• „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W BIBLIOTECE

          • W środę, dnia 27 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano urodziny Misia dla klasy „O”. Dzieci przybyły na uroczystość ze swoimi pluszakami. W czytelni czekały na nie różne atrakcje. Na początku mali goście oglądali kolorowe ilustracje przeróżnych misiów i próbowali odgadnąć z jakiej bajki pochodzą? Następnie chętne dzieci rysowały na tablicy  dowolnego misia z zawiązanymi oczkami. Rysunki wychodziły im przezabawne. Kolejnym zadaniem dla naszych maluchów było ozdabianie ciasteczkowych misiów lukrowymi pisakami w różnych kolorach. Misie były nie tylko bardzo kolorowe, ale również bardzo smaczne! Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały również opowiadania „W sklepie z zabawkami” z książeczki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”. Czas spędzony w bibliotece, na urodzinach Misia, upłynął im w miłej atmosferze. Na koniec okazało się, że jeden z misiów przemówił do dzieci ludzkim głosem...

            Bibliotekarze: E. Proszyk i I. Brzezińska

          • Finał MasterChefa rozstrzygnięty

          • Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 25 listopada  odbył się I szkolny konkurs kulinarny MasterChef. Trzech finalistów z różnych klas przystąpiło do rywalizacji o tytuł MasterChefa. Uczestnicy w ciągu 30 minut mieli do wykonania zadanie pt.” Ziemniak w roli głównej”. Cała trójka  skończyła zadanie konkursowe przed czasem. Jury oceniało : „Ziemniaczkowy pociąg” wykonany przez Lenę Gojtkę , „Finałowe ziemniaczki w koszulkach”—Konrada Gumbisa oraz „Ziemniaczkowy bałagan”- przyrządzony przez Hanię Sulik. Puchar i tytuł pierwszego  szkolnego MasterChefa  otrzymała Lena Gojtka , uczennica  klasy II a, Hania Sulik z klasy III b oraz Konrad Gumbis  z klasy VI d zajęli ex aequo drugie miejsce.

            Gratulujemy finalistom !

            Halina Kochanowska- opiekun SU

          • „Dzień Pluszowego Misia”

          • 25 listopada br.  po raz czwarty  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie już, uczniowie z najmłodszych klas przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, które zostały  uwiecznione podczas długiej przerwy na wspólnej fotografii.

            Halina Kochanowska-opiekun SU

          • Wyniki konkursu bibliotecznego „Mistrz alfabetu”

          • W listopadzie odbył się konkurs biblioteczny „Mistrz alfabetu”, w którym  wzięło udział 28 uczniów z klas II i III. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć  losowo wybrane książki z półek w porządku alfabetycznym. Uczestnicy wykonywali zadanie na czas, co było dla nich bardzo ekscytujące. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wywoływał wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki.

            Uczniowie z najlepszym czasem w klasach II:

            I miejsce – Iga Teraźniewska (II a);

            II miejsce –Paulina Nagórna (II c);

            III miejsce –Anna Harasymek (II c);

            Uczniowie z najlepszym czasem w klasach III:

            I miejsce –Sebastian Kolasa (III d);

            II miejsce – Wojciech Kopera (III b);

            III miejsce – Kornelia Sych (III c);

            Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

             

            Bibliotekarze: Ewa Proszyk i Ilona Brzezińska

          • Żywa lekcja historii

          • 25 listopada w klasie 2a odbyła się żywa lekcja historii, którą poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Historyczno - Kulturalnego Tempelburg Marcin Gojtka i Darek Franz. Ubrani w stroje i zbroje rycerskie, zainteresowali uczniów swoją pasją; Historią o czasach, kiedy w okolicy Kostrzyna, a dokładnie w Chwarszczanch rezydowali rycerze zakonni - templariusze. Opowiedzieli o strojach w średniowieczu, o uzbrojeniu rycerzy jak i zwykłych wojowników; czym się zajmowali, jak mieszkali i co jedli. Zaprezentowali swoje osiągnięcia w pracach archeologicznych i poszukiwaniach. Wciągnęli uczniów w dyskusję i opowiadania, którym nie było końca. Robili różne konkursy wiedzy historycznej, w której  dzieci świetnie się sprawdziły i na większość pytań potrafiły prawidłowo odpowiedzieć. Lekcja ta wywarła na uczniach duże wrażenie i pozostanie w ich pamięci na bardzo długo.
             

          • II etap konkursu „Master Chef”

          • 18 listopada 2019r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu „Master Chef”. Uczestnicy  losowali numer stanowiska, na którym w czasie  45 minut przygotowali desery. Jury , które stanowiło prezydium samorządu uczniowskiego, oceniało; walory smakowe, wygląd i estetykę podania, oryginalną nazwę dania i kreatywność. Konrad Gumbis  z klasy VI d ,przygotował „ Słodki raj”, Lena Gojtka , uczennica klasy II a , -„ „Mleczną przygodę , Dominika Turowska z klasy II a, tort „ Adwentowa wiśnia”, Bianka Góra – uczennica klasy III a przygotowała naleśniki z serem „ Urodzinowe szaleństwo”, Hanna Sulik- z klasy III b – „Pucharki szczęścia” i Hanna Burzmińska z klasy III b- „ Owocowe Chmurki”.

            Jury wyłoniło trzech finalistów. Są to : Konrad Gumbis , Lena Gojtka i Hanna Sulik.

            Finał odbędzie się 25 listopada o godzinie 15.00 w sali 108.

            Dziękujemy uczestnikom II etapu  za udział . Gratulujemy im talentu i odwagi.

            Halina Kochanowska- opiekun samorządu uczniowskiego

          • Wspólne wykonanie kotylionów i kokard niepodległościowych

          • 7 listopada 2019 r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Stonoga” oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Do grupy naszych gości dołączyła klasa 6b, aby wspólnie w świetlicy szkolnej wykonać kotyliony oraz kokardy  niepodległościowe. Spotkanie oprócz walorów artystycznych miało charakter integracyjny . Dzieci bez obaw współpracowały z osobami z niepełnosprawnością, co świadczy o tolerancji i zrozumieniu dzieci. Wstążeczki niepodległościowe zostały przekazane do Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.

            Joanna Tarabuła

          • CZYTANIE WARTE ZACHODU

          • Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – Oddział Gorzów, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa lubuskiego do udziału w VII Konkursie CZYTANIE WARTE ZACHODU objętym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

            Konkurs składa się z trzech etapów. I stopień (szkolny) konkursu sprawdza znajomość 10 książek wskazanych przez organizatora (spis lektur dostępny w bibliotece szkolnej). Finaliści i laureaci konkursu uzyskują punkty rekrutacyjne, zgodnie z Zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych w roku szkolnym 2020/2021. Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

            Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

            Bibliotekarze: Ilona Brzezińska i Ewa Proszyk

          • Szkolny Master Chef

          • 5 listopada odbył się I etap szkolnego konkursu kulinarnego Master Chef. Swoje dania popisowe zaprezentowało dziesięciu uczestników. Jury degustowało:” kozie serca”- pierogi z kozim serem, „leśną przygodę”- naleśniki, sałatkę, leśne spaghetti, czekoladki kucharki, pizzerinki, francuskie ciasteczka, lazanię, leczo oraz tortillę. Do II etapu zakwalifikowano: Hannę Burzmińską , Lenę Gojtkę, Biankę Górę, Konrada Gumbisa, Hannę Sulik, Dominikę Turowską.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i życzymy powodzenia uczestnikom II etapu.

            Halina Kochanowska- opiekun samorządu uczniowskiego

          • „Szkoła do hymnu”

          • W dniu 8 listopada 2019 r. (piątek) o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą wzięli udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU. Akcja została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP. Polegała na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

        • I ty możesz zostać świętym Mikołajem
          • I ty możesz zostać świętym Mikołajem

          • W naszej szkole po raz kolejny rusza akcja I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Jak co roku będziemy wspierać podopiecznych Regionalnej Placówki Terapeutyczno Opiekuńczej w Dębnie. W tym roku jednak prosimy  o rzeczy NOWE  lub ewentualnie używane, ale wyłącznie takie, które nie noszą śladów używania.  Naszymi prezentami chcielibyśmy sprawić przyjemność dzieciom, rozjaśnić ich rzeczywistość,  dać poczucie komfortu. Podopieczni placówki są w bardzo zróżnicowanym wieku,  najmłodsze dziecko ma 5 miesięcy, a najstarszy wychowanek 17 lat.  Wielu z nich nie tylko jest pozbawionych ciepła rodzinnego,  ale również zmaga się z przewlekłymi chorobami, wymaga stałej rehabilitacji. Zapotrzebowanie na pomoc materialną i nie materialną jest ogromne.

            W tym roku zbieramy:

            • pościel w rozmiarze 140x200,
            • piżamki,
            • przybory plastyczne: bibuły, krepy, kolorowy papier, kredki, farby, mazaki itp.
            • przybory szkolne: zeszyty, długopisy, kleje itp.
            • słodycze,
            • książeczki w twardych oprawach dla najmłodszych,
            • zabawki dla najmłodszych, takie które stymulują zmysły, czyli jeżdżące, wydające dźwięki, świecące itp.
            • maty edukacyjne
            • akcesoria pielęgnacyjne dla małych dzieci: pieluszki jednorazowe, chusteczki wilgotne, kosmetyki.

            Rzeczy można przekazywać wychowawcom lub przynosić do sali 309 do 25 listopada.

            Dziękujemy w imieniu dzieci.

            Szkolne koło wolontariatu

          • Wyniki konkursów bibliotecznych „Detektyw Słów” oraz „Biblioteka przyszłości”

          • W październiku odbył się pierwszy etap konkursu bibliotecznego „Detektyw słów”. Uczniowie uzupełniali tekst brakującymi wyrazami, a następnie wyszukiwali je w słownikach ortograficznych. Uczestnicy z najlepszymi czasami awansowali do finału, który odbył się 5 listopada. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wywoływał wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.

            Uczniowie z najlepszym czasem - klasy IV:

            I miejsce –Maksymilian Kryszczuk (4d);

            II miejsce – Natalia Cywicka (4a);

             III miejsce – Natalia Muszyńska (4c);

             Uczniowie z najlepszym czasem - klasy V:

            I miejsce – Amelia Pawluczuk (5a);

            II miejsce – Kevin Kisielewicz (5e);

            III miejsce – Robert Karwowski (5e);

            Na drugi konkurs, przeprowadzony również w październiku, tym razem konkurs plastyczny pt. „Biblioteka przyszłości” wpłynęło bardzo dużo różnorodnych prac. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą. Dzieła są bardzo staranne i przemyślane. Przy wejściu do biblioteki, na tablicy, wiszą prace konkursowe, które można podziwiać na przerwach.

             Nagrodzeni uczniowie to:

             I miejsce- Amelia Abramowicz (1a);

             II miejsce – Kornelia Wróbel (2c);

             III miejsce – Idalia Pawłowska (2a).

            Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

             

            Bibliotekarze: Ilona Brzezińska i Ewa Proszyk

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Dnia 30 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy  Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień, w którym mamy okazję przypomnieć sobie jak wiele korzyści przynosi nam nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. Chętni uczniowie klas 7-8 przygotowali prezentacje dotyczące uprzednio wylosowanych krajów. Mieliśmy okazję podziwiać kolorowe plakaty, na których zapisane zostały ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów. W tym roku uczniowie przygotowali między innymi flagi i  broszurki na temat prezentowanych państw oraz wybrane potrawy regionalne. Niektórzy uczniowie postarali się swym ubiorem odzwierciedlić regionalne stroje. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      • Kontakty

        • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
        • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21 Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30 sp4kostrzyn.pl
        • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą Adres do e-Doręczeń: AE:PL-33502-45245-EFTRI-33 Poland
      • Logowanie