• Zawody siatkówki dziewcząt.

     • W dniu 20 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą zostały rozegrane powiatowe zawody siatkówki dziewcząt i chłopców.Drużyny dziewcząt reprezentowały swoje szkoły z Witnicy, Baczyny, Lubiszyna, SP-2 Kostrzyn, SP-1 Kostrzyn i SP-4 Kostrzyn.Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym.Reprezentacja naszej szkoły odniosła trzy zwycięstwa i uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając brązowe medale Powiatowej Spartakiady Młodzieży.

      Skład zespołu: Jakubiec Oliwia, Nowakowska Hania, Dąbrowska Amelia, Gwizdoń Emilia, Szukała Julia, Kmieć Zosia, Wypart Ala, Kotkowska Magda i Mularska Oktawia.

       

      Krystyna Srokowska

     • Lubuskie Talenty - sukces naszych uczniów.

     • LUBUSKIE TALENTY to program stypendialny realizowany przez samorząd województwa lubuskiego.

      Niedawno rozstrzygnięta została trzecia edycja tego programu. Wśród jego 149 laureatów nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 aż pięciu uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 4 zostało stypendystami Marszałka Województwa Lubuskiego.

       

      W gronie uczniów wyjątkowo uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych znaleźli się:

       

      Łukasz Wawruszczak - klasa 7e

      Zofia Kmieć - klasa 8a

      Julia Szukała - klasa 8a

      Emilia Gwizdoń - klasa 8b

      Anna Drohomirecka - klasa 8b

       

      Każdy ze stypendystów otrzyma w tym roku szkolnym 6 000 zł. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na zakup książek, sprzętu komputerowego, zajęcia dodatkowe.

      W czasie roku szkolnego uczniowie będą rozwijać swoje talenty pod opieką nauczyciela - opiekuna.

       

      Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz ich nauczycielom.

      Życzymy dalszych sukcesów!

       

      Opiekunowie: Iwona Łukasiewicz, Aleksandra Szeląg

       

     • Pasowanie na czytelnika.

     • Dnia 07-08.10.2021 w naszej szkole odbyło się  Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

       

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

      Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

      Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

     • Dzień w krawacie.

     • W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo elegancko. Obchodziliśmy dzień w krawacie i z tej okazji, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, urozmaicili swoją codzienną garderobę w kolorowe krawaty.

      Niektórzy wykazali się nie lada kreatywnością i samodzielnie przygotowali wyjątkowy dodatek na tę okazję. Jak zwykle, osoby biorące udział w akcji, mogły skorzystać z przywileju niepytania. Tym razem, w pełni pod krawatem zaprezentowały się 4 klasy. 1b, 1c, 3d oraz 5d. Gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie doceniając duże zaangażowanie klas: 1a, 2a, 2c, 3a oraz 8a, gdzie znakomita większość uczniów wzięła udział wydarzeniu. Już dzisiaj zapraszamy na dzień z pluszakiem, który odbędzie się 26 listopada!

     • Wycieczka szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej.

     •         W dniu 5.10.2021 roku uczniowie z klas szóstych wyjechali na wycieczkę szkolną szlakiem Rejonu Pamięci Narodowej: Czelin – Gozdowice – Siekierki. Miejscowości te związane są z upamiętnieniem polskich walk nad Odrą (forsowanie Odry – 16.04.1945r) oraz wbiciem pierwszego słupa granicznego w Czelinie (27.02.1945r).

      Swoją podróż rozpoczęliśmy w Czelinie właśnie przy tym słupie granicznym, a następnie udaliśmy się do Gozdowic, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Tam też poczuliśmy smak musztry, która dla niektórych z nas wcale nie była taka prosta. W Gozdowicach rywalizowaliśmy również między sobą, biorąc udział w terenowej grze historycznej.

      Następnym naszym miejscem postoju był Siekierkowski Cmentarz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz drugie Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego .

      Ostatnim punktem naszych wędrówek był Most Siekierkowski z pięknym krajobrazem Nadodrzańskiego Parku Narodowego.

      W drodze powrotnej w Gozdowicach zostaliśmy zaproszeni na ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

      Wróciliśmy do domu pełni wrażeń oraz zadowoleni z mile spędzonego czasu we własnym gronie.

                                                                                                       Uczniowie klas szóstych oraz wychowawcy.

       

     • Konkurs historyczny.

     • UWAGA !!!

       

      Zapraszamy uczniów klas 4,5,6
      do udziału w konkursie historycznym pt.

      „Symbole narodowe”

      Prace wykonane dowolną techniką
      na kartce formatu A3, należy składać do 29 października
      w salach 310 lub 23.

       

      Organizatorzy konkursu 

      Nauczyciele historii