• Awantura o klasę

• I dzień wiosny z "AWANTURĄ O KLASĘ" Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy niezwykłym wydarzeniem - turniejem "Awanturą o klasę". Rywalizowały ze sobą drużyny klas 4-5 oraz 6-7. Uczniowie licytowali się o pytania z różnych kategorii. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. W wyniku zaciętej bitwy w pierwszej turze wśród uczniów klas 6-7 wygrał zespół Fioletowych, reprezentujący klasę 7c. Natomiast wśród uczniów klas 4-5 wygrała drużyna Czerwonych z klasy 5d. Uczniowie zostali już nagrodzeni. Główną nagrodą jest wyjście całej klasy na pizzę. Natomiast za zajęcie II i III miejsca uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród.

• Gorzowskie Targi Edukacyjne

• Klasy ósme SP4 wzięły udział w Gorzowskich Targach Edukacji. Była to znakomita możliwość do spotkanie się i porozmawiania z przedstawicielami różnych gorzowskich szkół średnich, zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Kolejnym etapem było zwiedzanie zaplecza warsztatowego Technikum Budowlanego i Samochodowego oraz Technikum Mechanicznego.

• Wrota do wiosny

• Z okazji pierwszego dnia wiosny klasy SP4 konkurowały ze sobą o stworzenie najpiękniejszych wrót do wiosny

Konkurs wygrały klasy 2b i 7d. Obie klasy otrzymały niepowtarzalną nagrodę- tort własnoręcznie zrobiony przez Panią Dyrektor

• CKR Kamień Mały

• W ramach poznawania oferty edukacyjnej szkół średnich 21 marca chętni uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym.

Szkoła kształci w następujących kierunkach: technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik urządzeń i energetyki odnawialnej. Nauka trwa 5 lat.

Podczas dni otwartych mogliśmy zapoznać się z zapleczem edukacyjnym szkoły, zwiedziliśmy internat i kilka sal dydaktycznych.

• Dzień świętego Patryka

• 18 marca klasa 6a zaprosiła dzieci i uczniów 0-4 do wspólnej zabawy w ramach obchodów Dnia świętego Patryka, patrona Irlandii.

Było mnóstwo zagadek, quizów, malowanie twarzy, tor przeszkód, który prowadził na drugi koniec tęczy, można było spotkać skrzata Leprechauna. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wydarzenie to przygotowali uczniowie klasy szóstej z niewielką pomocą nauczycielek języka angielskiego. Brawo.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2024

• W marcu nasi uczniowie wzięli udział w konkursach przedmiotowych szczebla rejonowego organizowanych przez Lubuskiego Kuratora  Oświaty.

Oto lista osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego:

1. Język polski:

Lena Piotrowska klasa VIII C

2. Matematyka:

Patrycja Mastalerz klasa VIII C

Maciej Charkot klasa VII B

3. Język angielski:

Emilia Węgrzyk klasa VIII C

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne- etap powiatowy

• 🎼🎹🥁🎸🎺🪈🪘🎻🪗🎼🎼🎹🥁🎸🎺🪈🪘🎻🪗🎼🎼🎹🥁🎸🎺🪈🪘🎻🪗🎼🎼🎹🥁🎸🎺🪈🪘🎻🪗🎼

14 marca w Kłodawie odbył się etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii instrumentaliści. Nasze reprezentantki : Zofia Chichłowska i Marysia Lasocka  awansowały  do finału wojewódzkiego który odbędzie się 24 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

• Konkurs ornitologiczny „Przestrzeń Przyjazna Ptakom”

• Chcielibyśmy się podzielić wiadomością, że uczestniczymy w konkursie ornitologicznym,
            organizowanym przez Park Narodowy „Ujście Warty”.
            W ramach konkursu pisaliśmy test wiedzy o ptakach- pierwszy etap i przeszliśmy do drugiego etapu,
            który jest badawczy i terenowy. Wybraliśmy wspólnie teren, na którym przeprowadziliśmy
            obserwacje ptaków, poszukaliśmy ich schronień oraz stołówek, a później stworzyliśmy na podstawie
            zebranych informacji prezentację.
            Naszym kolejnym zadaniem było zagospodarowanie terenu przy szkole, tak, by stał się on jak
            najbardziej przyjazny ptakom. Stworzyliśmy plan terenu, gdzie pozaznaczaliśmy dogodną, ale też i tę
            nieodpowiednią, dla ptaków przestrzeń. Wybraliśmy również lokalizację dla karmników bądź budek
            lęgowych. Sami zbudowaliśmy karmnik, który powiesiliśmy w jednym z wybranych przez nas miejsc.
            Przy okazji zaproponowaliśmy, aby uczniowie klas szóstych w przyszłym roku, na lekcjach techniki,
            grupowo robili karmniki, które będzie można zamontować na terenie szkoły.
            Włożyliśmy w to, mnóstwo zaangażowania i pracy. Mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać.

Młodzi ornitolodzy
            Hanna Burzmińska 7b
            Julian Lachowski 7d
            Blanka Lewandowska 7d

• LKA- instrumentaliści

• Pierwsze eliminacje Lubuskich Konfrontacji Artystycznych za nami!!!

Marysia Lasocka i Zosia Chichłowska z SP4 przeszły do etapu powiatowego, który odbędzie się już 14 marca w Przytocznej.

Wyróżnieni zostali Mateusz i Andrzej Gracz.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy baaardzo dumni!!!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Dawida Marciniaka z KCK.