• Kangur matematyczny 2020 - wyniki

     • Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY został przeprowadzony, wyjątkowo w tym roku, na początku czerwca 2020 r. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci. W naszej szkole chęć udziału w konkursie wyraziło 79 uczniów.

      Wyróżnionych zostało 8 uczniów:

      W kategorii Żaczek (klasa 2): Turowska Dominika 2A

      W kategorii Maluch (klasa 3): Dawidziak Anna 3D oraz Charkot Maciej 3B

      W kategorii Beniamin (klasa 6): Pakirski Piotr 6B oraz Krecak Adam 6D

      W kategorii Kadet (klasa 7): Ząbek Aleksandra 7B oraz Charkot Zofia 7C

      W kategorii Kadet (klasa 8): Łopata Jakub 8C

      Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy  kolejnych sukcesów matematycznych.

      Koordynator: Radosław Baszyński

     • Dzień Matki - konkurs

     • Dzień Matki świętujemy w każdym państwie w innym terminie. W Wielkiej Brytanii dzień ten nazywany jest Mothering Sunday lub Mothers Day i przypada na czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Niemcy Muttertag obchodzą w drugą niedzielę maja, lecz jeśli wypada ona w Zielone Świątki, wówczas Dzień Matki przekłada się o tydzień wcześniej. W Polsce ten szczególny dzień celebrujemy 26 maja, z tej okazji zorganizowany został konkurs dla klas 1-8. Uczniowie mieli za zadanie narysować portret mamy oraz dokonać jej opisu w wybranym języku nowożytnym. Poniżej znajdują się ich prace - pisownia jest oryginalna.

     • Konkurs „O Złoty Lizak” 2020 rozstrzygnięty

     • W tegoroczna odsłona 43  konkursu „O Złoty Lizak” w tym roku miała inną formę niż dotychczas. Uczestnicy konkursu tworzyli filmiki w których prezentowali swoje umiejętności. Komisja konkursowa wyróżniła pięcioro uczniów naszej szkoły: Amelie Abrasowicz, Idalię Pawłowską, Milenę Szandurską, Annę Drohomirecką, Weronikę Pieczykolan nadając im tytuł laureata.  Tytuł „Super Złotego Lizaka” (a tym samym nagrodę publiczności) zdobyła Anna Drohomirecka. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom.

      Sławomir Młynarczak