• Międzyszkolny matematyczny 1 z 10

• 12 kwietnia w Naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „1 z 10”.

Gościliśmy u siebie uczniów kostrzyńskich szkół podstawowych oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie wraz z opiekunami.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - Maciej Charkot SP4

II miejsce - Laura Samoszuk SP3

III miejsce - Wiktor Kasperkiewicz SP2

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

• "Czy na odpady nie ma rady?"

• To pilotażowy projekt przygotowany przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odrą. W dniu 15 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami klas 5 i 6, które poprowadzili Pan Wiesław Biskowski i Pani Izabela Suska. Uczniowie zostali zapoznani z podziałem odpadów komunalnych na poszczególne frakcje, poznali źródła ich pochodzenia, obowiązek segregacji, jak również możliwości ich zagospodarowania i ponownego wykorzystania. Dzieci zmierzyły się również z segregacją odpadów przygotowanych przez prowadzących spotkanie, z którym to zadaniem poradziły sobie celująco. Uczniowie zadawali mnóstwo ciekawych i kreatywnych pytań, byli ciekawi ile rozkładają się dane odpady komunalne w środowisku, zauważali problemy jakie się z tym wiążą. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie, bo edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi jest niezwykle ważnym zagadnieniem, nie tylko w naszym kraju.

• Powiatowa Spartakiady Młodzieży

15 kwietnia na stadionie MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbyły się finały powiatowej spartakiady młodzieży dziewcząt rocznika 2009 – 2010. Do rywalizacji przystąpiły trzy reprezentacje: SP Dąbroszyn, SP 4 Kostrzyn nad Odrą oraz SP 1 Kostrzyn nad Odrą.

SP 4 komplet punktów i zwycięstwo w turnieju

Wyniki turnieju:

SP 4 Kostrzyn nad Odrą – 6 pkt – 12:3

SP 1 Kostrzyn nad Odrą – 3 pkt – 3:6

SP Dąbroszyn – 0 pkt – 3:9

SP 4 Kostrzyn nad Odrą - SP 1 Kostrzyn nad Odrą – 6:0

SP 4 Kostrzyn nad Odrą – SP Dąbroszyn – 6:3

SP 1 Kostrzyn nad Odrą - SP Dąbroszyn – 3:0

• Finalistka Konkursu przedmiotowego z języka polskiego

• Dnia 6 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu odbył się trzeci etap Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego.

Opiekę nad wydarzeniem sprawował Lubuski Kurator Oświaty.

Wojewódzki konkurs obejmował i poszerzał treści podstawy programowej. Zakres umiejętności był bardzo obszerny i wymagający.

Tytuł finalisty otrzymała uczennica klasy 8C- Lena Piotrowska, która jako jedyna reprezentowała nasze miasto Kostrzyn nad Odrą.

Dziękujemy uczennicy za zaangażowanie, determinację, trud włożony w przygotowania. Wysiłek i poświecenie były widoczne na każdym etapie konkursu.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji!

• Po nitce do....

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - fotografia (etap miejski) za nami

Bianka Kodzis oraz Sandra Rojek zostały wyróżnione

• PRO ARTE 2024

• 08.04.2024r. nasze uczennice Amelia Abrasowicz i Idalia Pawłowska awansowały do wojewódzkiego finału konkursu PRO ARTE

Serdecznie gratulujemy!!!

• Konkurs kaligraficzny

• 4 kwietnia 2024r. odbył się konkurs kaligraficzny klas I.

Z każdej klasy do konkursu podeszło dwóch uczestników.

I miejsce- Michalina Przymuszała kl. Ic

II miejsce- Wiktor Bielecki kl. Ia

III miejsce- Hanna Jasek kl. Ib.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów

• Konkurs wiedzy w SP2

• 9 kwietnia w SP2 odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy na temat kultury i geografii krajów anglojęzycznych.

Po zaciętej i pełnej emocji walce naszej drużynie udało się zająć drugie miejsce.

Dziękujemy za mile spędzony czas, ogrom wiedzy i emocji.