• Nasi uczniowie na Dniu Dziecka w Niemczech

• Każde państwo obchodzi Dzień Dziecka w innym terminie. W Niemczech Dzień Dziecka obchodzony jest dwa razy: 20.09 oraz 1.06. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na Kinderfest. Wraz z polskimi uczestnikami bawili się okoliczni mieszkańcy. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Po obiedzie nastąpiło oficjalne otwarcie. Oderbruch Camp Zechin przygotował dużo atrakcji. Nasi uczniowie mogli zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżali, skakać w dmuchanym zamku. Próbowali swoich sił w kole fortuny oraz szczęścia w rzucie do puszek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bańki mydlane. Za udział w konkurencjach przewidziane były małe upominki.  Dziękujemy za gościnność i do zobaczenia za rok.

Koordynator projektu Anna Piotrowska

• Spektakl pt. „Polska pachnie bzami” - fotorelacja

• W związku z obchodami 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców naszego miasta na spektakl pt. „Polska pachnie bzami”. Bogate w środki artystycznego wyrazu przedstawienie, ilustrowane piękną, patriotyczną muzyką nawiązywało do ważnych dla naszego kraju wydarzeń sprzed ponad 200 lat, czyli uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja. Spektakl odbył się 6 września br. w  Szkole Podstawowej nr 4.

• Nasi uczniowie na biwaku letnim w Zechinie

• 13 uczniów naszej szkoły spędziło niezapomniany tydzień w Zechin. Lipcowy niemiecko-polski biwak jest częścią współpracy z Oderbruch Camp Zechin, którą nawiązała na początku tego roku nasza szkoła. Uczestnicy oprócz kąpieli w jeziorze (choć pogoda nas nie rozpieszczała) grali w kręgle. Wspólnie z niemieckimi uczestnikami „majsterkowali”: powstały przepiękne ramki na zdjęcia oraz wiklinowe rybki, w które dzieci włożyły mnóstwo pracy. Odwiedziliśmy Park Filmowy w Poczdamie, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia rekwizytów z filmów i seriali, wejścia na różne „plany filmowe”: horror, western, film romantyczny czy przygodowy. Byliśmy również na pokazie kaskaderskim: było głośno i widowiskowo. Miły spacer po okolicy zakończyliśmy zrobieniem własnej pizzy i słodkich bułeczek, którym nie udało się dotrwać do podwieczorku: zjedliśmy je od razu - cieplutkie i pachnące. Wieczorami obie grupy grały w piłkę nożną. Nocowaliśmy  w wozach. Trochę przypominały wozy cygańskie. Uczyliśmy się języka niemieckiego, a grupa niemiecka uczyła się języka polskiego. Braliśmy udział we wspólnych rozgrywkach sportowych. Na koniec naszego biwaku wyruszyliśmy na krótki nocny spacer, na którym próbowano nas przestraszyć.

Podstawowym celem biwaku była integracja polskiej i niemieckiej młodzieży. Spaliśmy razem w jednym obozowisku, jedliśmy razem posiłki, razem pokonywaliśmy kolejne kilometry, uczestniczyliśmy w warsztatach oraz poznawaliśmy okolicę. Uczestnicy pokazali, że bariera językowa nie przeszkadza we wspólnej zabawie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koordynator projektu Anna Piotrowska

• Prelekcja na temat II wojny światowej

• Informujemy, uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4, dnia 5 września na 2 godzinie lekcyjnej wezmą udział w prelekcji z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prelekcję wygłosi Pan Michał Kunt.

• Zaproszenie na spektakl pt. „Polska pachnie bzami”

• W związku z obchodami 80 rocznicy wybuch II Wojny Światowej. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, zapraszają rodziców, uczniów oraz wszystkich mieszkańców Miasta Kostrzyna nad Odrą, na spektakl pt. „Polska pachnie bzami”. Bogate w środki artystycznego wyrazu przedstawienie, ilustrowane piękną, patriotyczną muzyką nawiązuje do ważnych dla naszego kraju wydarzeń sprzed ponad 200 lat, czyli uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja. Spektakl odbędzie się 6 września br. ( piątek), o godzinie 16.30  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4