• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2021/2022

     • Dnia  27 kwietnia 2022r. w Kostrzynie na Odrą, KCK - Kręgielnia w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii : utwór poetycki , fragment  prozy. Na scenie zaprezentowało się 34 uczestników. Przyznano nominacje i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.

       

      Z naszej szkoły wystąpili następujący uczniowie:
      Fabian Baranowski, uczeń kl.IIIc- recytował utwór ,,Wilk u dentysty''  Jana Brzechwy, otrzymał wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej.
      Idalia Pawłowska, uczennica kl.IVa  ,,Całuski i buziaczki", Agnieszka Frączek.
      Hanna Burzmińska, uczennica kl.Vb -,, Ja mam  szczęście do wszystkiego" , Agnieszka Osiecka.  Została nagrodzona nominacją do etapu wojewódzkiego.
      Finał wojewódzki odbędzie się 13 maja 2022r. w Kłodawie. Podczas uroczystości naszą szkołę i miasto zaprezentuje  Hanna Burzmińska.
      Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom.

      Zwyciężczyni konkursu życzymy dalszych sukcesów .


                                                                                                                                                                                  Monika Makara

     • "Co sikory robią zimą?"

     • Park Narodowy Ujście Warty na początku zimy zorganizował konkurs ornitologiczny pt. ,, Co sikory robią zimą?, by przybliżyć uczniom zwyczaje ptaków w porze mrozów. W konkursie brały udział  dziewczęta z klasy 8a: Magdalena Kotkowska, Zofia Kmieć i Julia Szukała. Uczennice w ciekawy sposób przedstawiły wygląd i zwyczaje polskich sikor obserwując je codziennie i fotografując oraz zapisując ciekawe informacje o ich zwyczajach. Następnie z wszystkich danych zrobiły prezentację i przedstawiły ją przed komisją z Parku Narodowego. Ich wysiłki zostały nagrodzone tytułem finalistek. Opiekunem projektu była pani Aleksandra Szeląg.

       

      Zobacz prezentację konkursową.

     • Konstytucja 3 Maja

     • Święto Narodowe Trzeciego Maja  to święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów (czyli Polski i Litwy połączonych unią). Konstytucja, to podstawowy zbiór praw obowiązujących w danym państwie, a ta uchwalona 3 maja 1791 roku miała szczególne znaczenie. Uważa się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z roku 1787.

       

       

      Konstytucja 3 maja była niezwykle ważna dla naszego kraju. Ujęta była w 11 artykułach. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja ograniczała przywileje uboższej szlachty, natomiast chłopów oddawała pod opiekę państwa. Był to pierwszy krok w kierunku zniesienia poddaństwa chłopów i nadania praw wyborczych tej największej i najbardziej wyzyskiwanej klasie społecznej.
      Konstytucja usunęła liberum vetu, zniosła unię polsko-litewską , jednocząc oba kraje w jedno państwo. Zmieniała zasady wyboru króla.

      Już 5 maja 1791 roku dzień 3 maja został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji zostało zabronione przez Niemców i Rosjan . Również władze komunistyczne zabroniły świętowania. Dopiero po zmianie ustroju, od 1990 roku, Święto Konstytucji 3 Maja należy do jednych z najważniejszych polskich świąt. 

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne w Santoku

     • 12 kwietnia w Santoku  odbył  się etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka z klasy 8b. Jury miało bardzo trudne zadanie bo musieli wyłonić z każdej kategorii po jednej osobie do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę zarazem miasto Kostrzyn w konkursie wojewódzkim będą reprezentować Idalia Pawłowska i Anna Drohomirecka.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Sławomir Młynarczak 

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • Za nami eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii - recytacja.Po wysłuchaniu 36 recytatorów Rada Artystyczna w składzie: Bożenna Sikora, Katarzyna Olejnik i Justyna Streichsbier postanowiła nominować do przesłuchań na szczeblu powiatu gorzowskiego reprezentantów naszej szkoły: Fabiana Baranowskiego kl.3c Hannę Burzmińską kl.5a oraz Idalię Pawłowską kl.4a. Natomiast wyróżnienia otrzymali:Anna Szybiak kl.3b, Agata Wiśniewska kl. 8b oraz Kalina Migdal kl. 7d.

      Gratulujemy!

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • 29 marca o godz. 10.00 w KCK ,,Kręgielnia” odbyły  się eliminacje miejskie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii – Piosenka. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczestniczek: Amelia Abrasowicz z klasy 3a, Patrycja Staniszewska z klasy 3d, Idalia Pawłowska z klasy 4a, Ania Drohomirecka, Laura Bojaruniec, Nikola Zaremba z klasy 8b.

      Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Santoku  Jury wytypowało troje uczestniczek naszej szkoły: Amelię Abrasowicz,Idalię Pawłowską ,Anię  Drohomirecką. Wyróżnienia powędrowały do Laury Bojaruniec i Nikoli Zaremby.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Sławomir Młynarczak 

     • Wojsko bliżej uczniów

     •  

      W ramach cyklu prelekcji "Wojsko bliżej uczniów", organizowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gorzowie Wlkp., 4 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Oficerem Wydziału Rekrutacji WKU w Gorzowie Wlkp. Panem Podporucznkiem Przemysławem Walczakiem oraz z kadetami przebywającymi na praktyce w WKU w Gorzowie Wlkp.

      Spotkanie odbyło się w czterech klasach ósmych naszej szkoły. Podporucznik Przemysław Walczak omówił z uczniami różne formy służby wojskowej i warunki rekrutacji do szkół średnich o profilu wojskowym. Rozmawiano również o szacunku do munduru Żołnierza Wojska Polskiego i roli wojska w społeczeństwie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i wykorzystali maksymalnie tę okazję.

       

     • Ostatnie pożegnanie

     • Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu  Śp. Czesława Miszkiela-  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą w latach 1990-2007, człowieka o wielkim sercu, wychowawcy i wspaniałego  pedagoga.

       

      Wystawienie urny z prochami zmarłego nastąpi 4 kwietnia 2022r o godz. 13.30 w Kościele w Dąbroszynie. Msza Święta żałobna rozpocznie się o godz. 14.00, natomiast ceremonia pogrzebowa nastąpi po Mszy świętej na cmentarzu komunalnym w Dąbroszynie.

      Rodzinie i bliskim Śp. Czesława Miszkiela składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Cześć Jego pamięci!

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
    • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
     Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
     sp4kostrzyn.pl
    • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

     Adres do e-Doręczeń:
     AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
     Poland
   • Logowanie