• Finał i podsumowanie projektu Our Letters Our Languages – European Day of Languages

     • Część uczniów klasy 8c w październiku przystąpiło do projektu europejskiego Etwinning pod tytułem Our Letters Our Languages – European Day of Languages. W projekcie wzięli udział uczniowie z 19 szkół z 9 krajów Europejskich.  Celem projektu była jednorazowa wymiana listów między szkołami partnerskimi umożliwiająca poznanie innych języków europejskich poza językiem ojczystym i językiem angielskim.  Każdy list zawierał krótka informację dotyczącą nadawcy opisaną w języku angielskim i języku urzędowym danego kraju.

      Otrzymaliśmy listy od 20 dzieci z 7 krajów: Turcji, Hiszpani, Estonii, Litwy, Bułgarii, Austrii, Słowacji. Uczniowie klas I-III mogą obejrzeć listy na galerii, która znajduje się na parterze naszej szkoły. Uczniów klas IV-VI zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć na naszej szkolnej witrynie internetowej, obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej z LaGarriga w Hiszpani”

      link do filmu:   https://www.youtube.com/watch?v=SF4QUMh6O-A&feature=youtu.be

      Presenting SEK Catalunya

      oraz wysłuchania pięknej kolędy w wykonaniu uczniów katalońskiej szkoły:

      link:   https://www.youtube.com/watch?v=RcBgdg6tL4s&feature=youtu.be

      Merry Xmas from FEDAC Salt

      Serdecznie dziękuję Piotrkowi, Zosi, Wiktorii, Elizie, Mai, Neli, Weronice, Nikoli, Piotrkowi, Ali, Igorowi i Tatianie za udział w projekcie.

      Koordynator projektu: Magdalena Andrearczyk

       

     • Kartki świąteczne - konkurs

     • Grudzień jest bardzo wyjątkowym miesiącem. Dzieci i dorośli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas spędzony w gronie rodziny, pełen wzruszeń i magii. Najbardziej cieszą się na ten czas najmłodsi, którzy wyczekują wymarzonych prezentów pod choinką. W tym roku te święta były inne, ale równie wyjątkowe.

      Zachęcamy do obejrzenia galerii z kartkami świątecznymi wykonanymi przez naszych uczniów.

      E.Cendrowska

     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek 2020/2021

     • Ze względu na nauczanie zdalne, tegoroczny wewnątrzszkolny konkurs kolęd i pastorałek odbył się w zmienionej formie. Uczniowie przesyłali nagrane filmiki z wykonanymi przez siebie utworami.  Uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom wykonawczy dlatego też w tym roku Jury postanowiło wyróżnić: Alicję Pelczarską z klasy 1a, Przemysława Urbanowicza z klasy 1c, Idalię Pawłowską z klasy 3a, Hannę  Champel z klasy 5b, Filipa Buraczewskiego z 5a.

      Laureatami tegorocznego konkursu kolęd i pastorałek zostali: w klasach 1-3: Amelia Abrasowicz z klasy 2a, a w klasach 4-8 : Anna Drohomirecka z klasy 7b, Magdalena Kotkowska z klasy 7a, Wiktoria Urbanowicz z klasy 7a.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Sławomir Młynarczak

     • Konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”

     • W styczniu 2021 r., po powrocie do szkoły, rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Portret Pinokia”. Prace przyjmowano  w bibliotece do 22 grudnia 2020 r. Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, od uczniów z klas 1-3 oraz od dzieci z oddziału przedszkolnego. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.

      Nagrodzone dzieci z oddziału przedszkolnego:

      I miejsce - Duygu Kadirova

      II miejsce - Maja Dziwura

      III miejsce - Kornel Wietrzyński

      Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:

      I miejsce - Natasza Torbiczuk z kl. IIIa

      II miejsce - Amelia Czybuk z kl. Ic i Amelia Abramowicz z kl. IIa

      III miejsce – Samanta Ruszczyk z kl. Ib i Urszula Filipkowska z kl. IIIc

      Jury przyznało też nagrodę specjalną dla 5-letniej Emilki Abrasowicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy.

      Serdecznie gratulujemy

      Bibliotekarze

     • Trwają zapisy do XXX edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY

     • Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

      1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

      2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

      3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

      4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

      Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 10 zł.Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzyma jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.

      Zainteresowani uczniowie klas II - VIII wpłacają pieniążki w sekretariacie szkoły do 21 stycznia 2021 roku. Proszę podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

      Termin konkursu: 18 marca 2021r. (czwartek), godzina 9:00.

      Zapraszamy!

     • Finał akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem"

     • Od 01.12 do 14.12 szkolne koło wolontariatu prowadziło zbiórkę dla Regionalnego Ośrodka Opiekuńczo-Terapeutycznego w Dębnie. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy wielu uczniów i ich rodziców zdecydowało się przyłączyć do akcji i wesprzeć swoja pomocą podopiecznych RPOT. Otrzymaliśmy duża ilość słodyczy, przyborów szkolnych i kosmetyków, ofiarowano również kilkanaście sztuk nowej odzieży, bielizny dla dzieci i zabawek. 16 grudnia wolontariusze naszej szkoły pomogli zapakować zgromadzone produkty, które 17 grudnia zostały przekazane personelowi ośrodka.

      Wszystkim dziękujemy za okazane serce, pomoc i zaangażowanie.

      Przekazujemy również serdeczne podziękowania złożone przez dyrektor RPOT Panią Katarzynę Sowalę

      Lena Zając, Magdalena Andrearczyk

     • Podziękowania

     • Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

      Flora Edwards

      Dziękujemy za hojne dary i zaangażowanie w przygotowanie paczek świątecznych dla pacjentów Zakładu opiekuńczo- leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

      Samorząd Uczniowski z opiekunem

     • Dzień Języków Obcych

     • W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych jest bardzo ważna, ale ważne jest także, aby znać kulturę państwa, które posługuje się danym językiem. W tym roku szkolnym na Dzień Języków Obcych chętni uczniowie przygotowali plakaty o wybranym przez siebie kraju Unii Europejskiej w wybranych przez siebie programach komputerowych, a także na bloku rysunkowym. Na plakatach znajdują się informacje m.in. o Danii, Hiszpanii, Polsce, Grecji i innych. Zapraszamy do galerii!

      Nauczyciele Języków Obcych

     • Kacper Sobczyk (kl. 8e) mistrzem Polski w zapasach

     • Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie, jak koronawirusowa pandemia. Pokazali to kostrzyńscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Olbrzymi sukces - 3 złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii. Tytuły Mistrza Polski wywalczyli: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojciech Cudak. Wielkie brawa!!!

      Wiadomo, że sport wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku. W drodze na sam szczyt nie zatrzymał ich nawet  koronawirus, a co za tym idzie konieczność treningu online bez możliwości kontaktu fizycznego. Systematyczna i ciężka praca, wola walki i determinacja zapewniły tak wielki sukces.

      Kacper Sobczyk, który w całych zawodach okazał się najszybciej walczącym Mistrzem Polski i stracił tylko 2 punkty techniczne, jest uczniem naszej szkoły. Jesteśmy dumni z osiągniętego tytułu Mistrza Polski oraz postawy i siły charakteru. Brawo Kacper!

      Wych. klasy Małgorzata Kujawa

    • I ty możesz zostać św. Mikołajem
     • I ty możesz zostać św. Mikołajem

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami szkolny wolontariat organizuje ósmą edycję zbiórki rzeczy potrzebnych w Regionalnym Ośrodku Opiekuńczo-Terapeutycznym w Dębnie. (http://www.rpot.pl/)

      Niestety obecna sytuacja w Polsce związana z COVID-19 nie pozwala nam zbierać rzeczy używanych, a jedynie nowe. Największe zapotrzebowania we wspomnianej placówce jest na :

      - kosmetyki: szampony, żele, mydełka itp zarówno dla dzieci najmłodszych jak i tych starszych. Szczególnie potrzebne są chusteczki nawilżane.

      - przybory szkolne i plastyczne,

      - zabawki

      - środki czystości np. proszki do prania, płyny do prania, płukania

      Miłym akcentem świątecznym będą słodycze.

      Wymienione wyżej rzeczy prosimy przynosić od 1 do 14 grudnia, do holu naszej szkoły, gdzie będzie postawiony przeznaczony na nie karton.

      Liczymy na was!

      opracował Igor Tadla

     • Dzień Pluszowego Misia w SP nr 4

     • 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim i plastycznym pt. Mój przyjaciel miś.

      Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kołodziejska, Oliwia Raczyńska, Lena Zając, Damian Stańczak , Igor Tadla i opiekun SU- Halina Kochanowska dokonała oceny prac.

      Konkurs literacki

      1.miejsce - Jowita Szandurska, 2.miejsce - Amelia Abrasowicz, 3.miejsce - Hanna Champel.

      Konkurs plastyczny

      1.miejsce - Anna Mikłaszewska, 2.miejsce - Ola Czybuk, 3.miejsce - Dagmara Makara.

      Wyróżnienia otrzymali: Emilia Abrasowicz, Kalina Król, Pamela Sobiś, Lena Zaźlak, Agnieszka Mikłaszewska, Amelia Baranowska, Julia Zbrzeźna, Amelia Czybuk, Przemysław Urbanowicz, Jagoda lachowska, Julian Lachowski i Dominika Turowska.,Dawid Hołowko, Jagoda Węsierska

      Gratulujemy uczestnikom pomysłowości i zaangażowania.

      Dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Opiekun SU

      Halina Kochanowska

     • URODZINY PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

     • Z okazji Dnia Pluszowego Misia w środę 25 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Misia w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Z przejęciem odgadywały zagadki, rozpoznając portrety różnych misiów ze znanych im bajek. Z niezwykłym zaangażowaniem, własnoręcznie wykonały kolorowe książeczki o pluszowym misiu. Urodziny zakończono zabawą ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a następnie dzieci kosztowały przy stolikach słodkie misie w różnych smakach.

      Bibliotekarze

      Zabawę urodzinową uwieńczono na  wspólnych fotografiach.  

     • Gazetki i wystawy biblioteczne

     • W związku z sytuacją epidemioczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

      Bibliotekarze

     • Międzynarodowy projekt “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” w SP nr 4

     • We wrześniu 2020 uczniowie klasy 8c: Maja, Nela, Wiktoria, Weronika, Piotrek, Eliza, Tatiana, Zosia, Igor, Ala, Nikola, i Piotrek przystąpili do  międzynarodowego projektu “Our Letters Our Languages - European Day of  Languages” realizowanego w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning 

       Projekt realizowany przez 16 krajów w tym dwie szkoły z Hiszpanii, trzy z Turcjii, cztery z Polski, dwie ze Słowacji, i po jednej z: Serbii, Litwy, Estonii, Austrii, Bułgarii ma na celu ukazanie uczniom bogactwa językowego Europy, przybliżenie podobieństw i różnic poszczególnych języków, a także pokazać uniwersalność języka angielskiego jako środka komunikacji nacałym świecie.  

       Uczestnicy projektu mieli za zadanie napisać krótki list o sobie, swojej rodzinie, szkole czy zainteresowaniach zarówno w języku angielskim jak i ojczystym. Do listów załączone zostały podstawowe zwroty grzecznościowe używane w danym kraju przetłumaczone na język angielski.  Na początku grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tych zwrotów biorąc udział w quizie internetowym.  

      Ciekawym elementem projektu jest to, że listy zostały wysłane poprzez tradycyjna pocztę 

      Po otrzymaniu wszystkich przesyłek każda szkoła przygotuje galerię złożona z otrzymanych listów,  

      Magdalena Andrearczyk 

       

     • Biblioteka za 100 lat

     • 4 listopada 2020 roku rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Biblioteka za 100 lat”. W zabawie brali udział uczniowie z różnych klas. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

      - grupa przedszkolna „0” i klasy I-III;

      -klasy 4-8;

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Dzieła przygotowane przez dzieci były bardzo staranne i ciekawe. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością.

      Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:

      I miejsce – Hanna Humińska (1c) oraz Witold Borowski (1c);

      II miejsce – Amelia Abrasowicz (2a);

      III miejsce –Jowita Szandurska (2b);

      Wyróżnienia: Kornelia Wróbel (3c) oraz Victor Rudź (1a);

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 4-8:

      I miejsce – Sebastian Smycz (4a);

      II miejsce – Aurelia Kuczwara (5a);

      III miejsce – Zofia Fusiarz (5b) oraz Dawid Komarowski (5a);

      Wyróżnienie: Bianka Góra (4a);

       

      Serdecznie gratulujemy!

      Bibliotekarze