• Gazetki i wystawy biblioteczne

     • W związku z sytuacją epidemiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami, zachęcamy do zapoznania się z gazetkami oraz wystawami bibliotecznymi w formie elektronicznej.

      Bibliotekarze

     • "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

     • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

      Wisława Szymborska

       

      Dnia 6 października 2020 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do czytania w każdej wolnej chwili.

      Cała społeczność szkolna czekała z niecierpliwością na ten dzień. Uczestnicy przygotowywali się do akcji w różny sposób, jedni wypożyczali książki w bibliotece szkolnej, inni przynieśli z domu swoje cenne czasopisma czy woluminy, niektórzy korzystali z klasowych biblioteczek.

      Uczestnicy akcji czytali różne książki. Były to zarówno lektury szkolne np. „Chłopcy z Placu Broni”, „Akademia pana Kleksa”, „Daleki rejs”, „Balladyna”, jak i książki odnoszące się do zainteresowań i pasji osób, biorących udział w wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się również wiersze polskich poetów tj. Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

      Wszyscy aktywnie uczestniczyli, nikogo nie trzeba było namawiać i zachęcać.

       

      W akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” zorganizowanej w naszej szkole wzięło udział 513 uczestników.

      Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.  

       

      Koordynator: Ilona Brzezińska

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

     • Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozostawia wątpliwości, że musimy w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. W tym celu, zgodnie z decyzją premiera naszego rządu od 26 października 2020 (poniedziałek) będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczanie zdalne  jest dziś koniecznością i stanowi dla nas Wszystkich wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. 

      Nauczyciele będą się z Wami kontaktować wykorzystując do tego następujące narzędzia: e-dziennik,  Microsoft Teams, połączenia telefoniczne.

      Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z aktualnym tygodniowym rozkładem zajęć. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy codziennie sprawdzać w e-dzienniku, a w klasach 4-8 także w kalendarzu Microsoft Teams.

      Marzanna Senger

       Dyrektor szkoły

       

      W załączeniu dokumenty w formacie pdf:

       

     • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

     • Informujemy,

      poniedziałek – 12 października 2020 r.

      środa – 14 października 2020 r.

      W wyżej wymienionych dniach nie ma zajęć lekcyjnych.

      Organizowane są jedynie zajęcia świetlicowe.

       

       

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2020r.

     • W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów.

      Przygotowaliśmy:

      1. Akcję: „Zakładeczki do książeczki”  dla uczniów z klas 1-8.

      2. Akcję: „Serdeczne życzenia…” – chętni uczniowie i nauczyciele zapisują życzenia dla bibliotekarzy w specjalnie przygotowanej „książce” umieszczonej przed biblioteką szkolną.

      3. Akcję czytelniczą: „Książka - najlepszy przyjaciel człowieka” – aktyw biblioteczny oraz bibliotekarze czytają opowiadania i bajki uczniom przebywającym w świetlicy oraz czytelni.

      4. Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka za 100 lat” dla grupy przedszkolnej oraz klas 1-3 (I kategoria wiekowa) i klas 4-8 (II kategoria wiekowa).

      5. Konkurs na spostrzegawczość„ Sherlock - detektyw słów” dla klas 4-8.

      6. Konkurs czytelniczy „Mistrz alfabetu” dla klas 2.

      7. Wystawę biblioteczną pt. „ 110 rocznica śmierci Marii Konopnickiej”. Zapoznanie z życiem i twórczością pisarki.

      Ponadto Nasz Szkoła bierze udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE –BICIE REKORDU  W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.

      Serdecznie zapraszamy!

      Bibliotekarze