• Laboratoria przyszłości

     • Dzięki rządowemu  programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup różnorodnych narzędzi i pomocy, które pozwolą na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM (to połączenie przyrody, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki).
      Te środki zostały wykorzystane między innymi na zorganizowanie nowoczesnej pracowni technicznej, wyposażenie jej w meble, narzędzia, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej techniki.
      W tak urządzonej pracowni uczniowie rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Uczeń ma możliwość działania na realnym stanowisku pracy. Podczas praktycznej działalności uczeń wyrabia prawidłowe nawyki zachowań, które są niezbędne w dorosłym życiu zawodowym.Dzięki rządowemu  programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup różnorodnych narzędzi i pomocy, które pozwolą na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM (to połączenie przyrody, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki).Te środki zostały wykorzystane między innymi na zorganizowanie nowoczesnej pracowni technicznej, wyposażenie jej w meble, narzędzia, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej techniki.W tak urządzonej pracowni uczniowie rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Uczeń ma możliwość działania na realnym stanowisku pracy. Podczas praktycznej działalności uczeń wyrabia prawidłowe nawyki zachowań, które są niezbędne w dorosłym życiu zawodowym.

     • #przerwanaczytanie

     •  

      W tym roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji  VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie” #przerwanaczytanie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp.

      Trzeciego listopada br. uczniowie oraz nauczyciele SP4  podczas przerw oddali się lekturze wybranych przez siebie pozycji książkowych. W oddziale przedszkolnym bajki czytały dzieciom: Pani Marzena Brenk- Sułkowska, Naczelnik     Wydziału Oświaty, Kultury i  Opieki  Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz  Pani Wanda Żółtek, specjalista ds. światy  w  Wydziale Oświaty, Kultury i Opieki  Miasta  Kostrzyn nad Odrą. W klasach najmłodszych bajki, opowiadania i  zabawne historie czytali niepedagogiczni pracownicy szkoły. Do akcji przyłączyły się także zaprzyjaźnione Panie policjantki z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą: Pani Justyna Gniady  oraz Pani Kinga Przybył.   Uczniowie czytali w wielu miejscach budynku SP4, mianowicie w salach szkolnych, na korytarzach, w świetlicy szkolnej, na  schodach, w bibliotece szkolnej. 

      Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży oraz pokazanie, że jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.

      Zdjęcia wykonano przy użyciu aparatu fotograficznego #laboratoriaprzyszłości.

     • Pamiętamy

     • Dnia 27 października szkolne koło wolontariatu podjęło się zadania przygotowania opuszczonych grobów do święta zmarłych. Uprzątnęliśmy kilkanaście grobów, którymi z różnych względów nikt się już nie opiekuje. Umyliśmy nagrobki, wyrwaliśmy chwasty, zagrabiliśmy liście, zapaliliśmy znicze, a nawet położyliśmy nowe wiązanki korzystając z tych, których nikt już nie potrzebuje. Sprzątając dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii o osobach, których groby porządkowaliśmy.
      Zachęcamy, aby odwiedzając groby najbliższych zwrócić uwagę na opuszczone groby, zadbać o nie, zapalić świeczkę.

      Malwina Mrozińska, Magdalena Andrearczyk

     • #szkołapamięta

     • Kolejny  raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #szkołapamięta. Uczniowie klasy 8e i 8b naszej szkoły odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym postawili zapalony znicz.  W ten sposób dali wyraz swojej pamięci o tych, którzy polegli, walcząc o wolność naszego kraju. Z ogromnym zaangażowaniem podjęli się również uporządkowana bezimiennych i opuszczonych grobów.  Klasy młodsze udały się pod Pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych na Wołyniu, gdzie zapaliły znicze i złożyły kwiaty.

     • Wroclove klas VIII

     • W dniach 5-7 października klasy ósme pod opieką pań: Anny Gąsiorowskiej, Iwony Łukasiewicz i Malwiny Świderskiej wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia.
      Pierwszego dnia udaliśmy się do wrocławskiego ZOO, by zwiedzić Afrykarium, Małpiarnię, Terrarium połączone z Motylarium, piękne akwarium z egzotycznymi rybami oraz wiele innych fascynujących miejsc.
      Drugi dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Po śniadaniu
      udaliśmy się do Hydropolis, położonym w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000m2. Ekspozycja podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, interesującego ujęcia. Następnie udaliśmy się na spacer po wrocławskim Rynku w poszukiwaniu krasnali.
      Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy jeszcze najstarszą część miasta - Ostrów Tumski z przepiękną, barokową archikatedrą oraz przespacerowaliśmy się uliczkami do przystani, z której wyruszyliśmy w rejs po Odrze.
      Na koniec obejrzeliśmy Ogród Japoński oraz Multimedialną Fontannę. Dzięki zainstalowanym w niej blisko 300 dyszom podziwialiśmy wspaniałe wodne widowisko z towarzyszeniem muzyki.
      Po południu przyszedł czas rozstania z pełnym uroku Wrocławiem i powrót do domu...

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
   • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
    Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
    sp4kostrzyn.pl
   • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

    Adres do e-Doręczeń:
    AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
    Poland
  • Logowanie