• Udział klasy 5b w warsztatach naukowych.

     • W poniedziałek 22 listopada uczniowie klas piątych mieli okazję spotkać się z pracownikami Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w ramach nowej oferty Klubu Młodego Wynalazcy „Zajęcia laboratoryjne u Ciebie w szkole”. Było to drugie takie spotkanie w naszej szkole.

      Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości pani Joanny Rój.

     • Dzień pluszaka

     • Dzieci lubią misie- misie lubią dzieci te słowa kultowego Misia Uszatka chyba na zawsze pozostaną  ponadczasowe. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w edukacyjnych zmaganiach, uczniom naszej szkoły towarzyszyły ich ulubione przytulanki. Ich pomoc była nieoceniona, bowiem jak zwykle, za zaangażowanie w dzień tematyczny- byli niepytani. Wszyscy kochają miśki, zarówno ci mniejsi jak i ci więksi uczniowie.

     • Szkoła na biało- czerwono.

     • W przeddzień Święta Niepodlegosci, uczniowie i nauczyciele SP4, ubrani w barwy narodowe włączyli się w akcję Szkoła na biało- czerwono! Jak zwykle akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem jednocząc społeczność szkolną w aspekcie lokalnym i patriotycznym.

     • „ Szkoła do hymnu” 2021- zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

     • Szkoła do hymnu” 2021- zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

      10 listopada 2021 r. ( środa) o godz. 11.11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, wezmą udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
      Akcja jest zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP. Polega na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

     • Udział klas 5 a i 5 d w warsztatach naukowych.

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas piątych mieli okazję spotkać się z pracownikami Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w ramach nowej oferty Klubu Młodego Wynalazcy „Zajęcia laboratoryjne u Ciebie w szkole”.

      Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach naukowych – zajęciach praktycznych z takich nauk jak chemia, fizyka, biologia. Mogli samodzielnie przygotować oraz wykonać doświadczenia przy użyciu podstawowego sprzętu laboratoryjnego oraz odczynników chemicznych, przygotowanych wcześniej przez pracowników GOT.

      Zajęcia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji i wzbogaciły wiedzę piątoklasistów na temat otaczającego nas świata.

     • PORADNIK „OTWÓRZ SIĘ NA POMOC”

     • Miasto Kostrzyn nad Odrą we współpracy z „Gazetą Lubuską” wydało poradnik „Otwórz się na pomoc”. Skierowany jest on do dzieci i młodzieży,                         a także do ich rodziców. Poruszany jest w nim temat alkoholizmu.

      Poradnik wydany jest w wersji papierowej i jest dostępny w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odrą, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym przy u. Kard. S. Wyszyńskiego 23.

      Dostępny jest również w wersji elektronicznej jako iDoc pod linkiem:

      https://kostrzynnadodra.naszemiasto.pl/kostrzyn-nad-odra-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

      Wersja elektroniczna zawiera interaktywne gry dla dzieci i młodzieży oraz poradnik dla rodziców dotyczący alkoholizmu wśród dzieci i młodzieży.

     • Wycieczka do Torunia i Bydgoszczy.

     • Pierwszym punktem wycieczki był piękny i gotycki Toruń, który zachwycił nas swoją architekturą oraz historią, zwłaszcza tą która dotyczyła Naszego wybitnego uczonego, a zarazem astronoma Mikołaja Kopernika.
      Uczniowie za sprawą przesympatycznej Pani Mirki, która była naszym pilotem, zgłębili wiedzę dotyczącą zwiedzanych miejsc.
      Kolejnym i obowiązkowym punktem były odwiedziny w Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami (p. Iwona Łukasiewicz, p. Anna Gąsiorowska i p. Sławomir Młynarczak) wspólnie wypiekali swoje czadowe pierniki.
      Toruń to również piękna starówka, po której oprowadził nas miejscowy przewodnik. Zaprowadził nas pod krzywą wieżę i sprawdzał naszą czystość dusz. Okazało się, że każdy z nas ma coś na sumieniu....
      Odwiedziliśmy również kamienice Alchemika, w której mieści się Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia pod okiem szalonych naukowców.
      Pod koniec męczącego dnia udaliśmy się autokarem do zamku Golub-Dobrzyń, gdzie zjedliśmy obfitą kolację, a po niej zwiedzaliśmy mroczny zamek i oczekiwaliśmy na pojawienie się Białej Damy....
      Biała Dama w tym roku nie chciała się ukazać, ale szalone Panie nauczycielki postarały się, aby na plecach niektórych uczniów pojawił się mały dreszczyk...

      Dzień pierwszy dobiegł końca. Ale czy na pewno?? Dzień tak, ale po dniu zawsze nastaje noc.
      I tu zaczyna się wesoło!
      Tą część wycieczki zostawimy w tajemnicy, żeby rodziców troszkę zżerała ciekawość :)

      Nastał ranek, 19 października, niektórzy wyspani, a właściwie nieliczni... udali się na śniadanie.
      A potem.... komu w drogę, temu czas. I tak ponownie zawitaliśmy w Toruniu, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić dom Mikołaja Kopernika i jeszcze więcej dowiedzieć się o jego życiu.
      Potem odbyliśmy krótką podróż do równie pięknego miasta: Bydgoszczy.
      Uwaga! Bydgoszcz to jest kobieta!
      Tutaj zawitaliśmy do Muzeum Kanału Bydgoskiego, gdzie charyzmatyczny przewodnik (nauczyciel historii) cudownie opowiadał uczniom o historii kanału.
      Następnie żwawym krokiem ruszyliśmy do Muzeum Mydła i Brudu. Tutaj poznaliśmy historię brudasów i czyściochów oraz stworzyliśmy własne, spersonalizowane mydełka.
      Dowiedzieliśmy się, że Polacy w przeszłości należeli do czyściochów! Yupii!
      Następnie spacer po starym mieście z lokalną przewodniczką, która przekazała nam historię tego pięknego miasta.
      Każda wycieczka nie może się obejść bez wizyty w KFC lub McDonald’s. I tym razem, też tak się stało!
      Z pełnymi brzuchami i niestety z pęcherzami, ruszyliśmy w bezpieczną drogę powrotną do domu.

      Wszystko co dobre szybko się kończy.... tak jak nasza wycieczka, ale bez obaw, z tak wspaniałą ekipą uczniów możemy wyruszyć nawet na koniec świata, więc nie wiadomo gdzie zawitamy w przyszłym roku. Ahoj przygodo!

     • I miejsce w finale wojewódzkim dziewcząt w piłce nożnej.

     •  

       Dnia 28.10.2021 r. w Sulęcinie odbył się finał wojewódzki dziewcząt rocznik 2007 i 2008. Do finału zakwalifikowały się drużyny, które wygrały w swoim powiecie: SP-1 Sulęcin, SP Żary i SP-4 Kostrzyn. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Dziewczęta z naszej szkoły nie miały sobie równych, wygrywając dużą przewagą zdobytych bramek. Z SP Żary ustanowiły wynik na 8:1, natomiast z SP Sulęcin 5:1.

      Drużyna w składzie: Gwizdoń Emilia, Dąbrowska Amelia, Illkova Natalia, Nowakowska Hania, Mularska Oktawia, Wypart Alicja, Kmieć Zosia i Szukała Julia awansuje do dalszych rozgrywek wyższego stopnia.

      Opiekun: Krystyna Srokowska

     • Wycieczka klas 8.

     • 11 października klasy ósme odwiedziły Cmentarz wojenny 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz Górę Czcibora, miejsca związane z historią naszego kraju.

      Joanna Tarabuła

     • DZIEWCZĘTA Z SP4 MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.

     • 27 października w Brójcu odbył się finał wojewódzki dziewcząt z rocznika 2009 i młodsze w piłce nożnej  . W turnieju wzięły udział 4 najlepsze szkoły  ,wyłonione drogą  eliminacji powiatowych i zawodów rejonowych . W finale ,gdzie grano systemem ,,każdy z każdym ,, nasz zespół  wygrał wszystkie 3 mecze z SP Jasień ,SP Brójce , SP Niwiska.

      Skład zwycięskiego zespołu : Laura Urman -6 C ,Zosia Fusiarz -6 B , Ania Nowakowska ,Anastazja Ciesielska ,Ola I Sandra  Rojek -5 A , Zuzia Pendziwiatr-6A, Ola Granos -5D. Opiekun Robert Guźniczak.

       

      Robert Guźniczak

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
    • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
     Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
     sp4kostrzyn.pl
    • ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

     Adres do e-Doręczeń:
     AE:PL-33502-45245-EFTRI-33
     Poland
   • Logowanie