• Laboratoria przyszłości - pracownia techniczna

     • W maju na lekcjach techniki   zakończyliśmy  realizację projektu ,,Wąż".  Projekt ten był realizowany w klasach piątych i szóstych. Uczniowie z wielką satysfakcją prezentowali  swoje prace - efekt końcowy, który  uzyskali  dzięki wytrwałej pracy, nabytym umiejętnościom i wykorzystując zasoby nowej pracowni technicznej.   Wykorzystaliśmy je również do realizacji dodatkowych projektów takich jak  ,,Wielkanocna ozdoba" czy  ,,Serce dla mamy". Uczniowie mieli okazję poznać  możliwości  jakie daje praca z elektronarzędziami : wiertarką, szlifierką i wyrzynarką. Wycięte elementy były następnie zdobione różnymi technikami np.  bejcowane, malowane, oklejane techniką decoupage.  Najlepiej efekty naszej pracy ukazują zdjęcia wykonane podczas zajęć. Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Talent plastyczny

     • Oktawia Mularska jest uczennicą klasy VIIIa. To utalentowana dziewczyna, która dzieli swój czas nie tylko na naukę, ale i na rozwój pasji. Jedną z nich jest miłość do ukochanej piłki nożnej. Oktawia gra w zespole, który stanowi reprezentację naszego regionu w wielu turniejach, w tym na szczeblu krajowym. W 2020 r. wywalczyła wraz ze swoją drużyną VI. miejsce w najważniejszym turnieju piłkarskim w Polsce.

      Jednak to miłość do obrazów i kolorów króluje w jej sercu. Oktawia uwielbia malować farbami, a szczególnie martwą naturę. Jednak rzadko kiedy jest zadowolona ze swoich prac. Jak twierdzi – zawsze można coś poprawić.

      Jako osoba jest pogodna, wytrwała i odważna. I jak na artystkę przystało… chodzi z głową w chmurach.

     • Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

     • 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

       

       

      W dniu 02.06.2023r. w Kostrzynie nad Odrą odbył się finał Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt w roczniku 2010 i mł.

      Finał poprzedziły zawody eliminacyjne : powiatowe i rejonowe, w których nasz zespół zajmował pierwsze miejsca, awansując do kolejnych etapów zawodów.

      W finale wystąpiło 7 najlepszych drużyn w województwie lubuskim. Doskonale spisały się nasze dziewczęta z SP4, wygrywając w grupie eliminacyjnej z SP2 Sława 6:2 oraz z SP1 Sulęcin 5:0. W wielkim finale po emocjonującym meczu wygrywamy 4:1 z SP8 Żary, zdobywając tym samym Mistrzostwo Województwa Lubuskiego.

      Należy nadmienić, iż w poprzednim roku szkolnym nasze dziewczyny także zdobyły mistrzostwo województwa w tej kategorii wiekowej. Drugi rok z rzędu meldują na najwyższym stopniu podium.

      Kolejność drużyn w finale :

      1. SP4 Kostrzyn nad Odrą

      2. SP8 Żary

      3. SP2 Kostrzyn nad Odrą

      4. SP Sława

      5. SP15 Zielona Góra

      6. SP1 Sulęcin

      7. SP Podmokłe Małe

      Skład zwycięskiej drużyny : Anna Nowakowska 6A, Anastazja Ciesielska 6A, Sandra Rojek 6A, Aurelia Kuczwara 7A, Zofia Fusiarz 7B, Aleksandra Wypart 5B, Aleksandra Granos 6D, Wiktoria Konoshenko 4A

      Opiekun Robert Guźniczak

     • 🌲🌳🌲🌳🌲🌳LAS JAKO EKOSYSTEM- ODKRYTY 🌲🌳🌲🌳🌲🌳

     • Klasa 6d odkrywała tajniki funkcjonowania lasu, jako siedliska licznych gatunków roślin i zwierząt a także poznała pracę leśnika na co dzień.Naszym przewodnikiem po Nadleśnictwie Dębno był pan Maciej Kmita, który opowiadał o różnych zależnościach pokarmowych w lesie , o gospodarce leśnej oraz o zagrożeniach występujących w lesie.Bardzo ciekawe było zwiedzanie Wyłuszczarni nasion drzew iglastych, gdzie poznaliśmy historię od pozyskania szyszek , suszeniu ich w specjalnym piecu, oddzielaniu frakcji nasion od skrzydełek czyli aparatów lotnych, pakowania, opisywania i dostarczania innym nadleśnictwom.Widzieliśmy również sprzęt do sadzenia siewek czyli młodych drzewek. Po interesującej wycieczce ze smakiem zjadaliśmy kiełbaski pieczone na ognisku.🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

     • TAJEMNICE MIĘDZYRZECKIEGO REJONU UMOCNIONEGO-ODKRYTE !

     • Wspominamy :)

       

       

      W lutym tego roku wszystkie klasy 6 naszej szkoły zwiedziły tzw. bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, które są ciekawostką zarówno historyczną jak i przyrodniczą.

      Wybraliśmy Trasę Długą, która trwała 2,5 godziny w korytarzach o niezbyt dużym oświetleniu co wywoływało spore emocje.
      W okresie zimowym (15 października – 15 kwietnia) z racji okresu ochronnego zimujących nietoperzy trasa zawiera zwiedzanie Pz.W. 717 włącznie z podziemnym zespołem koszarowo-technicznym oraz przejście korytarzem do dworca kolejki. Powrót na powierzchnię obiektem 717.
      Mieliśmy okazję przejechać się prawdziwą drezyną i obserwować śpiące nietoperze .

      Bunkry są największym zimowiskiem  nietoperzy w Polsce i jednym z największych w  Europie.

      W korytarzach, które należą do ścisłego rezerwatu „Nietoperek” przebywa każdej zimy około 30 tysięcy osobników reprezentujących 12 gatunków nietoperzy. Chiropterolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i we Wrocławiu liczą je co roku.

      Nam również udało się zobaczyć kilkanaście osobników.

      Po wycieczce podziemnymi korytarzami wszystkie klasy spotkały się na ognisku z ciepłymi kiełbaskami w pięknej zimowej scenerii.

      Kolejny raz przekonaliśmy się, że mamy niedaleko Kostrzyna bardzo ciekawe miejsca.

      Wspominamy :)

     • „Posiłek w szkole i w domu”

     • MAMY TO!

      Program Rządowy „Posiłek w szkole i w domu”.

       

      W ramach modułu  3 wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” organ prowadzący naszą szkołę – Miasto Kostrzyn nad Odrą -  wystąpił  o wsparcie finansowe z przeznaczeniem na wyposażenie kuchni  szkolnej. Maksymalna kwota dofinansowania na  szkołę, w ramach tego programu, wynosi 80 000,00 zł.

      Lubuski Kurator Oświaty ogłosił wykaz organów prowadzących wraz z wysokością udzielonego wsparcia. W województwie lubuskim wsparcie otrzymało 14 organów prowadzących dla 16 szkół. Wśród nich znalazła się nasza Czwórka.

      Dlatego od września   w naszej szkolnej kuchni znajdą się nowe sprzęty i urządzenia kuchenne zakupione na kwotę 80 000,00 zł.

      Tym bardziej nas to cieszy, ponieważ  podczas wakacji nastąpi generalny remont zarówno kuchni szkolnej, jak i placu przed budynkiem SP4.

     • FINALIŚCI KONKURSU ORNITOLOGICZNEGO PT.,,PTASIE PROBLEMY’’

     • Uczniowie naszej szkoły, Anna Dawidziak (kl.6d), Blanka Lewandowska (kl.6d) i Maciej Charkot (kl.6b) zostali finalistami tegorocznej edycji, dwuetapowego konkursu ornitologicznego, organizowanego przez PN ,,Ujście Warty’’. Konkurs jest objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty .

      I etap konkursu był teoretyczny i dotyczył wiadomości na temat biologii ptaków, znajomości ptaków z parku narodowego oraz ich siedlisk , ochrony, występowania, gniazdowania i żerowania.

      II etap konkursu to praca terenowa i działania praktyczne w obrębie zamieszkania i najbliższej okolicy. Zebrane wyniki, obserwacje i  wnioski zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej, którą oceniała komisja z PN ,,Ujście Warty’’.

      Nasza ,,trójka ‘’ ornitologów wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami badawczymi w czasie obserwacji i działań terenowych, które do łatwych nie należą. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że ptaki nie są szczególnym i powszechnym tematem zainteresowań młodzieży a naszej drużynie udało się przełamać ten stereotyp.

      Bardzo mocno gratulujemy naszym 6-klasistom tytułu FINALISTY !!!

     • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KANGUR 2023

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY. Jak co roku, uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym różnorodne zadania matematyczne.

      Miło nam poinformować, że nasi uczniowie otrzymali następujące oceny:
      Mikłaszewska Agnieszka z klasy 3b - bardzo dobry.
      Dzierżawski Piotr z klasy 2c – wyróżnienie,
      Hołowko Dawid z klasy 3a - wyróżnienie,
      Michalski Mateusz z klasy 3c - wyróżnienie,
      Charkot Maciejz klasy 6b - wyróżnienie,
      Kopera Wojciech z klasy 6b - wyróżnienie,
      Wawruszczak Łukasz z klasy 8e – wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • Dzień w piżamie

     • 17 maja w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień w piżamie!

      Dzień Piżamy - to Dzień solidarności z chorymi dziećmi. Dziećmi, które spędzają większość swojego czasu w szpitalnych lub domowych łóżkach, dzieci, które bawią się, uczą, czytają słuchają muzyki właśnie w piżamach.Dlatego tego dnia zachęcamy WSZYSTKICH do ubrania się w piżamę. Jeśli uczeń nie ma ochoty prosimy, aby w ramach solidarności z akcją przyczepił do koszulki kartkę z napisem #dzieńwpiżamie.

      Tego dnia:➡️ odbędzie się bieg w piżamie➡️ malowanie twarzy➡️ kalambury➡️ zabawa podłoga to lawa➡️ zabawa co tu nie pasuje?➡️zabawa niezwykłe konsekwencje

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
   • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
    Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
    sp4kostrzyn.pl
   • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

    Adres do e-Doręczeń:
    AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
    Poland
  • Logowanie