• Kacper Sobczyk (kl. 8e) mistrzem Polski w zapasach

     • Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie, jak koronawirusowa pandemia. Pokazali to kostrzyńscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Olbrzymi sukces - 3 złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii. Tytuły Mistrza Polski wywalczyli: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojciech Cudak. Wielkie brawa!!!

      Wiadomo, że sport wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku. W drodze na sam szczyt nie zatrzymał ich nawet  koronawirus, a co za tym idzie konieczność treningu online bez możliwości kontaktu fizycznego. Systematyczna i ciężka praca, wola walki i determinacja zapewniły tak wielki sukces.

      Kacper Sobczyk, który w całych zawodach okazał się najszybciej walczącym Mistrzem Polski i stracił tylko 2 punkty techniczne, jest uczniem naszej szkoły. Jesteśmy dumni z osiągniętego tytułu Mistrza Polski oraz postawy i siły charakteru. Brawo Kacper!

      Wych. klasy Małgorzata Kujawa

    • I ty możesz zostać św. Mikołajem
     • I ty możesz zostać św. Mikołajem

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami szkolny wolontariat organizuje ósmą edycję zbiórki rzeczy potrzebnych w Regionalnym Ośrodku Opiekuńczo-Terapeutycznym w Dębnie. (http://www.rpot.pl/)

      Niestety obecna sytuacja w Polsce związana z COVID-19 nie pozwala nam zbierać rzeczy używanych, a jedynie nowe. Największe zapotrzebowania we wspomnianej placówce jest na :

      - kosmetyki: szampony, żele, mydełka itp zarówno dla dzieci najmłodszych jak i tych starszych. Szczególnie potrzebne są chusteczki nawilżane.

      - przybory szkolne i plastyczne,

      - zabawki

      - środki czystości np. proszki do prania, płyny do prania, płukania

      Miłym akcentem świątecznym będą słodycze.

      Wymienione wyżej rzeczy prosimy przynosić od 1 do 14 grudnia, do holu naszej szkoły, gdzie będzie postawiony przeznaczony na nie karton.

      Liczymy na was!

      opracował Igor Tadla

     • Dzień Pluszowego Misia w SP nr 4

     • 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim i plastycznym pt. Mój przyjaciel miś.

      Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kołodziejska, Oliwia Raczyńska, Lena Zając, Damian Stańczak , Igor Tadla i opiekun SU- Halina Kochanowska dokonała oceny prac.

      Konkurs literacki

      1.miejsce - Jowita Szandurska, 2.miejsce - Amelia Abrasowicz, 3.miejsce - Hanna Champel.

      Konkurs plastyczny

      1.miejsce - Anna Mikłaszewska, 2.miejsce - Ola Czybuk, 3.miejsce - Dagmara Makara.

      Wyróżnienia otrzymali: Emilia Abrasowicz, Kalina Król, Pamela Sobiś, Lena Zaźlak, Agnieszka Mikłaszewska, Amelia Baranowska, Julia Zbrzeźna, Amelia Czybuk, Przemysław Urbanowicz, Jagoda lachowska, Julian Lachowski i Dominika Turowska.,Dawid Hołowko, Jagoda Węsierska

      Gratulujemy uczestnikom pomysłowości i zaangażowania.

      Dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Opiekun SU

      Halina Kochanowska

     • URODZINY PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

     • Z okazji Dnia Pluszowego Misia w środę 25 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Misia w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Z przejęciem odgadywały zagadki, rozpoznając portrety różnych misiów ze znanych im bajek. Z niezwykłym zaangażowaniem, własnoręcznie wykonały kolorowe książeczki o pluszowym misiu. Urodziny zakończono zabawą ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a następnie dzieci kosztowały przy stolikach słodkie misie w różnych smakach.

      Bibliotekarze

      Zabawę urodzinową uwieńczono na  wspólnych fotografiach.  

     • Gazetki i wystawy biblioteczne

     • W związku z sytuacją epidemioczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

      Bibliotekarze

     • Międzynarodowy projekt “Our Letters Our Languages - European Day of Languages” w SP nr 4

     • We wrześniu 2020 uczniowie klasy 8c: Maja, Nela, Wiktoria, Weronika, Piotrek, Eliza, Tatiana, Zosia, Igor, Ala, Nikola, i Piotrek przystąpili do  międzynarodowego projektu “Our Letters Our Languages - European Day of  Languages” realizowanego w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning 

       Projekt realizowany przez 16 krajów w tym dwie szkoły z Hiszpanii, trzy z Turcjii, cztery z Polski, dwie ze Słowacji, i po jednej z: Serbii, Litwy, Estonii, Austrii, Bułgarii ma na celu ukazanie uczniom bogactwa językowego Europy, przybliżenie podobieństw i różnic poszczególnych języków, a także pokazać uniwersalność języka angielskiego jako środka komunikacji nacałym świecie.  

       Uczestnicy projektu mieli za zadanie napisać krótki list o sobie, swojej rodzinie, szkole czy zainteresowaniach zarówno w języku angielskim jak i ojczystym. Do listów załączone zostały podstawowe zwroty grzecznościowe używane w danym kraju przetłumaczone na język angielski.  Na początku grudnia uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tych zwrotów biorąc udział w quizie internetowym.  

      Ciekawym elementem projektu jest to, że listy zostały wysłane poprzez tradycyjna pocztę 

      Po otrzymaniu wszystkich przesyłek każda szkoła przygotuje galerię złożona z otrzymanych listów,  

      Magdalena Andrearczyk 

       

     • Biblioteka za 100 lat

     • 4 listopada 2020 roku rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Biblioteka za 100 lat”. W zabawie brali udział uczniowie z różnych klas. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

      - grupa przedszkolna „0” i klasy I-III;

      -klasy 4-8;

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Dzieła przygotowane przez dzieci były bardzo staranne i ciekawe. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością.

      Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 1-3:

      I miejsce – Hanna Humińska (1c) oraz Witold Borowski (1c);

      II miejsce – Amelia Abrasowicz (2a);

      III miejsce –Jowita Szandurska (2b);

      Wyróżnienia: Kornelia Wróbel (3c) oraz Victor Rudź (1a);

       

      Nagrodzeni uczniowie z klas 4-8:

      I miejsce – Sebastian Smycz (4a);

      II miejsce – Aurelia Kuczwara (5a);

      III miejsce – Zofia Fusiarz (5b) oraz Dawid Komarowski (5a);

      Wyróżnienie: Bianka Góra (4a);

       

      Serdecznie gratulujemy!

      Bibliotekarze

     • Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego ”Mistrz alfabetu”

     • W dniach 22 i 27 października br. przeprowadzono w klasach drugich I etap konkursu bibliotecznego pt. „Mistrz alfabetu”.

       Wzięło w nim udział 62 uczniów. Dzieci miały za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie wszystkie litery alfabetu, które poznawały kolejno na lekcjach z edukacji polonistycznej już od pierwszej klasy.

      Do II etapu 30 października przeszło 8 osób, po dwoje z każdej klasy, które wykonały to zadanie bez błędów i najszybciej. W tym etapie uczniowie spotkali się w bibliotece i tu walczyli o zwycięstwo. Mieli za zadanie ułożyć w kolejności alfabetycznej różne książeczki. To zadanie było bardziej wymagające  niż w I etapie, gdyż dzieci musiały bardzo uważnie przyglądać się okładkom książek, nie pomylić tytułu z autorem oraz nie opuścić ani jednego wyrazu z tytułu, gdyż miało to znaczenie przy układaniu książeczek w kolejności alfabetycznej.

      Po przeprowadzeniu trzech rund wyłoniono zwycięzców. 

      I miejsce zdobyła ucz. klasy II a - Weronika Wojdak;

      II miejsce ucz. klasy II a - Karolina Olek;

      III miejsce ucz. klasy II b – Maja Ferworn;

      Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy zaś pozostali uczestnicy słodycze.