• Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 4

• Dzień 19 czerwca 2019 r. będzie dniem szczególnym w historii Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, ponieważ wówczas będzie miała miejsce uroczystość WOJEWÓDZKIEGO zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dla ,,Czwórki’ to będzie również dzień uroczystego nadania imienia nowego patrona szkoły. Wielu zacnych gości będzie celebrować to ważne wydarzenie. Wśród zaproszonych gości są m. in.  Wojewoda Lubuski – pan Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty – pani Ewa Rawa, Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą – pan dr Andrzej Kunt, przedstawiciele instytucji i jednostek naszego miasta, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, a także przedstawiciele związków zawodowych z regionu Gorzów Wlkp.

Społeczność SP nr 4 im. Konstytucji 3 Maja otrzyma sztandar, który będzie dla  niej symbolem patriotyzmu, honoru, jedności i poszanowania demokracji. Fundatorami nowego sztandaru szkoły są : KSSSE w Kostrzynie nad Odrą  i Miasto Kostrzyn nad Odrą.

Nastąpi również podziękowanie tym uczniom, których sukcesy rozsławiły imię ,,czwórki” : sportowcom, finalistom i laureatom konkursów przedmiotowych, uczniom wybitnym w wielu dziedzinach oraz tym, którzy w sposób szczególny angażowali się w pracę na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy więc 19 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4.

• Rozpoczęcie współpracy niemiecko-polskiej

• Celem współpracy jest:

- zwiększenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim

- wykorzystanie języka niemieckiego w praktyce - komunikacja

- kształtowanie postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur

- propagowanie spotkań polsko – niemieckich

Nasza szkoła rozpoczęła realizację współpracy niemiecko-polskiej od jednodniowej wycieczki do Zechin. W ramach tego wyjazdu uczniowie klas trzecich i drugich mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz zabaw z rówieśnikami z Niemiec.

Wyjazd odbył się 17.06.2019r., a na atrakcje nikt nie narzekał. Były dmuchane zamki, muzyka oraz…. kąpiele w jeziorze. Pogoda nam sprzyjała, a bariery językowe nie były nam straszne.

Drugim etapem jest wyjazd na tygodniowy biwak w lipcu. Z naszej szkoły będzie to 12 uczestników. Również ze strony niemieckiej będzie 12 uczniów. Atrakcje podczas biwaku: kręgle, wyjazd do Poczdamu, kąpiele w jeziorze, pieczenie własnej pizzy oraz słodkich bułeczek, zajęcia kreatywne: w planach jest robienie koszyków z wikliny.

Ostatni etap to jednodniowy wyjazd z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka we wrześniu.

Miejmy nadzieję, że współpracę uda się kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

koordynator projektu Anna Piotrowska

• Apele na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - informacja

• 18 czerwca (wtorek), godz. 9.20, odbędzie się apel na koniec roku szkolnego klas I-III. Miejsce: mała sala gimnastyczna

19 czerwca (środa), godz. 10.00, odbędzie się wojewódzkie  zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Miejsce: duża sala gimnastyczna.

• W związku z upałami od piątku lekcje zostają skrócone

• Zgodnie z zarządzeniem Dyrektor Szkoły od piątku 7 czerwca br. do odwołania lekcje oraz część przerw zostanie skrócona. Zajęcia w dniach obowiązywania zarządzenia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

1 lekcja    8.00 - 8.30

2 lekcja     8.40 - 9.10

3 lekcja    9.20 - 9.50

4 lekcja     10.00 - 10.30

przerwa 15 minut

5 lekcja     10.45 - 11.15

przerwa 15 minut

6 lekcja    11.30 - 12.00

7 lekcja     12.05 - 12.35

8 lekcja      12.40 - 13.10

9 lekcja     13.15 - 13.45

Zajęcia w oddziale przedszkolnym są prowadzone do godz. 12.00.

Świetlica szkolna czynna jest do godz. 15.00.

• Projekt edukacyjny „Wąż”

• W  roku szkolnym 2018/2019 na  przedmiocie technika  w klasach czwartych  uczniowie realizowali zajęcia  z wykorzystaniem  pakietu dydaktycznego firmy JAWIFirma "Jawi" specjalizuje się w produkcji pomocy dydaktycznych do nauczania zajęć technicznych. W roku 2015 firma uzyskała tytuł „Kreator innowacji” Poznawanie różnych urządzeń, narzędzi   i przyborów oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się nimi, właściwości oraz sposoby obróbki materiałów odbywała  się w wyniku wykonywania przez uczniów konkretnych zadań podczas realizacji projektu technicznego ,,Wąż".  Efektem końcowym projektu, który przyniósł uczniom ogromną satysfakcję i dumę,  jest długopis ozdobiony kolorową dzianiną zakończoną pomponem oraz uchwyt na długopisy w kształcie węża. Aby wykonać ozdobne elementy z włóczki akrylowej oraz pompony na korpus węża i długopis, uczeń musiał wykonać trzy przyrządy: kostkę dziewiarską, przyrząd do wykonywania pomponów oraz szydełko. Zapraszam do galerii zdjęć.

Mirosława Koźlińska