Z okazji światowego dnia origami, dzieci z klasy 1b wybrały się z wizytą do przedszkola Mali Europejczycy, gdzie miały okazję obejrzeć wyjątkową wystawę poświęconą sztuce origami. Dowiedzieliśmy się, że ta wyjątkowa technika składania papieru, pochodzi z Chin, natomiast to Japonia ją rozpropagowała na cały świat. Mieliśmy okazję wzięcia udziału w wyjątkowym, papierowym pokazie mody oraz uruchomienia papierowych rakiet, napędzanych siłą podmuchu z płuc. Zaglądaliśmy do rozmieszczonym po całym przedszkolu papierowych szaf, gdzie poukrywały się rozmaite postacie stworzone z papieru. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i moc atrakcji!
W świecie origami
Roboty wśród pierwszaków
W ramach projektu #laboratoriaprzyszłości w SP4 działa koło robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego Essencials. Dzieci z radością i dużą precyzją konstruowały swoje pierwsze roboty, które następnie zaprogramowały i uruchomiły. Wszystkim przysporzyło to sporo satysfakcji, ponieważ zbudowany wcześniej konik, wesoło galopował w rytm wybranej muzyki.
Poszukiwanie jesieni przez Szkolne Koło Fotograficzne
Dzięki projektowi #laboratoria przyszłości uczniowie klasy 3a rozpoczęli przygodę młodych fotografów. W październiku wykorzystując naturalne, sprzyjające okoliczności przyrody wybrali się do parku w poszukiwaniu jesieni. Długo nie trzeba było szukać, bowiem jesień bardzo chętnie dała się młodym adeptom sztuki fotograficznej ująć w pięknych kadrach. Szczegóły w galerii zdjęć. Dzięki projektowi laboratoria przyszłości uczniowie klasy 3a rozpoczęli przygodę młodych fotografów. W październiku wykorzystując naturalne, sprzyjające okoliczności przyrody wybrali się do parku w poszukiwaniu jesieni. Długo nie trzeba było szukać, bowiem jesień bardzo chętnie dała się młodym adeptom sztuki fotograficznej ująć w pięknych kadrach. Szczegóły w galerii zdjęć.
Dzień Edukacji Narodowej - Fotobudka
W SP4, w ramach projektu #laboratoria przyszłości zagościła w październiku tematyczna fotobudka.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie pozowali przed szkolnym fotografem- przedstawicielem SU- z wykorzystaniem gadżetów związanych z edukacją. Śmiechu i zabawie nie było końca! Uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali w tematycznej ramce. Był to efekt współpracy kół działających na terenie szkoły: samorządu uczniowskiego, koła wolontariatu oraz koła teatralnego. Efekty podjętych działań można podziwiać w galerii!
W odwiedzinach w Bibliotece Miejskiej
Dnia 04.10.2022 r. (wtorek) uczniowie zerówki wraz z klasą 3b wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim z panem Władysławem Wróblewskim- Dyrektorem Miejskiej Biblioteki w Witnicy. Pan Władysław prezentował nam autorskie wierszyki o przyrodzie.
Dziękujemy za niesamowite spotkanie i przekazanie nam mnóstwa ciekawych informacji.
Daria Fusiarz - Jankiewicz, Alicja Kita
Dzień bez plecaka
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole obowiązywał dzień bez plecaka.
Tym razem zadaniem uczniów było kreatywne spakowanie książek. Uczniowie Czwórki po raz kolejny wykazali się świetnym humorem i znaleźli sposób na spakowanie szkolnych przyborów w nieszablonowy sposób.
Szczegóły w galerii zdjęć. Zapraszamy!
Z kulturą mi do twarzy
AKCJA CHARYTATYWNA POLA NADZIEI
Dnia 13 października nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum świętego Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.
Hospicjum prowadzi szeroko rozumianą pomoc dla osób dorosłych i dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby poprzez:
* hospicjum stacjonarne, w którym mieszkają osoby nieuleczalnie chore wymagające stałej opieki.
* hospicjum domowe, czyli pomoc lekarza, pielęgniarki, psychologa, kapelana dojeżdżających do domu, w którym przebywa śmiertelnie chora osoba.
* hospicjum dla dzieci Oskara i Róży oferujące pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom
* dział pobytu dziennego obejmująca swoja pomocą nie tylko nieuleczalnie chorych, ale i starszych samotnych ludzi, czy osoby zmagające się z chorobą Alzheimera
* dział fizjoterapii - oferujący zabiegi rehabilitacyjne
* wypożyczalnię sprzętu medycznego dla osób objętych opieką hospicjum domowego
* opiekę psychologiczną i duchową dla pacjentów zmagających się z nieuleczalną chorobą oraz ich rodzin
* świetlica Jaskółka wspierająca dzieci, które straciły członka rodziny w wyniku choroby.
Hospicjum św. Kamila jest jednostką samofinansującą się, co oznacza, że swoje potrzeby finansuje dzięki ofiarności osób z dobrym sercem lub akcje charytatywne typu Pola nadziei, do której właśnie przystąpiliśmy.
W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie wraz z wychowawcą zakupią cebulki żonkili (koszt 2zł za sztukę), które przedstawiciele klas wraz z kołem wolontariatu i kołem biologicznym posadzą na terenie szkoły. Wiosną będziemy mogli podziwiać łany żółtych żonkili, które stworzą Pola NadzieiDnia 13 października nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum świętego Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.
Hospicjum prowadzi szeroko rozumianą pomoc dla osób dorosłych i dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby poprzez:
* hospicjum stacjonarne, w którym mieszkają osoby nieuleczalnie chore wymagające stałej opieki.
* hospicjum domowe, czyli pomoc lekarza, pielęgniarki, psychologa, kapelana dojeżdżających do domu, w którym przebywa śmiertelnie chora osoba.
* hospicjum dla dzieci Oskara i Róży oferujące pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom
* dział pobytu dziennego obejmująca swoja pomocą nie tylko nieuleczalnie chorych, ale i starszych samotnych ludzi, czy osoby zmagające się z chorobą Alzheimera
* dział fizjoterapii - oferujący zabiegi rehabilitacyjne
* wypożyczalnię sprzętu medycznego dla osób objętych opieką hospicjum domowego
* opiekę psychologiczną i duchową dla pacjentów zmagających się z nieuleczalną chorobą oraz ich rodzin
* świetlica Jaskółka wspierająca dzieci, które straciły członka rodziny w wyniku choroby.Hospicjum św. Kamila jest jednostką samofinansującą się, co oznacza, że swoje potrzeby finansuje dzięki ofiarności osób z dobrym sercem lub akcje charytatywne typu Pola nadziei, do której właśnie przystąpiliśmy.
W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie wraz z wychowawcą zakupią cebulki żonkili (koszt 2zł za sztukę), które przedstawiciele klas wraz z kołem wolontariatu i kołem biologicznym posadzą na terenie szkoły. Wiosną będziemy mogli podziwiać łany żółtych żonkili, które stworzą Pola Nadziei.
Profilaktyka jodowa - broszura informacyjna
Tydzień Chłopaka
Od 23 do 30 września w naszej szkole trwał tydzień chłopaka. W tym czasie klasy 4-8 wybierały najsympatyczniejszego chłopaka i superboya. Zadanie polegało na rozwiązaniu przez chłopców quizu związanego ze światem dziewcząt i innymi konkurencjami.
Zwycięzcami okazali się:
Adam Bogdański, Marcel Bielecki, Daniel Fedets, Kamil Marcinowski, Jakub Dudka, Michał Pakirski, Szymon Ziołański, Piotr Staniszewski, Adrian Sushytskyi, Batrek Mroziński, Sebastian Smycz, Leon Kmieć, Jakub Rogielski, Jakub Gawlik, Piotr Kopacki, Igor Tarabuła, Łukasz Wawruszczak, Adam Dzierżawski.Gratulacje chłopaki!
Dzień na czerwono
W piątek 23 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym dzień tematyczny - Dzień na czerwono. Społeczność szkolna przyszła tego dnia ubrana na czerwono. Wzorem ubiegłego roku, uczniowie, którzy zaangażowali się w tą akcję mogli skorzystać z przywileju niepytania. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
3
Wspomnienie wakacji....
- 83
Po dwóch latach powróciła wakacyjna współpraca niemiecko-polska i uczniowie naszej szkoły mogli spędzić tydzień w Zechin. Jak co roku (przed pandemią) pobyt nad jeziorem był pełen atrakcji. Podstawowym celem był rozwój językowy, ale poznawanie języka to też zabawa. 12 uczniów naszej szkoły i 12 uczniów szkół niemieckich przez tydzień uczestniczyło we wspólnych grach, zabawach, wycieczkach. W tym roku uczestnicy biwaku zwiedzili zoo w Eberswalde oraz Muzeum Techniki w Berlinie. Pogoda zachęcała do kąpieli w jeziorze. Biwakowicze odbyli pieszą wędrówkę do miejsca, gdzie mogli własnoręcznie upiec pizzę i słodkie bułeczki od podstaw. Dzieci wzięły udział w zawodach sportowych i grały w kręgle. Na ognisku mogli upiec ciasto – odpowiednik pianek. To był niesamowity tydzień pełen atrakcji i wrażeń.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się 1 września o godz. 9:00 na placu przed Szkołą Podstawową Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą.
Deklaracje 2022/2023
Rodzice uczniów rozpoczynających naukę na nowych etapach edukacyjnych (klasy I i IV) proszeni są
o wypełnienie deklaracji i dostarczenie ich do sekretariatu szkoły do 24 sierpnia br.Druk można pobrać ze strony szkoły oraz w sekretariacie.
Pliki do pobrania.
Obiady w roku szkolnym 2022/2023
Stawka żywieniowa od miesiąca września 2022r. wynosi 5,00 zł. za jeden dzień obiadowy.
Obiady szkolne będą wydawane od 05 września 2022r.
Koszt obiadów za miesiąc wrzesień 2022r. wynosi 100,00 zł.
Termin płatności za obiady szkolne do 12.09.2022r. płatne tylko przelewem
Nr konta: 73 8355 0009 0061 4816 2000 0004
Deklaracje dotyczące obiadów szkolnych dostępne są na stronie internetowej szkoły, u intendenta (pokój nr 31), wychowawców klas oraz w sekretariacie szkoły.
Pliki do pobrania.
Egzamin ósmoklasisty.
Kolejny egzamin ósmoklasisty za nami. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo ładne wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów z języka polskiego i matematyki są najczęściej wyższe od średnich wyników powiatu gorzowskiego i województwa lubuskiego, natomiast na poziomie kraju.Na ten wynik pracowali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY.
Poniżej przedstawiamy zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP4 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i powiatem.
Wakacje
Pożegnanie klas ósmych
- 51
23 czerwca 2022 roku, po ośmiu wspólnych latach, przyszedł czas pożegnania ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą. O godzinie 17.00 hala sportowa „czwórki” wypełniła się po brzegi absolwentami, rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Na początku tej wyjątkowej uroczystości dyrektor szkoły Pani Marzanna Senger powitała wszystkich zgromadzonych kierując szczególne słowa do tegorocznych absolwentów życząc im, aby z wiarą w siebie szli przez życie, miło wspominali lata spędzone w murach szkoły. Zaprezentowano film poświecony historii szkoły od poczatku jej powstania. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia dla tegorocznych absolwentów oraz rodziców. W pierwszej kolejności nagrodzono najlepszych uczniów nagrodami Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta, które w imieniu burmistrza wręczyła Radna Rady Miasta Helena Rudaniecka. Uczniów wyróżniono także nagrodami dyrektora szkoły, które wręczała dyrektor Marzanna Senger. Kolejne wyróżnienia i podziękowania powędrowały do najlepszych absolwentów z poszczególnych klas ósmych. wyróżnieni uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej szkoły. Wyróżnienia otrzymali również najlepsi sportowcy klas ósmych, poczet sztandarowy oraz samorząd uczniowski. Podziekowania otrzymali rodzice zarówno tych najlepszych uczniów, jak i wspierających szkołę w jej działaniach. Najbardziej wzruszającym momentem były podziękowania uczniów dla sowich wychowawców- jedni wyrecytowali wiersze, inni wyśpiewali swoje podziekowania i wdzięczność, ale wszystkie te życzenia wycisnęły wiele łez wzruszenia oraz braw. W górę poleciały birety. Na koniec wszystkich czekała nie lada gratka- nauczyciele przygotowali przedstawienie teatralne o Królowej Nauce, które spotkało się z salwą braw, śmiechu a zabawa była przednia. Nie ulega wątpliwosci, ze była to wyjątkowa uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy wzięli w niej udział.
Zebranie rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów
27 czerwca 2022r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów.
Obecni na nim będą dyrektor szkoły, wicedyrektor ds. wychowawczych oraz wychowawczynie przyszłorocznych klas pierwszych.
Dzień Pszczoły.
- 3
Dnia 19 maja 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. W ramach obchodów tego święta szkolne koło wolontariatu zorganizowało konkurs na najciekawszy i najsmaczniejszy pszczeli wypiek, kiermasz pszczelich wypieków, quiz wiedzy o pszczołach, malowanie twarzy w pszczele wzory, zabawę w poszukiwanie ukrytych pszczół na terenie szkoły.
Jury w składzie: Oliwia Jakubiec, Emilia Gwizdoń, Zofia Kmieć, Julia Szukała, Agata Wiśniewska, Hanna Nowakowska, Patryk Gołko, Amelia Rogowicz, Magdalena Kotkowska, Ewa Plata oceniło prace konkursowe i przyznało następujące miejsca:I miejsce Idalii PawłowskiejII miejsce Bartłomiejowi RaczkowskiemuIII miejsce Agnieszce MikłaszewskiejWyróżnienie: Hannie Sulik, Agnieszce Owsian
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkie prace konkursowe były niezwykle ciekawe, smaczne i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród społeczności szkolnej. W wyniku kiermaszu zebraliśmy 530 zł. Pieniądze te posłużą do stworzenia kącika relaksu na świetlicy szkolnej.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie