• MAM TALENT - eliminacje

• 25 lutego 2020r. odbyły się eliminacje do IV szkolnego konkursu MAM TALENT. Zaprezentowało się 15 uczestników. Finał konkursu odbędzie się 20 marca.

Halina Kochanowska- opiekun SU

• DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE MOKRADŁA?

• W środę 19 lutego klasa VI B była na warsztatach edukacyjnych w Parku Narodowym ,,Ujście Warty” w Chyrzynie. Podczas zajęć uczniowie odkrywali ,,Świat mokradeł” przez zapoznanie się m.in. z zasobami wody na świecie, rolą wody w przyrodzie i funkcjami terenów podmokłych oraz ich mieszkańcami. Warsztaty prowadzone metodą laboratoryjną pozwoliły dzieciom samodzielnie wykonać makietę środowiska wodnego i lądowego. Uczniowie mogli za pomącą różnych ćwiczeń przekonać się o znaczeniu wody oraz potrzebie jej oszczędzania.

Aleksandra Szeląg

• Żywa lekcja historii

• Dnia 13.02.2020 roku w klasie 1a i 1b odbyła się żywa lekcja historii, którą poprowadził specjalista ds. edukacji muzealnej pan Jerzy Dreger. Opowiedział uczniom historię wojenną naszego miasta. Zaprezentował krótkie filmiki z okresu walk o Kostrzyn w czasie II wojny światowej. Lekcja ta odbyła się w związku ze zbliżającą się 75 rocznicą zakończenia walk o Kostrzyn. Uczniowie podczas lekcji mogli zobaczyć na filmikach i na przeróbkach zdjęć pana Ryszarda Dubika, jak wyglądało nasze miasto przed II wojną światową, w czasie wojny i porównać te obrazy z obecną rzeczywistością. Spotkanie to wywarło na uczniach duże wrażenie i dostarczyło dzieciom wiedzy na temat historii miasta z okresu II wojny światowej. Lekcja ta na pewno długo zostanie w pamięci uczniów.

Relację z lekcji można było obejrzeć w Wiadomościach Lubuskich dnia 13.02.2020r. (materiał dostępny na stronie internetowej gorzow.tvp.pl)

Mirosława Koźlińska, Krystyna Wojciechowska

• Eliminacje Pro Arte 2020

• Dnia 12 Lutego w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie do Lubuskiego przeglądu piosenki Pro Arte 2020. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczestników. Z   klas 1- 3: Idalia Pawłowska ,a z klas 4-8: Wiktoria Urbanowicz, Pola Wolska, Nikola Zaremba, Weronika Pieczykolan. Poziom konkursu był bardzo wysoki co dało słuchaczom dużą dawkę pięknej muzyki. Czwórka naszych reprezentantów zakwalifikowała się do drugiego etapu ( eliminacje powiatowe) są to: Idalia Pawłowska, Wiktoria Urbanowicz, Nikola Zaremba, Weronika Pieczykolan. Wyróżnienie otrzymała Pola Wolska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Sławomir Młynarczak

• Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego MOJA NAJWSPANIALSZA KSIĄŻKA

• 11 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego „Moja najwspanialsza książka”. Uczniowie mieli za zadanie wybrać ulubioną książkę z biblioteki szkolnej, przeczytać ją, przygotować ilustrację i opis (klasy 2-3). W zabawie brały udział klasy 1-3. Wpłynęła także jedna praca  z grupy przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Dzieła przygotowane przez dzieci był bardzo staranne i ciekawe. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nagrodzeni uczniowie z klas I:

I miejsce – Piotr Matusewicz (1a);

II miejsce- Martyna Kamińska(1d);

III miejsce – Amelia Sobczak(1d);

Nagrodzeni uczniowie z klas II:

I miejsce- Anna Mikłaszewska (2b);

II miejsce- Paulina Nagórna (2c);

Nagrodzeni uczniowie z klas III:

I miejsce: Natalia Dudziak (3d) oraz Paulina Kuczwara (3c);

II miejsce: Anna Dawidziak (3d) oraz Hanna Sikorska (3c);

III miejsce: Kornelia Sych (3c) oraz Weronika Bochenek (3c);

Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Mikłaszewska (grupa przedszkolna).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Ilona Brzezińska, Ewa Proszyk