• „Szkoła do hymnu”
     • „Szkoła do hymnu”

     • W dniu 8 listopada 2019 r. (piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą wezmą udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU. Akcja jest zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP. Polega ona na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

     • PODARUJ WIERSZ ogólnopolska akcja społeczna im. Zbigniewa Herberta

     • Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w ogólnopolskiej  akcji społecznej, ogłoszonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta pt. „Podaruj wiersz”. Zbigniew Herbert pisał wiersze do przyjaciół, do osób, które cenił, co stało się inspiracją dla powyższej akcji. Inicjatywa polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania go  komuś, dla kogo będzie to ważne. Gest ofiarowania jest gestem kordialności, czasami bywa wsparciem niewypowiedzianych, a napisanych słów. Wiersze można przepisać na papeterię z logo fundacji Zbigniewa Herberta. Uczniowie mogą wymienić się przepisanymi wierszami lub mogą je przekazać np. osobom samotnym, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej, czy uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy. Gorąco zapraszamy do akcji.

      Joanna Tarabuła, Anna Szymańska

     • Informacja o dniach wolnych od zajęć

     • Czwartek, 31 października, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będą organizowane zajęcie opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

      Piątek, 1 listopada, jest świętem państwowym – Dzień Wszystkich Świętych.

    • SZKOŁA PAMIĘTA
     • SZKOŁA PAMIĘTA

     • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – pragniemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta. Kulminacja tych aktywności przypadnie na 25 października 2019 r. - ostatni piątek przed 1 listopada.

      W ramach akcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą posprzątają bezimienne i opuszczone groby, zorganizują zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby.

      Marzanna Senger

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą

    • Akcja znicz
     • Akcja znicz

     • Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę zniczy, które w następny poniedziałek zostaną zapalone na opuszczonych grobach. Znicze można przynosić do sali 309 lub do wychowawcy do poniedziałku 28.10.

     • Najładniejsza szafka

     • 22 października odbył się konkurs na „Najładniej udekorowaną szafkę uczniowską”. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wszyscy  uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Pierwsze miejsce zajęła szafka należąca do uczniów klasy III b - Aleksandra Wołkowskiego i Oliviera Stańczaka. Nagrody otrzymali również: Hania Sulik, Zuzia Oziembłowska, Sonia Jędrzejczak,  Weronika Poznańska, Emilia Trusow, Amelia Czernysz, Hania Burzmińska, Agnieszka Owsian, Wojtek Kopera, Lena Nazwalska, Lena Ferwon, Anastazja Ciesielska, Lena Krzyżanowska,Lena Cuber, Nadia Matuszczyk, Daria Abrasowicz, Julia Kudła i Bartosz Bialuk.

      H. Kochanowska

     • Lekcje wychowawcze ze światem program Polskiej Akcji Humanitarnej

     • Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami przystąpiły do programu organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną pod tytułem "Lekcje wychowawcze ze światem"

      W ramach programu uczniowie wezmą udział w cyklu lekcji wychowawczych i lekcji geografii podczas, których zdobędą podstawową wiedzę na temat zmian klimatycznych, poznają wpływ jednostki na globalne procesy, zrozumieją przyczyny i konsekwencje zjawisk atmosferycznych, będą kształtowali postawę otwartą, pełną szacunku, uczciwości, empatii, osobistego zaangażowania, odpowiedzialności za własne czynny jak i przyszłość następnych pokoleń. 

      Magdalena Andrearczyk, Alina Klimaszewska, Krystyna Srokowska, Anna Gąsiorowska

      https://padlet.com/mesh1/81p8iu3ymuhl

     • ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI DLA ZUZI KOŻUSZEK

     • Zuzia jest mieszkanką Kostrzyna nad Odrą. Urodziła się w marcu 2014 roku jako niewydolny oddechowo wcześniak (1515g). Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, dlatego od urodzenia jest intensywnie rehabilitowana. Jest pod opieką lekarzy, fizjoterapeutów, psychologa, pedagoga oraz logopedy. Dzięki ciągłej, bardzo intensywnej rehabilitacji Zuzia raczkuje, siedzi, podejmuje próby chodzenia z balkonikiem i jeżdżenia na trójkołowym rowerze rehabilitacyjnym. Jest dzieckiem o ogromnym potencjale i niesamowitej sile charakteru, dlatego wytrwale zmaga się ze swoją niepełnosprawnością i poprzez rehabilitację dąży do osiągnięcia najważniejszego celu- pierwszych samodzielnych kroków.

      Od poniedziałku 7 października przy wejściu do szkoły będzie wystawiony pojemnik na nakrętki.

      Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest na rehabilitację, terapię, pomoce oraz sprzęty rehabilitacyjne.

      www.dzieciom.pl/podopieczni/26373

      facebook: Pomoc dla Zuzi Kożuszek

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Październik 2019r.

     • W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała w październiku wiele ciekawych akcji i konkursów, do udziału w których serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

      Co przygotowaliśmy?

      1.Konkurs plastyczny pt. ” Biblioteka przyszłości” dla uczniów klas 1-3.

      2.Konkurs „Mistrz alfabetu” dla klas 2-3.

      3.Konkurs „Detektyw słów” dla klas 4-8.

      4.Akcja: „Książka niespodzianka” – chętni uczniowie wypożyczają książki zapakowane w papier, nie wiedzą, jaka książka się tam kryje.

      5. Akcja projektowania zakładek do książek dla dzieci z klas 1-3.

      6. Pisanie życzeń przez chętnych czytelników (uczniowie, rodzice, nauczyciele) dla bibliotekarzy na długim arkuszu papieru zawieszonym na drzwiach do biblioteki (przez cały październik).

      7. Wystawa biblioteczna pt. „ Październikowe rocznice urodzin i śmierci znanych pisarzy”. Zapoznanie się z ich twórczością.

      8. Głośne czytanie bajek w czytelni przez chętne dzieci i aktyw biblioteczny.

      Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.

      Serdecznie zapraszamy!

      Bibliotekarze

     • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje o ustalonych w roku szkolnym 2019-2020 dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno– wychowawczych. Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są:

      • 11 października 2019 r. (piątek) - dodatkowy dzień wolny, w związku z organizacją Dnia KEN,

      • 31 października 2019 r. (czwartek) - dodatkowy dzień wolny przed Wszystkimi Świętymi,

      • 29, 30 kwietnia 2020 r. (środa, czwartek) – dodatkowe dni wolne przed świętem majowym,

      • 12 czerwca 2020 r. (piątek) – dzień po Bożym Ciele.

      Ponadto dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest Dzień Edukacji Narodowej przypadający w poniedziałek 14 października.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Wydawnictwo zostało założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcy kart Grabowskiego oraz pomysłodawcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to już szósta edycja tej imprezy.

      Uczniowie dwa tygodnie przed przeprowadzeniem ŚDTM przygotowywali na kartkach A4 fraszki i rymowanki związane z tabliczką mnożenia. Kartki z wierszykami wywieszone zostały na drzwiach sal matematycznych.

      W czwartek 3 października przeprowadziliśmy na wszystkich lekcjach matematyki test z tabliczki mnożenia, następnie uczniowie nawzajem sprawdzali swoje wyniki. Za poprawne rozwiązanie testu nagrodzeni zostali plusami. Tego samego dnia na przerwie śniadaniowej o godzinie 11.35 i pierwszej obiadowej o godzinie 12.40 na pierwszym i drugim piętrze komisje złożone z uczniów klas ósmych egzaminowały chętnych uczniów i nauczycieli. Nagrodą za poprawne rozwiązanie zadania były cukierki.

      Radosław Baszyński

     • Kosz pełen jesiennych skarbów

     • 23 września przyszła do nas kalendarzowa jesień.  Uczniowie nie zawiedli. Powitaliśmy ją koszami pełnymi jesiennych skarbów. Wszystkie kosze wyeksponowano na szkolnym korytarzu. Cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie te ze słodkimi winogronami, które chętnie podskubywali oglądający wystawę. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

      Halina Kochanowska - opiekun SU

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole 30 września odbył się konkurs głośnego czytania  dla uczniów klas trzecich. Odpowiedzieliśmy  tym na zaproszenie do udziału w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I- III. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego pasję do czytania trzeba rozwijać  od dziecka. Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. W tym roku także przekazano do szkół bezpłatne zestawy książek, pomocy dydaktycznych oraz maskotek Gangu Słodziaków.

      Wszystkie materiały przekazano uczniom

      Halina Kochanowska

     • Festyn charytatywny Nowe dłonie Natalii

     • Szkolne koło wolontariatu i samorząd uczniowski dziękują ofiarodawcom za fanty, które przekazane zostały na festyn charytatywny Nowe dłonie Natalii. Zapraszamy do udziału w festynie, który odbędzie się w niedzielę 6 października w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 2, od godziny 12 do 18. Zachęcamy do aktywnego udziału w festynie, licytacjach, loteriach fantowych i innych. Rodzice naszych uczniów nie raz okazali serce uczestnicząc w akcjach charytatywnych, liczymy na to, że i tym razem nie zawiodą.  

      opiekun koła wolontariatu Magdalena Andrearczyk i opiekun samorządu uczniowskiego Halina Kochanowska