 marca o godz. 10.00 w KCK ,,Kręgielnia” odbyły się eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczestniczek: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Patrycja Staniszewska z klasy 3d, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka, Laura Bojaruniec, Nikola Zaremba z klasy 8b.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Santoku Jury wytypowało troje uczestniczek naszej szkoły: Amelię Abrasowicz,Idalię Pawłowską ,Anię Drohomirecką. Wyróżnienia powędrowały do Laury Bojaruniec i Nikoli Zaremby.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Sławomir Młynarczak
Wojsko bliżej uczniów
W ramach cyklu prelekcji "Wojsko bliżej uczniów", organizowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gorzowie Wlkp., 4 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Oficerem Wydziału Rekrutacji WKU w Gorzowie Wlkp. Panem Podporucznkiem Przemysławem Walczakiem oraz z kadetami przebywającymi na praktyce w WKU w Gorzowie Wlkp.
Spotkanie odbyło się w czterech klasach ósmych naszej szkoły. Podporucznik Przemysław Walczak omówił z uczniami różne formy służby wojskowej i warunki rekrutacji do szkół średnich o profilu wojskowym. Rozmawiano również o szacunku do munduru Żołnierza Wojska Polskiego i roli wojska w społeczeństwie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i wykorzystali maksymalnie tę okazję.
Ostatnie pożegnanie
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu Śp. Czesława Miszkiela- Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą w latach 1990-2007, człowieka o wielkim sercu, wychowawcy i wspaniałego pedagoga.
Wystawienie urny z prochami zmarłego nastąpi 4 kwietnia 2022r o godz. 13.30 w Kościele w Dąbroszynie. Msza Święta żałobna rozpocznie się o godz. 14.00, natomiast ceremonia pogrzebowa nastąpi po Mszy świętej na cmentarzu komunalnym w Dąbroszynie.
Rodzinie i bliskim Śp. Czesława Miszkiela składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Cześć Jego pamięci!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie