Nawigacja

 • Życzymy udanych wakacji

 • Rok 2019-2020 - sukcesy uczniów SP nr 4 w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim lub organizowanych pod patronatem Lubuskiej Kurator Oświaty

  - Anna Klement (kl. 7e) – została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

  - Natalia Tyrała (kl. 8c) – została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

  - Daria Abrasowicz (kl. 8b)  i  Maja Nizińska (kl. 8c) w Wojewódzkim Konkursie Ornitologicznym pn. Ptaki Parku Narodowego ,,Ujście Warty’’ otrzymały tytuły finalistów. 

  - W konkursie dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODU dwie uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł finalisty konkursu. Są to: Hanna Malczewska (kl. 7e) i Maja Nizińska (kl. 8c).

  - Konkurs Biblista Junior dla klas IV – VI

  W w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej Biblista Junior IV Edycja 2019/2020 Ewangelia według św. Łukasza Ewa Plata (6a) uzyskała tytuł Laureata.

  - Konkurs Młody Biblista dla klas VII – VIII

  W Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej Młody Biblista IV Edycja 2019/2020 1 i 2 List do Koryntian Paweł Frieske (7d) uzyskał tytuł Finalisty.

 • Zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2020-2021

  Informujemy, że w zakładce "Dokumenty SP nr 4" został opublikowany zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2020-2021.

 • Kangur matematyczny 2020 - wyniki

  Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY został przeprowadzony, wyjątkowo w tym roku, na początku czerwca 2020 r. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci. W naszej szkole chęć udziału w konkursie wyraziło 79 uczniów.

  Wyróżnionych zostało 8 uczniów:

  W kategorii Żaczek (klasa 2): Turowska Dominika 2A

  W kategorii Maluch (klasa 3): Dawidziak Anna 3D oraz Charkot Maciej 3B

  W kategorii Beniamin (klasa 6): Pakirski Piotr 6B oraz Krecak Adam 6D

  W kategorii Kadet (klasa 7): Ząbek Aleksandra 7B oraz Charkot Zofia 7C

  W kategorii Kadet (klasa 8): Łopata Jakub 8C

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy  kolejnych sukcesów matematycznych.

  Koordynator: Radosław Baszyński

 • Egzaminy ósmoklasistów odbędą się w dniach 16-18 czerwca 2020 r.

  Szczegółowe informacje zostaną przekazane poprzez pocztę systemu Librus.

 • Nauczanie zdalne przedłużone, ustalony jest termin egzaminu ósmoklasistów

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że zostały podjęte decyzje dotyczące kontynuowania nauczania zdalnego i ustalono termin egzaminu ósmoklasisty.

  Zawieszenie zajęć w szkole i nauczanie zdalne zostało przedłużone do 26 czerwca 2020 r.

  Egzaminy ósmoklasistów odbędą się w dniach 16-18 czerwca 2020 r.

  Marzanna Senger

 • Dzień Matki - konkurs

  Dzień Matki świętujemy w każdym państwie w innym terminie. W Wielkiej Brytanii dzień ten nazywany jest Mothering Sunday lub Mothers Day i przypada na czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Niemcy Muttertag obchodzą w drugą niedzielę maja, lecz jeśli wypada ona w Zielone Świątki, wówczas Dzień Matki przekłada się o tydzień wcześniej. W Polsce ten szczególny dzień celebrujemy 26 maja, z tej okazji zorganizowany został konkurs dla klas 1-8. Uczniowie mieli za zadanie narysować portret mamy oraz dokonać jej opisu w wybranym języku nowożytnym. Poniżej znajdują się ich prace - pisownia jest oryginalna.

 • Konkurs „O Złoty Lizak” 2020 rozstrzygnięty

  W tegoroczna odsłona 43  konkursu „O Złoty Lizak” w tym roku miała inną formę niż dotychczas. Uczestnicy konkursu tworzyli filmiki w których prezentowali swoje umiejętności. Komisja konkursowa wyróżniła pięcioro uczniów naszej szkoły: Amelie Abrasowicz, Idalię Pawłowską, Milenę Szandurską, Annę Drohomirecką, Weronikę Pieczykolan nadając im tytuł laureata.  Tytuł „Super Złotego Lizaka” (a tym samym nagrodę publiczności) zdobyła Anna Drohomirecka. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom.

  Sławomir Młynarczak

 • Mamy kolejnych finalistów szczebla wojewódzkiego

  VII Konkurs dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODZU jest organizowany pod patronatem Lubuskiej Kurator Oświaty.

  20 maja br. odbył się II etap Konkursu dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODU. W  Konkursie wzięło udział 331 uczestników a do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 78 uczniów. Miło nam poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł finalisty konkursu. Są to: Hanna Malczewska (kl. 7e) i Maja Nizińska (kl. 8c).

  Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu: Ilona Brzezińska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Procedury działalności, organizacji pracy i opieki oraz zasad bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą w związku z pandemią COVID- 19

  Procedury działalności, organizacji pracy i opieki oraz zasad bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą w związku z pandemią COVID- 19 na terenie kraju.

  Do pobrania

  Treść zarządzenia - Zarządzenie nr 19/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą z dnia 20 maja 2020 roku - ZarzadzenieCovid(1).pdf

  Załącznik nr 1  procedury (oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych) - zal_nr_1.pdf

  Załącznik nr 2  procedury (deklaracja rodzica i zobowiązanie do przestrzegania procedur) - zal_nr_2.pdf

 • Konkurs historyczny „ Kocham Cię Polsko”

  „Kocham Cię Polsko” – konkurs historyczny zorganizowany dla klas 4 i 5, w ramach którego uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością tworząc prace plastyczne, będące odzwierciedleniem skojarzeń związanych z naszą ojczyzną. Konkurs został ogłoszony w marcu i  pomimo, że nie spotykamy się w szkole, nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli, przygotowując bardzo ciekawe prace. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po powrocie do szkoły.  Również wtedy przygotowana  zostanie wystawa prac. Dziękujemy  uczniom klas 4 i 5 za aktywny udział w konkursie.

  Organizatorzy konkursu: Anna Szymańska, Joanna Tarabuła

 • Ósmoklasisto - Telemond zaprasza na praktyki

  Do pobrania

  - formularz zgloszeniowy FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_2020.pdf

  - zasady naboru JAK_ZOSTAC_NASZYM_PRAKTYKANTEM.jpg

 • UWAGA RODZICE DZIECI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Zgodnie z ostatnim komunikatem Ministra Edukacji Narodowej dzieci z oddziału przedszkolnego mogą zostać objęte opieką najwcześniej od 6 maja 2020 r. Jednak ze względu na konieczność przygotowania placówki do przyjęcia dzieci (opracowania procedur epidemicznych, zakupu środków dezynfekcyjnych, przygotowanie sal oddziału przedszkolnego oraz innych miejsc, po których będą poruszały się dzieci) szkoła  będzie dla nich otwarta najwcześniej od 11 maja 2020 r.  Informacje w tej kwestii będą podawane na bieżąco.

 • Konstytucja 3 Maja

  Konstytucja 3 Maja

  Święto Narodowe Trzeciego Maja  to święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów (czyli Polski i Litwy połączonych unią). Konstytucja, to podstawowy zbiór praw obowiązujących w danym państwie, a ta uchwalona 3 maja 1791 roku miała szczególne znaczenie. Uważa się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z roku 1787.

   Konstytucja 3 maja była niezwykle ważna dla naszego kraju. Ujęta była w 11 artykułach. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja ograniczała przywileje uboższej szlachty, natomiast chłopów oddawała pod opiekę państwa. Był to pierwszy krok w kierunku zniesienia poddaństwa chłopów i nadania praw wyborczych tej największej i najbardziej wyzyskiwanej klasie społecznej.
  Konstytucja usunęła liberum veto, zniosła unię polsko-litewską, jednocząc oba kraje w jedno państwo. Zmieniała zasady wyboru króla.

  Już 5 maja 1791 roku dzień 3 maja został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji zostało zabronione przez Niemców i Rosjan. Również władze komunistyczne zabroniły świętowania. Dopiero po zmianie ustroju, od 1990 roku, Święto Konstytucji 3 Maja należy do jednych z najważniejszych polskich świąt.  

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją uczennicy klasy 6b Oliwii  Jakubiec- Stanisław August Poniatowski - Stanislaw-August-Poniatowski-prezentacja.pdf​​​​​​​.

 • Przerwa świąteczna od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia

  Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem MEN okres od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia jest czasem przerwy świątecznej. W tym okresie nie ma zajęć lekcyjnych, więc nie odbywa się zdalne nauczanie.

 • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

  W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W związku z tym, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, które jest instytucją nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stworzyło m.in. interaktywny i trójjęzyczny: polsko-rosyjsko-angielski portal www.katynpromemoria.pl w ramach kampanii „Katyń Pro Memoria. Zapal światło pamięci”, aby rozpowszechniać w Polsce, jak i poza jej granicami, wiedzę o Katyniu.

   Poprzez kampanię CPRDiP pragnie także upamiętnić Ofiary Zbrodni, wśród których byli również nauczyciele. Portal www.katynpromemoria.pl umożliwia zapalenie symbolicznego znicza konkretnej Ofierze. Wierzymy także, że poprzez te materiały uda się zachęcić wielu z Państwa oraz Was, Drodzy Uczniowie,  do „odwiedzenia” Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu na portalu www.katynpromemoria.pl oraz zapalenia tam symbolicznego znicza. Jego zapalenie pozwala nie tylko oddać cześć spoczywającym w Katyniu, ale także – poprzez krótki biogram – poznać ich historię. Nasza szkoła upamiętni jedną z 4415 Ofiar, spośród  tych, spoczywających także w Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych dotychczas nieustalonych miejscach pochówku.

  Jest nią Janina Lewandowska. Studiowała w konserwatorium. Ukończyła kurs radiotelegraficzny w Zegrzu, zdobyła uprawnienia pilota w Wyższej Szkoły Pilotażu w Poznaniu.

  Córka gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego. Podporucznik rezerwy.

  Cześć Jej pamięci!

  Marzanna Senger

 • DARMOWE KSIĄŻKI W INTERNECIE

  Na czas zamknięcia szkół biblioteka pragnie wskazać uczniom, gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

  Biblioteki cyfrowe (wolny dostęp):

  - WolneLektury.pl

  - Lektury.gov.pl

  - ChmuraCzytania.pl

  - Polonia.pl

  Oferty Firm:

  - Empik Premium (bezpłatnie przez 60 dni)

  - Publio (darmowe ebooki)

  - Nexto (księgarnia)

  Audiobooki:

  - Polska-Poezja.pl

  - Spotify

  - Audio-Bajki.pl

  - Bajkowisko.pl

  - Polskie Radio Dzieciom

   

  Zachęcamy do skorzystania z wymienionych stron.

  Bibliotekarze

 • Drodzy Rodzice i Uczniowie

  Przedstawiamy skróconą wersję procedury naszych działań.

  W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, które obowiązuje od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. nasza szkoła będzie realizować zadania oświatowe opierając się na pracy zdalnej.

                  W związku z tym nauczyciele będą się kontaktować z Wami za pomocą e – dziennika LIBRUS, telefonicznie lub w formie papierowej (w przypadku uczniów, którzy mają problemy z dostępem do Internetu).

                 Nauczyciele pracują z Wami na zasadzie przekazywania różnego rodzaju materiałów (tekstowych, dźwiękowych, prezentacji multimedialnych, video) według zasad, które ograniczyłyby nadmierne obciążenie pracą samodzielną. Ponadto planują Wam pracę na 20 – 25 minut i przekazują materiały według następującej zasady:

  • w klasach I – III  2 – 3 razy w tygodniu,
  • w klasach IV – VIII z j. polskiego i matematyki 3 – 4 razy w tygodniu, 
  • z j. angielskiego i niemieckiego  2 – 3 razy w tygodniu, 
  • z pozostałych przedmiotów  1 raz w tygodniu.

  Uczniowie, którzy dotychczas uczestniczyli w zajęciach dodatkowych zajęciach rewalidacyjnych  (terapii logopedycznej, zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych), w zajęciach edukacyjnych indywidualnych/w grupie oraz w zajęciach rozwijających zainteresowania), mogą nadal liczyć na naszą pomoc. Inne zajęcia dodatkowe są zawieszone.

  Przed nami trudny czas i wyzwania, z którymi przyjdzie się nam razem zmierzyć. Liczymy na wzajemne wsparcie i wyrozumiałość. Bardzo ważna jest teraz nasza wspólna praca w tej nadzwyczajnej sytuacji.

 • Logowanie do systemu Librus

  W związku z pojawiającymi się informacjami o problemach z logowaniem się do sytemu Librus w określonych godzinach, apelujemy do rodziców i uczniów, aby próbowali się zalogować do systemu chociaż raz dziennie o dowolnej porze. Prosimy również o informację zwrotną, jeśli uznacie Państwo, że uczniowie zostali zbytnio obciążeni pracą samodzielną.

  Swoje uwagi przekazujcie wychowawcom klas.

 • Harmonogram zapisów dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

  W związku z obecną sytuacją związaną z wprowadzeniem w kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego, Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą wydał zarządzenie, w którym nastąpiła zmiana niektórych terminów. Poniżej zamieszczamy dokument w wersji pdf.

  Harmonogram_rekrutacji.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
  ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
 • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
  Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
  sp4kostrzyn.pl

Galeria zdjęć