• Powiatowa Spartakiada Młodzieży 2023

     • Dnia 24 lutego br. w Zespole Szkół w naszym mieście odbyły się zawody siatkówki dziewcząt i chłopców w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży.  Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców.

      Dziewczęta z naszej szkoły rozpoczęły zwycięstwem 2:0 z drużyną z Baczyny i tak już pozostało do końca zawodów, pokonując zawodniczki z Witnicy i z SP-2 Kostrzyn.

      Zajmując I miejsce w powiecie, awansują do etapu rejonowego. Skład zespołu: Nadia Krogulewska, Oktawia Mularska, Roksana Szczodrowska, Marta Frieske, Nadia Jerzyńska, Nikola Antoniewicz, Gabriela Ziołańska i Hanna Kielak.

      Opiekun: Krystyna Srokowska

     • Konkurs Pięknego czytania dla klas trzecich

     • 21 lutego odbył się konkurs Pięknego czytania dla klas trzecich.Po klasowych eliminacjach do konkursu przystąpiło po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

      Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom czytania.

      Gratulujemy!

     • Lernstationen – nauka na stacjach dydaktycznych

     • Najlepiej zapamiętujemy, kiedy działamy, robimy coś samemu. Temu na zajęciach służą metody aktywizujące. Do jednej z nich można zaliczyć metodę stacji dydaktycznych. Jest to metoda, która umożliwia zdobycie wiedzy poprzez doświadczenie, działanie. Podczas zajęć uczniowie przechodzą z jednej stacji do drugiej i wykonują zadanie w swoim tempie. Po przejściu wszystkich stacji, uczeń sprawdza odpowiedzi i sam siebie ocenia.

      Metoda stacji stawia ucznia w centrum zajęć przez co umożliwia uczenie się poprzez aktywne działanie. Koncertuje się na samodzielnej pracy ucznia, który sam decyduje o tempie i sposobie swojej pracy. Umożliwia wielozmysłowe uczenie się, co wpływa pozytywnie na proces zapamiętywania. Lernstationen daje możliwość samodzielnego organizowania oraz kontroli procesu własnego uczenia się, uczy odpowiedzialności i współpracy z innymi uczniami. Rozwija pozytywne nastawienie do procesu uczenia się, co może przyczynić się do osiągnięcia wysokich wyników w nauce.

      Zajęcia prowadzone metodą stacji zwiększają atrakcyjność lekcji językowych, ponieważ obfitują w ciekawe rozwiązania, wyzwalają w uczniach kreatywność i otwartość oraz motywują ich do nauki.

     • Dbamy o środowisko

     • Troska o środowisko jest dla nas bardzo ważna.  W SP4 zbieramy zużyte baterie i telefony. Przypominamy, że można przynosić zużyty sprzęt do swojej klasy, by jako zespół wziąć udział w konkursie o Eko Puchar SP4

     • Wiosenna ścianka

     • Ścianka wiosenna już przygotowana. 

      Koszt zdjęcia: 10 zł. 

      Więcej informacji wkrótce

      Pieniążki zostaną przeznaczone na pomoce i materiały edukacyjne dla naszych uczniów

     • Walentynowy zawrót głowy

     • 14 lutego walentynkowi listonosze mieli dużo pracy segregowali i poszukiwali adresatów. Poczta walentynkowa działała wczoraj aktywnie cały dzień. Rozdano wszystkie kartki i listy zebrane do pudełka walentynkowego.

     • Taniec w SP4

     • Kiedy tańczę nie mogę osądzać, nie mogę nienawidzić, nie mogę oddzielić się od życia. 

      W każdy czwartek w godzinach 16-17 w naszej szkole wszyscy chętni tańczą belgijkę, jeruzalem, poloneza i wiele innych tańców integracyjnych.

      Serdecznie zapraszamy po feriach

     • Długie przerwy w naszej szkole

     • Co można robić na długiej przerwie w szkole? Można poruszać się w rytm dobrej muzyki!

      Dlaczego warto tańczyć? Bo RUCH zmniejsza poziom stresu pozytywnie wpływa na nasze samopoczuciejesteśmy uśmiechnięci i radośni. Ruch usprawnia krążenie dzięki czemu więcej cennego tlenu dociera do komórek nerwowych w mózgu , lepiej i szybciej zaczyna pracowć pozwala rozruszać kości, które zastały się podczas siedzenia w szkolnej ławce i zapomnieć o telefonachprzez które tracimy szansę każdego dnia na integrację,poznanie ciekawych,nowych ludzi Przez ruch zwiększa się poziom endorfin (hormonów szczęścia), więc z uśmiechem można wejść do klasy nawet na sprawdzian czy kartkówkę.

      Taniec jest super sposobem na poznawanie innych uczniów z klas młodszych i starszych.

      A takie przerwy właśnie mamy w SP4

     • Apel podsumowujący I semestr 2022/2023- wyróżnienia

     • Za nami kilka miesięcy pracy, nauki, ale również ciekawych spotkań, zabawy oraz różnorodnych przedsięwzięć. Jesteśmy na półmetku naszej szkolnej wędrówki w roku szkolnym  2022/2023. Podczas uroczystego apelu Pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie uzyskane w I półroczu.

     • Apel klas 1-3

     • Ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas odpoczynku, swobody, zabaw z kolegami, beztroski i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego też uczniowie klas drugich przygotowali apel na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, abyście zdrowo i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.

     • Pokaż nam swój talent! Chłopaki z pasją

     • CHŁOPAKI Z PASJĄ: MICHAŁ SĄDEL, JAKUB MZUR, JAKUB STANKIEWICZ, MIKOŁAJ HRUSZOWIEC i PIOTR KOPACKI.

      UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH NASZEJ SZKOŁY-  SUKCES ZACZYNA SIĘ OD PASJI.

      Piękny jest człowiek robiący coś z pasją. Gdy z pasją i wytrwałością oddajesz się czemuś, co kochasz, sukces jest twój Pasja wypływa z serca i jest objawem optymizmu, podekscytowania, emocjonalnej więzi, determinacji. Pasja to ogień, który podsyca w nas żar życia. Wyzwala niesłabnącą siłę!!! Pobudza do działania i daje energię. Chłopcy kochają, to co robią- GRAJĄ W PIŁKĘ RĘCZNĄ Z dumą i zaangażowaniem biorą udział w zawodach na szczeblu powiatu,rejonu ,województwa. Rozsławiają nasze miasto oraz szkołę. Zdobywają wiele doświadczeń oraz medali. Chłopcy kochajcie, to co robicie i róbcie to ,co kochacie. PASJA jest kluczem otwierającym drzwi do radości. POWODZENIA