• Zawody siatkówki dziewcząt.

• W dniu 20 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą zostały rozegrane powiatowe zawody siatkówki dziewcząt i chłopców.Drużyny dziewcząt reprezentowały swoje szkoły z Witnicy, Baczyny, Lubiszyna, SP-2 Kostrzyn, SP-1 Kostrzyn i SP-4 Kostrzyn.Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym.Reprezentacja naszej szkoły odniosła trzy zwycięstwa i uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając brązowe medale Powiatowej Spartakiady Młodzieży.

Skład zespołu: Jakubiec Oliwia, Nowakowska Hania, Dąbrowska Amelia, Gwizdoń Emilia, Szukała Julia, Kmieć Zosia, Wypart Ala, Kotkowska Magda i Mularska Oktawia.

Krystyna Srokowska

• Lubuskie Talenty - sukces naszych uczniów.

• LUBUSKIE TALENTY to program stypendialny realizowany przez samorząd województwa lubuskiego.

Niedawno rozstrzygnięta została trzecia edycja tego programu. Wśród jego 149 laureatów nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 aż pięciu uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 4 zostało stypendystami Marszałka Województwa Lubuskiego.

W gronie uczniów wyjątkowo uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych znaleźli się:

Łukasz Wawruszczak - klasa 7e

Zofia Kmieć - klasa 8a

Julia Szukała - klasa 8a

Emilia Gwizdoń - klasa 8b

Anna Drohomirecka - klasa 8b

Każdy ze stypendystów otrzyma w tym roku szkolnym 6 000 zł. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na zakup książek, sprzętu komputerowego, zajęcia dodatkowe.

W czasie roku szkolnego uczniowie będą rozwijać swoje talenty pod opieką nauczyciela - opiekuna.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz ich nauczycielom.

Życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Iwona Łukasiewicz, Aleksandra Szeląg

• Pasowanie na czytelnika.

• Dnia 07-08.10.2021 w naszej szkole odbyło się  Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

• Dzień w krawacie.

• W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo elegancko. Obchodziliśmy dzień w krawacie i z tej okazji, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, urozmaicili swoją codzienną garderobę w kolorowe krawaty.

Niektórzy wykazali się nie lada kreatywnością i samodzielnie przygotowali wyjątkowy dodatek na tę okazję. Jak zwykle, osoby biorące udział w akcji, mogły skorzystać z przywileju niepytania. Tym razem, w pełni pod krawatem zaprezentowały się 4 klasy. 1b, 1c, 3d oraz 5d. Gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie doceniając duże zaangażowanie klas: 1a, 2a, 2c, 3a oraz 8a, gdzie znakomita większość uczniów wzięła udział wydarzeniu. Już dzisiaj zapraszamy na dzień z pluszakiem, który odbędzie się 26 listopada!

• Wycieczka szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej.

•         W dniu 5.10.2021 roku uczniowie z klas szóstych wyjechali na wycieczkę szkolną szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej: Czelin – Gozdowice – Siekierki. Miejscowości te związane są z upamiętnieniem polskich walk nad Odrą (forsowanie Odry – 16.04.1945r) oraz wbiciem pierwszego słupa granicznego w Czelinie (27.02.1945r).

Swoją podróż rozpoczęliśmy w Czelinie właśnie przy tym słupie granicznym, a następnie udaliśmy się do Gozdowic, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Tam też poczuliśmy smak musztry, która dla niektórych z nas wcale nie była taka prosta. W Gozdowicach rywalizowaliśmy również między sobą, biorąc udział w terenowej grze historycznej.

Następnym naszym miejscem postoju był Siekierkowski Cmentarz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz drugie Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego .

Ostatnim punktem naszych wędrówek był Most Siekierkowski z pięknym krajobrazem Nadodrzańskiego Parku Narodowego.

W drodze powrotnej w Gozdowicach zostaliśmy zaproszeni na ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Wróciliśmy do domu pełni wrażeń oraz zadowoleni z mile spędzonego czasu we własnym gronie.

Uczniowie klas szóstych oraz wychowawcy.

• Konkurs historyczny.

• UWAGA !!!

Zapraszamy uczniów klas 4,5,6
            do udziału w konkursie historycznym pt.

„Symbole narodowe”

Prace wykonane dowolną techniką