• Nasza reprezentacja w konkursach przedmiotowych

     • W listopadzie i grudniu  zostały przeprowadzone etapy szkolne konkursów przedmiotowych. Celem każdego uczestnika konkursu przedmiotowego jest uzyskanie tytułu laureata. Droga do sukcesu nie jest jednak łatwa. Najpierw należy uzyskać odpowiednią liczbę punktów na etapie szkolnym, następnie na etapie rejonowym, a zwieńczeniem zmagań jest finał wojewódzki. Do etapów rejonowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli na etapie szkolnym minimum 85% punktów.

      Oto nasza reprezentacja do etapu rejonowego:

      • chemia: Jakub Łopata (8c),
      • historia: Jakub Łopata (8c), Adam Kwiatkowski (7d), Sandra Stolarek (8a),
      • język angielski: Natalia Tyrała (8c), Sandra Stolarek (8a), Jakub Madziak (7d), Kornelia Matuszczyk (6d),
      • język niemiecki: Anna Klement (7e),
      • matematyka: Jakub Łopata (8c), Dorian Stokwiszewski (8c), Zofia Charkot (7c), Olaf Migdal (7d), Adam Kwiatkowski (7d),
      • geografia: Piotr Bochenek (7c),
      • język polski: Sandra Stolarek (8a), Jakub Łopata (8c), Olga Grzęda (8c), Nikola Pintér (7c), Zofia Charkot (7c), Karolina Grzywacz (8c), Jakub Madziak (7d), Kacper Chmielewski (8c), Aleksandra Świątkowska (8c)

      Gratulujemy awansu i życzymy naszym uczniom sukcesów na etapie rejonowym i wojewódzkim.

     • Razem na Święta

     • W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej zachęcający do włączenia się w akcję Razem na Święta, samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę paczek i kartek świątecznych dla osób chorych, samotnych, potrzebujących pomocy. Dzięki zaangażowaniu i pomocy naszych uczniów, ich rodziców i wychowawców klas, udało się przygotować 50 paczek dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego kostrzyńskiego szpitala oraz ciasto i 60 kartek z życzeniami dla pensjonariuszy kostrzyńskiego Domu Seniora.

      Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas .Pragniemy żeby ten czas był piękny i radosny dla wszystkich. Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić radość i wywołać uśmiech.

      Nie jest bogatym ten, kto dużo ma , lecz ten, kto dużo daje - Erich Fromm

      Dziękuję wszystkim za dary serca.

      Halina Kochanowska-opiekun samorządu uczniowskiego

     • Świąteczne LAPBOOK’I

     • 19 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Uczniowie klasy 1d dowiedzieli się czym jest lapbook, jakie pełni funkcje i jak należy go wykonać. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie współpracowały. Uczestnicy warsztatów rozwiązywali zagadki, kolorowali świąteczne malowanki, wycinali, dopasowywali odpowiednie elementy, a przede wszystkim uczyli się poprzez zabawę. Na koniec warsztatów uczniowie otrzymali za wzorową pracę: świąteczne naklejki, pieczątki motywujące oraz słodki prezencik.

      Biblioteka szkolna zaprasza chętne klasy do udziału w warsztatach  (tematyka do ustalenia). Zainteresowanych wychowawców prosimy o kontakt.

      Ilona Brzezińska, Ewa Proszyk

     • Konkurs - Polscy Święci

     • W drugiej połowie listopada odbył się konkurs plastyczny pt. "Polscy święci znani w świecie" dla wszystkich uczniów klas I-VIII. Prace zostały wykonane w dowolnej technice. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Turowska Dominika 2a, Pawłowska Idalia 2a, Mikłaszewska Anna 2b, Bianka Góra 3a, Hanna Sulik 3b, Wiśniewska Agata 6b, Lewicka Jagoda 7d.  Gratulujemy zwycięzcom, zapraszamy do galerii zdjęć.

      Nauczyciele religii.

     • Podsumowanie akcji „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”

     • Od 25.11 do 03.12 w naszej szkole trwała akcja charytatywna I ty Możesz zostać świętym Mikołajem. To już tradycja, że w grudniu wspomagamy nasza pomocą podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo Terapeutycznej. W tym roku odbyła się już 7 edycja tej akcji, a jej efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  Na prośbę pracowników ośrodka zbieraliśmy wyłącznie rzeczy nowe i mimo że nasi rodzice i uczniowie nie raz dali się poznać jako osoby o szczerym i otwartym sercu w tym roku pobiliśmy rekord. Dzięki Państwa pomocy 6 grudnia zawieźliśmy do Dębna kilka kartonów książek, przyborów szkolnych, plastycznych,  ubrań, pościeli, kosmetyków, pieluszek jednorazowych, maskotek, słodyczy, zabawek dla najmłodszych.

           W ośrodku do którego w imieniu naszych uczniów pojechały dwie wolontariuszki Lena Zając i Daria Abrasowicz zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Panią dyrektor Marię Żukrowską -Mróz, opiekunów oraz kilkoro podopiecznych placówki w tym przesympatycznego Dominika, którego poznaliśmy w zeszłym roku.  Podczas godzinnej wizyty pani dyrektor oprowadziła nas po placówce opowiadając o podopiecznych, rodzajach pomocy udzielanej dzieciom, potrzebach i marzeniach ponad 40 mieszkańców. W trakcie naszej wizyty Pani Maja Siroń prowadziła zajęcia dla kilku podopiecznych RPOT przy użyciu teatru Kamishibai.

              Ten sukces nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania uczniów, nauczycieli oraz ogromnego wsparcia i hojności Rodziców. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Katarzyny Mularskiej-Mazur, która w bardzo krótkim czasie zorganizowała samochód, którym przewieźliśmy nasze prezenty.

       

      Opiekun szkolnego koła wolontariatu

      Magdalena Andrearczyk

     • Kiermasz wypieków zakończony sukcesem

     • 2 grudnia odbył się charytatywny kiermasz wypieków zorganizowany przez szkolne koło wolontariatu, samorząd uczniowski i Radę Rodziców. Dochód z kiermaszu - 824 zł 80 gr przeznaczony został na zakup mat rehabilitacyjnych dla podopiecznych Regionalnej Placówki Terapeutyczno-Opiekuńczej w Dębnie.Dziękujemy Rodzicom za upieczenie pysznych ciast, a kupującym za liczny udział w akcji.Szczególne podziękowania kierujemy do Pań, które sprzedawały ciasto, Pani Justyny Sulik, Pani Marzeny Kopery i Pani Doroty Urbanowicz .

      Halina Kochanowska- opiekun SU

     • Andrzejki klas trzecich

     • 28 listopada klasy trzecie bawiły się na popołudniowych  zabawach andrzejkowych. Uczniowie sami przygotowali atrakcyjne gry i śmieszne zadania. Były tańce w parach, muzyczne krzesełka, ciuciubabka, taneczna kartka i inne atrakcje. Wszyscy chętnie włączali się do tańców. Utrudzeni zabawą posilali się przygotowanymi przez Mamy, galaretkami , ciasteczkami i napojami. Zabawa była bardzo udana.

      Halina Kochanowska