• Gazetki i wystawy biblioteczne

• W związku z sytuacją epidemiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

Bibliotekarze

• "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Dnia 6 października 2020 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do czytania w każdej wolnej chwili.

Cała społeczność szkolna czekała z niecierpliwością na ten dzień. Uczestnicy przygotowywali się do akcji w różny sposób, jedni wypożyczali książki w bibliotece szkolnej, inni przynieśli z domu swoje cenne czasopisma czy woluminy, niektórzy korzystali z klasowych biblioteczek.

Uczestnicy akcji czytali różne książki. Były to zarówno lektury szkolne np. „Chłopcy z Placu Broni”, „Akademia pana Kleksa”, „Daleki rejs”, „Balladyna”, jak i książki odnoszące się do zainteresowań i pasji osób, biorących udział w wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się również wiersze polskich poetów tj. Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli, nikogo nie trzeba było namawiać i zachęcać.

W akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” zorganizowanej w naszej szkole wzięło udział 513 uczestników.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Koordynator: Ilona Brzezińska

• Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

• Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozostawia wątpliwości, że musimy w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. W tym celu, zgodnie z decyzją premiera naszego rządu od 26 października 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczanie zdalne  jest dziś koniecznością i stanowi dla nas Wszystkich wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Nauczyciele będą się z Wami kontaktować wykorzystując do tego następujące narzędzia: e-dziennik,  Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.

Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku, a w klasach 4-8 także w kalendarzu Microsoft Teams.

Marzanna Senger

W załączeniu dokumenty w formacie pdf:

• Dni wolne od zajęć lekcyjnych

• Informujemy,

poniedziałek – 12 października 2020 r.

środa – 14 października 2020 r.

W wyżej wymienionych dniach nie ma zajęć lekcyjnych.

Organizowane są jedynie zajęcia świetlicowe.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2020r.

• W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów.

Przygotowaliśmy:

1. Akcję: „Zakładeczki do książeczki”  dla uczniów z klas 1-8.

2. Akcję: „Serdeczne życzenia…” – chętni uczniowie i nauczyciele zapisują życzenia dla bibliotekarzy w specjalnie przygotowanej „książce” umieszczonej przed biblioteką szkolną.

3. Akcję czytelniczą: „Książka - najlepszy przyjaciel człowieka” – aktyw biblioteczny oraz bibliotekarze czytają opowiadania i bajki uczniom przebywającym w świetlicy oraz czytelni.

4. Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka za 100 lat” dla grupy przedszkolnej oraz klas 1-3 (I kategoria wiekowa) i klas 4-8 (II kategoria wiekowa).

5. Konkurs na spostrzegawczość„ Sherlock - detektyw słów” dla klas 4-8.

6. Konkurs czytelniczy „Mistrz alfabetu” dla klas 2.

7. Wystawę biblioteczną pt. „ 110 rocznica śmierci Marii Konopnickiej”. Zapoznanie z życiem i twórczością pisarki.

Ponadto Nasz Szkoła bierze udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU  W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

Bibliotekarze