• Niezwykłe spotkanie

     • Jubileusz 40-lecia naszej szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Cieszymy się , że mogliśmy gościć w naszej szkole Panią Leokadię Szeligę-  byłą wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kostrzynie nad Odrą oraz absolwentkę naszej szkoły-  Panią Mirelę Ławońską.

      Oto fotorelacja z tego spotkania.

     • Przyroda w 4C

     • Dzieci  z klasy 4C na przyrodzie omawiały temat związany z krajobrazem i ukształtowaniem terenu. Poznawały budowę wzniesienia, doliny i kotliny.

      Zadaniem  dla uczniów chętnych było wykonanie modelu góry i doliny  według własnego pomysłu i dowolną techniką.

      Prace były bardzo ładne, a niektóre nawet jadalne. Bardzo smakowały uczniom dwie doliny z ciasta a najbardziej rzeka z niebieskiej galaretki.

      Dzięki tej formie zadania, łatwiej będzie uczniom zapamiętać trudne nazwy związane z krajobrazem.

     • Konfrontacja Artystyczna Finał

     •  28 kwietnia 2022   w Planetarium WENUS w Zielonej Górze odbył się Finał Wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii piosenka . Naszą szkołę jak i zarówno powiat gorzowski reprezentowały Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.

      Już od pierwszych minut konkursu można było delektować się wspaniałą muzyką i podziwiać talent wykonawców. Jury w składzie: Jury w składzie: Danuta Sendecka – przewodnicząca, Artur Caturian, Grzegorz Bugaj po wysłuchaniu 44 solistów i 3 zespołów w czterech kategoriach wiekowych postawiło wyróżnić nasze reprezentantki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

      Sławomir Młynarczak

     • Międzyszkolny konkurs historyczny

     • 12 maja br. gościliśmy uczniów Szkół Podstawowych z Dąbroszyna, Czarnowa oraz Kostrzyna nad Odrą, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie historycznym "Konstytucja 3 Maja".

      Wiedza historyczna uczestników konkursu  była bardzo wysoka.

      Gratulujemy wygranej Szkole Podstawowej nr 3.

       

                                                                                                                Zespół nauczycieli historii

     • Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

     • Wycieczka do Torunia 

     • W dniach 12-13 maja uczniowie naszej szkoły udali się w podróż do Torunia. Podczas dwudniowej wycieczki odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie mieli możliwość zaobserwowania zjawisk fizycznych, astronomicznych, przyrodniczych, architektonicznych oraz chemicznych. Udali się w podróż po malowniczym Starym Mieście i podziwiali zabytki Torunia. W XIX-wiecznej twierdzy, Forcie IV, mieli możliwość przejścia się tunelami oraz nocowania. W planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu poszerzyli wiedzę z zakresu budowy wszechświata, a w Domu Legend Toruńskich brali czynny udział w parateatralnych opowieściach o historii Torunia i miejscowych legend. W XVII – wiecznej scenerii dawnego warsztatu piernikarskiego uczniowie poznali historię toruńskiego piernikarstwa, usłyszeli toruńskie legendy i pod okiem mistrzów piernikarskich własnoręcznie wykonali piernik na tradycyjnych drewnianych formach.