Aktualności
Samorząd Uczniowski składa życzenia
KALENDARZ ADWENTOWY - propozycja Samorządu Uczniowskiego
Kacper Sobczyk (kl. 8e) mistrzem Polski w zapasach
Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie, jak koronawirusowa pandemia. Pokazali to kostrzyńscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Olbrzymi sukces - 3 złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii. Tytuły Mistrza Polski wywalczyli: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojciech Cudak. Wielkie brawa!!!
Wiadomo, że sport wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku. W drodze na sam szczyt nie zatrzymał ich nawet koronawirus, a co za tym idzie konieczność treningu online bez możliwości kontaktu fizycznego. Systematyczna i ciężka praca, wola walki i determinacja zapewniły tak wielki sukces.
Kacper Sobczyk, który w całych zawodach okazał się najszybciej walczącym Mistrzem Polski i stracił tylko 2 punkty techniczne, jest uczniem naszej szkoły. Jesteśmy dumni z osiągniętego tytułu Mistrza Polski oraz postawy i siły charakteru. Brawo Kacper!
Wych. klasy Małgorzata Kujawa
I ty możesz zostać św. Mikołajem
W związku ze zbliżającymi się Świętami szkolny wolontariat organizuje ósmą edycję zbiórki rzeczy potrzebnych w Regionalnym Ośrodku Opiekuńczo-Terapeutycznym w Dębnie. (http://www.rpot.pl/)
Niestety obecna sytuacja w Polsce związana z COVID-19 nie pozwala nam zbierać rzeczy używanych, a jedynie nowe. Największe zapotrzebowania we wspomnianej placówce jest na :
- kosmetyki: szampony, żele, mydełka itp zarówno dla dzieci najmłodszych jak i tych starszych. Szczególnie potrzebne są chusteczki nawilżane.
- przybory szkolne i plastyczne,
- zabawki
- środki czystości np. proszki do prania, płyny do prania, płukania
Miłym akcentem świątecznym będą słodycze.
Wymienione wyżej rzeczy prosimy przynosić od 1 do 14 grudnia, do holu naszej szkoły, gdzie będzie postawiony przeznaczony na nie karton.
Liczymy na was!
opracował Igor Tadla
Dzień Pluszowego Misia w SP nr 4
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim i plastycznym pt. Mój przyjaciel miś.
Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kołodziejska, Oliwia Raczyńska, Lena Zając, Damian Stańczak , Igor Tadla i opiekun SU- Halina Kochanowska dokonała oceny prac.
Konkurs literacki
1.miejsce - Jowita Szandurska, 2.miejsce - Amelia Abrasowicz, 3.miejsce - Hanna Champel.
Konkurs plastyczny
1.miejsce - Anna Mikłaszewska, 2.miejsce - Ola Czybuk, 3.miejsce - Dagmara Makara.
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Abrasowicz, Kalina Król, Pamela Sobiś, Lena Zaźlak, Agnieszka Mikłaszewska, Amelia Baranowska, Julia Zbrzeźna, Amelia Czybuk, Przemysław Urbanowicz, Jagoda lachowska, Julian Lachowski i Dominika Turowska.,Dawid Hołowko, Jagoda Węsierska
Gratulujemy uczestnikom pomysłowości i zaangażowania.
Dziękujemy za udział w konkursie .
Opiekun SU
Halina Kochanowska
URODZINY PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE
Z okazji Dnia Pluszowego Misia w środę 25 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Misia w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Z przejęciem odgadywały zagadki, rozpoznając portrety różnych misiów ze znanych im bajek. Z niezwykłym zaangażowaniem, własnoręcznie wykonały kolorowe książeczki o pluszowym misiu. Urodziny zakończono zabawą ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a następnie dzieci kosztowały przy stolikach słodkie misie w różnych smakach.
Bibliotekarze
Zabawę urodzinową uwieńczono na wspólnych fotografiach.
Gazetki i wystawy biblioteczne
W związku z sytuacją epidemioczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.
Bibliotekarze
Międzynarodowy projekt “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” w SP nr 4
We wrześniu 2020 uczniowie klasy 8c: Maja, Nela, Wiktoria, Weronika, Piotrek, Eliza, Tatiana, Zosia, Igor, Ala, Nikola, i Piotrek przystąpili do międzynarodowego projektu “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” realizowanego w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning.
Projekt realizowany przez 16 krajów w tym dwie szkoły z Hiszpanii, trzy z Turcjii, cztery z Polski, dwie ze Słowacji, i po jednej z: Serbii, Litwy, Estonii, Austrii, Bułgarii ma na celu ukazanie uczniom bogactwa językowego Europy, przybliżenie podobieństw i różnic poszczególnych języków, a także pokazać uniwersalność języka angielskiego jako środka komunikacji nacałym świecie.
Uczestnicy projektu mieli za zadanie napisać krótki list o sobie, swojej rodzinie, szkole czy zainteresowaniach zarówno w języku angielskim jak i ojczystym. Do listów załączone zostały podstawowe zwroty grzecznościowe używane w danym kraju przetłumaczone na język angielski. Na początku grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tych zwrotów biorąc udział w quizie internetowym.
Ciekawym elementem projektu jest to, że listy zostały wysłane poprzez tradycyjna pocztę.
Po otrzymaniu wszystkich przesyłek każda szkoła przygotuje galerię złożona z otrzymanych listów,
Magdalena Andrearczyk
11
Od 9 listopada nauczanie zdalne obowiązuje w klasach 1-8
Informujemy, że od 9 listopada 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w klasach 1-8.
Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami i rodzicami wykorzystując do tego następujące narzędzia:
e-dziennik Librus, Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.
Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku oraz w kalendarzu Microsoft Teams.
W załączeniu dokumenty w formacie pdf:
Biblioteka za 100 lat
4 listopada 2020 roku rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Biblioteka za 100 lat”. W zabawie brali udział uczniowie z różnych klas. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:
- grupa przedszkolna „0” i klasy I-III;
-klasy 4-8;
W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Dzieła przygotowane przez dzieci były bardzo staranne i ciekawe. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością.
Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:
I miejsce – Hanna Humińska (1c) oraz Witold Borowski (1c);
II miejsce – Amelia Abrasowicz (2a);
III miejsce –Jowita Szandurska (2b);
Wyróżnienia: Kornelia Wróbel (3c) oraz Victor Rudź (1a);
Nagrodzeni uczniowie z klas 4-8:
I miejsce – Sebastian Smycz (4a);
II miejsce – Aurelia Kuczwara (5a);
III miejsce – Zofia Fusiarz (5b) oraz Dawid Komarowski (5a);
Wyróżnienie: Bianka Góra (4a);
Serdecznie gratulujemy!
Bibliotekarze
Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego ”Mistrz alfabetu”
W dniach 22 i 27 października br. przeprowadzono w klasach drugich I etap konkursu bibliotecznego pt. „Mistrz alfabetu”.
Wzięło w nim udział 62 uczniów. Dzieci miały za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie wszystkie litery alfabetu, które poznawały kolejno na lekcjach z edukacji polonistycznej już od pierwszej klasy.
Do II etapu 30 października przeszło 8 osób, po dwoje z każdej klasy, które wykonały to zadanie bez błędów i najszybciej. W tym etapie uczniowie spotkali się w bibliotece i tu walczyli o zwycięstwo. Mieli za zadanie ułożyć w kolejności alfabetycznej różne książeczki. To zadanie było bardziej wymagające niż w I etapie, gdyż dzieci musiały bardzo uważnie przyglądać się okładkom książek, nie pomylić tytułu z autorem oraz nie opuścić ani jednego wyrazu z tytułu, gdyż miało to znaczenie przy układaniu książeczek w kolejności alfabetycznej.
Po przeprowadzeniu trzech rund wyłoniono zwycięzców.
I miejsce zdobyła ucz. klasy II a - Weronika Wojdak;
II miejsce ucz. klasy II a - Karolina Olek;
III miejsce ucz. klasy II b – Maja Ferworn;
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy zaś pozostali uczestnicy słodycze.
Gazetki i wystawy biblioteczne
W związku z sytuacją epidemiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.
Bibliotekarze
1
"PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
Dnia 6 października 2020 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.
Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do czytania w każdej wolnej chwili.
Cała społeczność szkolna czekała z niecierpliwością na ten dzień. Uczestnicy przygotowywali się do akcji w różny sposób, jedni wypożyczali książki w bibliotece szkolnej, inni przynieśli z domu swoje cenne czasopisma czy woluminy, niektórzy korzystali z klasowych biblioteczek.
Uczestnicy akcji czytali różne książki. Były to zarówno lektury szkolne np. „Chłopcy z Placu Broni”, „Akademia pana Kleksa”, „Daleki rejs”, „Balladyna”, jak i książki odnoszące się do zainteresowań i pasji osób, biorących udział w wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się również wiersze polskich poetów tj. Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.
Wszyscy aktywnie uczestniczyli, nikogo nie trzeba było namawiać i zachęcać.
W akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” zorganizowanej w naszej szkole wzięło udział 513 uczestników.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Koordynator: Ilona Brzezińska
15
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozostawia wątpliwości, że musimy w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. W tym celu, zgodnie z decyzją premiera naszego rządu od 26 października 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczanie zdalne jest dziś koniecznością i stanowi dla nas Wszystkich wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Nauczyciele będą się z Wami kontaktować wykorzystując do tego następujące narzędzia: e-dziennik, Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.
Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku, a w klasach 4-8 także w kalendarzu Microsoft Teams.
Marzanna Senger
Dyrektor szkoły
W załączeniu dokumenty w formacie pdf:
- Procedura_organizacji_zajec_od_26_pazdziernika.pdf
- Nowe_godziny_rozpoczynania_zajec.pdf
- Umowa_uzyczenia_komputera.pdf
2 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych
- zgodnie z zaplanowanymi na rok szkolny 2020-2021 dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych.
Konkurs historyczny dla uczniów klas czwartych i szóstych
Dni wolne od zajęć lekcyjnych
Informujemy,
poniedziałek – 12 października 2020 r.
środa – 14 października 2020 r.
W wyżej wymienionych dniach nie ma zajęć lekcyjnych.
Organizowane są jedynie zajęcia świetlicowe.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2020r.
W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów.
Przygotowaliśmy:
1. Akcję: „Zakładeczki do książeczki” dla uczniów z klas 1-8.
2. Akcję: „Serdeczne życzenia…” – chętni uczniowie i nauczyciele zapisują życzenia dla bibliotekarzy w specjalnie przygotowanej „książce” umieszczonej przed biblioteką szkolną.
3. Akcję czytelniczą: „Książka - najlepszy przyjaciel człowieka” – aktyw biblioteczny oraz bibliotekarze czytają opowiadania i bajki uczniom przebywającym w świetlicy oraz czytelni.
4. Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka za 100 lat” dla grupy przedszkolnej oraz klas 1-3 (I kategoria wiekowa) i klas 4-8 (II kategoria wiekowa).
5. Konkurs na spostrzegawczość„ Sherlock - detektyw słów” dla klas 4-8.
6. Konkurs czytelniczy „Mistrz alfabetu” dla klas 2.
7. Wystawę biblioteczną pt. „ 110 rocznica śmierci Marii Konopnickiej”. Zapoznanie z życiem i twórczością pisarki.
Ponadto Nasz Szkoła bierze udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.
Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!
Bibliotekarze
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje o ustalonych w roku szkolnym 2020-2021 dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno– wychowawczych. Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są:
• 12 października 2020 r. (poniedziałek)
• 2 listopada 2020 r. (poniedziałek)
• 4, 5 stycznia 2021 r. (poniedziałek, wtorek)
• 4 czerwca 2021 r.
Ponadto dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest Dzień Edukacji Narodowej przypadający w środę 14 października oraz dni 25, 26, 27 maja (wtorek – czwartek), podczas których organizowany jest egzamin ósmoklasisty.
Kolejny sukces szczebla wojewódzkiego
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczennicy SP nr 4. W Lubuskim Konkursie Recytatorskim PRO ARTE laureatką etapu wojewódzkiego została Natalia Dudziak (kl. 3d). Konkurs został rozstrzygnięty dopiero pod koniec czerwca (podczas zawieszenia zajęć) i dlatego informacja dotarła do nas z opóźnieniem, tym bardziej składamy Natalii szczere gratulacje.
Archiwum Aktualności