• Ponadnarodowa mobilność uczniów- wyjazd przygotowawczy

• W dniach 12-14 kwietnia br. opiekunowie uczniów uczestniczących w Ponadnarodowej mobilność uczniów- projekcie edukacyjnym pt. Skąd pochodzę? Kim jestem? Dokąd zmierzam?” odbyli wizytę przygotowawczą w Istituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie. Podczas spotkania z dyrektor szkoły, panią Marią Rosarią Merollą omówiono kwestie organizacyjne i formalne związane z pobytem naszych uczniów w Rzymie 4- 10 czerwca 2023 roku.

• LKA- recytacja

• 13 kwietnia  ponad 30 recytatorów i recytatorek zmierzyło się na etapie miejskim w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych.

Tytuł Laureata etapu miejskiego oraz nominacje do etapu powiatowego otrzymały: Idalia Pawłowska, Amelia Abrasowicz oraz Hanna Burzmińska

Wyróżnienie otrzymała Kalina Migdal

Kolejny etap zmagań 25 kwietnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku.

• Zaprojektuj swoją koszulkę!

Uczniowie SP4 klas 4-8 mieli szansę wcielić się w projektanta mody i zaprojektować swoją własną koszulkę. Koszulki musiały posiadać ewentualne napisy w języku angielskim lub niemieckim, zawierać rysunek. Nasi projektanci wykazali się kreatywnością. Poniżej nagrodzone koszulki. Wszystkim osobom wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

• Powiatowe PRO ARTE

• Powiatowy przegląd PRO ARTE za nami.

Idalia Pawłowska otrzymała nominację do finału wojewódzkiego PRO ARTE 2023

Amelka Abrasowicz otrzymała wyróżnienie

Dziewczyny serdecznie gratulujemy!

• Szybka powtórka przez egzaminem

• 5 kwietnia uczniowie klas 8 wzięli udział w drugiej edycji międzyszkolnego konkursu z języka polskiego dla klas ósmych - „Szybka powtórka przed egzaminem" organizowanego przez Szkole Podstawową Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

Uczniowie dobrani w czteroosobowe drużyny zmagali się w różnych konkurencjach m. in. czytania ze zrozumieniem, argumentowania, wyszukiwania elementów graficznych , gramatyce, interpunkcji, ortografii oraz wyszukiwaniu kontekstów.

Walka między drużynami była zacięta, uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy.