• Noc w szkole

• Czas spędzony w szkole w NOCY, ma zupełnie inny wymiar.

Przekonali się o tym uczniowie klasy 7D, którzy z 17 na 18 listopada "zamieszkali" od 19.00 do 8.00 w gabinecie 303. "Nocka" zaczęła się wspólną kolacją a później było oglądanie filmów, gry i zabawy (Twister, Mafia, Głuchy telefon na pokazywanie), karaoke oraz nocne rozmowy nastolatków o życiu i nie tylko.

Nie trzeba jechać daleko aby ciekawie i sympatycznie spędzić czas.

A. Szeląg-wychowawca 7D

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 16.11.2023r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki, oraz książki z kampanii „Mała książka- wielki człowiek” które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy wszystkie dzieci

• 17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia: układali domino, grali w grę z kostkami, szukali tabliczki mnożenia w wykreślance, a także bawili się tabliczką mnożenia w zadaniach interaktywnych.

Na przerwach każdy mógł podjąć wyzwanie i zagrać w Bingo, a także złapać muchę z wynikiem mnożenia. Specjalna Komisja Egzaminacyjna sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia u młodszych uczniów, a także rozdawała do rozszyfrowania „Tabliczki szczęścia”. Zwycięzcy otrzymywali słodką nagrodę.

• LISTOPADOWY KONKURS CHEMICZNY

• Na plakatach uczniowie mieli możliwość stworzenia różnych zadań ze świata chemii. Mogli je przedstawić w formie: krzyżówek, rebusów, rozsypanek wyrazowych bądź zagadek.

Ograniczała ich tylko wyobraźnia. Oto zwycięskie prace.

Gratulujemy wiedzy i kreatywności

• Finał i podsumowanie akcji Znicz- Pamiętamy

• Szkolne koło wolontariatu i samorząd uczniowski uporządkował zaniedbane groby na cmentarzu komunalnym. To ważne, żeby pamiętać o zmarłych, a czasem tak nie wiele trzeba by oddać pamięć tym, którzy z różnych względów nie są odwiedzani przez swoich bliskich. Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców uczniowie nie tylko zadbali o uporządkowanie miejsca pochówku ale i mogli zapłacić symboliczną świeczkę. Wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły serdecznie dziękujemy.

• Wieczór filmowy

• 📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠🎬📺🌠

Piątkowy wieczór nie musi być nudny.... Klasy V spotkały się na wspólnym wieczorze filmowym

• NFZ w SP 4

• W październiku naszą szkołę odwiedziły panie z Narodowego Funduszu Zdrowia, które w ciekawy sposób przeprowadziły spotkania dotyczące promocji zdrowia.  W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0-III. Działania praktyczne, w których uczestniczyły dzieci usystematyzowały  ich wiedzę nt. zdrowego stylu odżywiania oraz dbania o prawidłową higienę jamy ustnej. W trakcie spotkania każde dziecko miało okazję zabrać głos w dyskusji i sprawdzić swoją wiedzę nt. zdrowego stylu życia. Na koniec zajęć prowadzące podarowały każdemu uczniowi książeczkę promującą zdrowy styl życia oraz plan prawidłowego mycia zębów.  Spotkanie sfinansowane zostało z budżetu profilaktyki Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą.

• Warsztaty profilaktyczne "Zaplątani w sieci" i "Debata"

W dniach od 10 – 16 października odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Podczas zajęć pod nazwą „Zaplątani w sieci” uczniowie klas IV – VII poznali różne zagrożenia płynące ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Dowiedzieli się, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w sieci, jak też jej brakiem. Warsztaty dały uczniom wiedzę również o kulturalnym korzystaniu z multimediów. Prowadzący pomogli uczniom wypracować w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w Internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy cyberprzemocy.

Natomiast uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Debata”. Program ten jest rekomendowany przez PARPA i ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.

Zajęcia poprowadzili sprawdzeni trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych. Całość została sfinansowana ze środków profilaktyki Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.