• Od 1 marca rozpoczyna się cykl konkursów przedmiotowych szczebla rejonowego

• W tym roku szkolnym konkursy szczebla rejonowego są organizowane w macierzystych szkołach uczniów. W naszej szkole wszystkie konkursy rozpoczynają się o godz. 10.00 w sali 301 (przy większej liczbie uczniów dodatkowo w salach 302 i 303) i trwają 90 minut. Uczniów biorących udział w konkursie prosimy o przybycie co najmniej 10 minut przed wyznaczonym czasem rozpoczęcia.

Harmonogram jest następujący:

• język polski - 1 marca 2021 r. (poniedziałek),
            • historia - 2 marca 2021 r. (wtorek),
            • język niemiecki - 3 marca 2021 r. (środa),
            • matematyka – 4 marca 2021 r. (czwartek),
            • geografia – 5 marca 2021 r. (piątek),
            • chemia - 10 marca 2021 r. (środa),
            • język angielski - 11 marca 2021 r. (czwartek),
            • biologia - 12 marca 2021 r. (piątek).

Naszą szkołę reprezentują uczniowie:

• język polski – Zofia Charkot (8C), Hanna Malczewska (8E), Anna Drohomirecka (7B), Nikola Pintér (8C), Jakub Madziak (8D), Agata       Wiśniewska (7B),
            • historia – Magdalena Kotkowska (7A), Julia Szukała (7A), Bartosz Gzyl (7B),
            • język niemiecki – Anna Klement (8E),
            • matematyka – Julia Szukała (7A), Miłosz Buńkiewicz (7B), Anna Drohomirecka (7B), Damian Stańczak (8B), Aleksandra Ząbek (8B), Zofia Charkot (8C), Maciej Kozieł (8D), Jakub Madziak (8D), Olaf Migdal (8D), Maria Nowak (8D), Julia Ślachciak (8D), Konrad Adamczewski (8E), Jakub Koliński (8E), Hanna Malczewska (8E),
            • geografia – Michał Pawlak (8E), Jakub Koliński (8E),
            • chemia – Adam Kwiatkowski (8D),
            • język angielski – Paulina Jałkiewicz (8B), Sandra Nasarzewska (6D),
            • biologia – Hanna Malczewska (8E).

Życzymy naszym reprezentantom awansu do etapów wojewódzkich i uzyskania tytułów laureatów.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej

• W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego klasa II a  uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Uczniowie czytali łamańce językowe. Wymowa niektórych słów sprawiała trudności, ale jeszcze więcej radości. Dzieci mierzyły się z różnymi powiedzeniami, m.in.:

• Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą.
            • Nie pieprz wieprza pieprzem Pietrze, bo bez pieprzu wieprz jest lepszy.
            • Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.
            • W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.
            • Czy Tata czyta cytaty z Tacyta.

Osoby, które najlepiej poradziły sobie z tymi zadaniami, otrzymały słodkie upominki.

Pod koniec zajęć dzieci wypożyczyły książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz preferencjami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Bibliotekarze

• Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów do udziału w kolejnym szkolnym konkursie MAM TALENT

• Wiemy, że są w naszej szkole prawdziwe talenty. Zachęcamy do zaprezentowania się przed szkolną publicznością.

Zgłoszenia proszę przesyłać do p. Kochanowskiej lub do wychowawcy, do 26 lutego.

Nie wiemy jeszcze w jakiej formie będziemy mogli zorganizować pierwszy etap, być może on-line . O  wszystkim poinformujemy zainteresowanych.

Halina Kochanowska- opiekun Samorządu Uczniowskiego

• Bezdomne zwierzęta ze schroniska czekają na Twoją pomoc

• Samorząd Uczniowski od kilku lat organizuje  w lutym  zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Górzycy. Również w tym roku pragniemy pomóc zwierzętom. Prosimy o przyłączenie się do akcji.

Zbiórka trwa do końca lutego.

Dary prosimy przynosić do sali 108.

Halina Kochanowska- opiekun Samorządu Uczniowskiego

• Finał i podsumowanie projektu Our Letters Our Languages – European Day of Languages

• Część uczniów klasy 8c w październiku przystąpiło do projektu europejskiego Etwinning pod tytułem Our Letters Our Languages – European Day of Languages. W projekcie wzięli udział uczniowie z 19 szkół z 9 krajów Europejskich.  Celem projektu była jednorazowa wymiana listów między szkołami partnerskimi umożliwiająca poznanie innych języków europejskich poza językiem ojczystym i językiem angielskim.  Każdy list zawierał krótka informację dotyczącą nadawcy opisaną w języku angielskim i języku urzędowym danego kraju.

Otrzymaliśmy listy od 20 dzieci z 7 krajów: Turcji, Hiszpani, Estonii, Litwy, Bułgarii, Austrii, Słowacji. Uczniowie klas I-III mogą obejrzeć listy na galerii, która znajduje się na parterze naszej szkoły. Uczniów klas IV-VI zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć na naszej szkolnej witrynie internetowej, obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej z LaGarriga w Hiszpani”

link do filmu:   https://www.youtube.com/watch?v=SF4QUMh6O-A&feature=youtu.be

Presenting SEK Catalunya

oraz wysłuchania pięknej kolędy w wykonaniu uczniów katalońskiej szkoły:

link:   https://www.youtube.com/watch?v=RcBgdg6tL4s&feature=youtu.be

Merry Xmas from FEDAC Salt

Serdecznie dziękuję Piotrkowi, Zosi, Wiktorii, Elizie, Mai, Neli, Weronice, Nikoli, Piotrkowi, Ali, Igorowi i Tatianie za udział w projekcie.

Koordynator projektu: Magdalena Andrearczyk