• Pożegnanie klas ósmych

     • 23 czerwca 2022 roku, po ośmiu wspólnych latach, przyszedł czas pożegnania ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą. O godzinie 17.00 hala sportowa „czwórki” wypełniła się po brzegi absolwentami, rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Na początku tej wyjątkowej uroczystości dyrektor szkoły Pani Marzanna Senger powitała wszystkich zgromadzonych kierując szczególne słowa do tegorocznych absolwentów życząc im, aby z wiarą w siebie szli przez życie, miło wspominali lata spędzone w murach szkoły. Zaprezentowano film poświecony historii szkoły od poczatku jej powstania. Podczas uroczystości  wręczono nagrody i wyróżnienia dla tegorocznych absolwentów oraz rodziców. W pierwszej kolejności nagrodzono najlepszych uczniów nagrodami Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta,  które w imieniu burmistrza  wręczyła Radna Rady Miasta Helena Rudaniecka. Uczniów wyróżniono także  nagrodami dyrektora szkoły, które wręczała dyrektor Marzanna Senger. Kolejne wyróżnienia i podziękowania powędrowały do najlepszych absolwentów z poszczególnych klas ósmych.  wyróżnieni uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej szkoły. Wyróżnienia otrzymali również  najlepsi sportowcy klas ósmych, poczet sztandarowy oraz  samorząd uczniowski. Podziekowania otrzymali rodzice zarówno tych najlepszych uczniów, jak i wspierających szkołę w jej działaniach. Najbardziej wzruszającym momentem były podziękowania uczniów dla sowich wychowawców-  jedni wyrecytowali wiersze,  inni wyśpiewali swoje podziekowania i wdzięczność, ale wszystkie te życzenia wycisnęły wiele łez wzruszenia oraz braw. W górę poleciały birety. Na koniec wszystkich czekała nie lada gratka-  nauczyciele przygotowali przedstawienie teatralne o Królowej Nauce, które spotkało się z salwą braw, śmiechu a zabawa była przednia. Nie ulega wątpliwosci, ze była to  wyjątkowa uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy wzięli w niej udział.

     • Zebranie rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

     • 27 czerwca 2022r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów.

      Obecni na nim będą dyrektor szkoły, wicedyrektor ds. wychowawczych oraz wychowawczynie przyszłorocznych klas pierwszych. 

     • Dzień Pszczoły.

     • Dnia 19 maja 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. W ramach obchodów tego święta szkolne koło wolontariatu zorganizowało konkurs na najciekawszy i najsmaczniejszy pszczeli wypiek, kiermasz pszczelich wypieków, quiz wiedzy o pszczołach, malowanie twarzy w pszczele wzory, zabawę w poszukiwanie ukrytych pszczół na terenie szkoły.

      Jury w składzie: Oliwia Jakubiec, Emilia Gwizdoń, Zofia Kmieć, Julia Szukała, Agata Wiśniewska, Hanna Nowakowska, Patryk Gołko, Amelia Rogowicz, Magdalena Kotkowska, Ewa Plata oceniło prace konkursowe i przyznało następujące miejsca:I miejsce Idalii PawłowskiejII miejsce Bartłomiejowi RaczkowskiemuIII miejsce Agnieszce MikłaszewskiejWyróżnienie: Hannie Sulik, Agnieszce Owsian

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkie prace konkursowe były niezwykle ciekawe, smaczne i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród społeczności szkolnej. W wyniku kiermaszu zebraliśmy 530 zł. Pieniądze te posłużą do stworzenia kącika relaksu na świetlicy szkolnej.

       

       

     • Dzień Dziecka w Niemczech.

     • Uczniowie klas 1-3 w ramach współpracy niemiecko-polskiej 1 czerwca 2022 r. brali udział w imprezie organizowanej przez Oderbruch Camp Zechin. Świętowaliśmy Dzień Dziecka oraz 60-lecie istnienia Oderbruch Camp w Zechin. Podczas spotkania dzieci z SP4 miały okazję do gier i zabaw z niemieckimi rówieśnikami. Nasi uczniowie mogli skorzystać z dmuchanego zamku, pokazu strażackiego (gaszenie palącego się oleju w garnku), rzucali do puszek, kręcili kołem fortuny. Do wspólnej zabawy zapraszał Lupo, który prowadził różne konkurencje. Pogoda i humory dopisały w związku z czym, korzystając z bliskości jeziora, niektórzy zamoczyli stopy i budowali zamki na piasku.

     • Konkurs Prorodzinny

     • 30 maja odbył się szkolny konkurs prorodzinny pt. Gdzie dom, tam serce Twoje.Udział wzięło osiem uczennic z klas ósmych.1 miejsce zajęła Agata Wiśniewska z klasy VIII b,2.miejsce - Oliwia Jakubiec z klasy VIII b,3.miejsce- Paulina Wacko z klasy VIII c. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i nagrody.Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu.

      Halina Kochanowska- nauczyciel WDŻ

     • Zawody sportowe klas 4-8

     • W dniach 18-20 maja br. przeprowadziliśmy zawody sportowe na wesoło, na poziomie klas 4-8 z okazji 40-lecia naszej szkoły. Każda z klas wytypowała drużynę składającą się z 10 zawodników: 5 dziewcząt i 5 chłopców.

      Zawody odbywały się w ciągu trzech dni, dla każdego poziomu osobno. Chociaż były to konkurencje w formie zabawy, to jednak nie brakowało rywalizacji o miano najlepszej sportowej klasy i nagrodę główną o puchar Pani Dyrektor.

      Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
    • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
     Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
     sp4kostrzyn.pl
    • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

     Adres do e-Doręczeń:
     AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
     Poland
   • Logowanie