• Akcja „Przerwany marsz…”

• Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła  z inicjatywą organizacji akcji pod nazwą „Przerwany marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkół ówczesnej młodzieży.

Szkoła Podstawowa  nr 4 im. Konstytucji 3 Maja, włącza się do powyższej inicjatywy  oddając tym samym szacunek pokoleniu, którego marsz do szkoły  we wrześniu 1939 roku  został przerwany.

Zachęcamy, aby 2 września 2019r. rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020 wspólnie
            z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, który do 1927 roku jest  hymnem państwowym Rzeczpospolitej Polskiej.

Zachęcamy także do wykonania i publikowania zdjęć ze szkolnych klas z udziałem Seniorów.
             Anna Szymańska, Joanna Tarabuła