Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  24.06.2015 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015-2016

  Informujemy, że w zakładce „Dokumenty SP nr 4” został opublikowany szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015-2016.

 • Czwórbój lekkoatletyczny - finał wojewódzki

  25 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Zawodniczki wzięły udział w czterech konkurencjach: bieg na 60 m. , skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 m. Wyniki z każdej konkurencji zostały przeliczone na punkty. Reprezentacja naszej szkoły dużą przewagą punktów odniosła zwycięstwo. Mistrzynie powiatu awansowały do finału wojewódzkiego w Słubicach, który odbył się  28 maja.

  Do zawodów finałowych stawiło się 12 zespołów. Nasze dziewczęta bardzo ambitnie walczyły w każdej konkurencji. Najlepsze wyniki osiągnęły:

  • w rzutach piłeczką palantową: 44 m. rzut Izy Borowskiej
  • 4,35 m. w skoku w dal Zuzi Kopeć,    
  • 9,08 s. Wiktorii Wieczorek w biegu na 60 m.

  Wyniki z biegu na 600 m. okazały się stosunkowo słabsze od konkurentek, co zadecydowało o zajęciu 5 miejsca.

  Skład reprezentacji: I. Borowska, Z. Kopeć, W. Wieczorek, Paula Głębocka, oraz Ewa Rozenblut (kl.V), i Ania Borowska (kl. IV).

   Krystyna Srokowska

 • Wycieczka zerówek do straży pożarnej i skansenu pszczelarskiego

  Dnia 1 i 2 czerwca 2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Kostrzynie nad Odrą. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych przedszkolaków ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją było strącanie pachołków wodą lecącą z węża strażackiego. Dzieci zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.

  Dzięki wizycie w straży pożarnej przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Wracając do szkoły dzieci z zachwytem opowiadały o swoich „strażackich przeżyciach”. 

  W czerwcu dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły także skansen pszczelarski  na oś. Warniki. Właściciele skansenu opowiedzieli dzieciom wiele ciekawostek o życiu pszczół. Przedszkolaki poznały budowę ula i zobaczyły jak się zmieniła na przestrzeni lat. Poznały również budowę pszczoły oraz etapy jej życia. Dowiedzieliśmy się także o sposobie produkcji miodu oraz świeczek z wosku pszczelego. Każde z dzieci dostało w prezencie małą figurkę woskową. Gospodarze przygotowali ognisko przy którym mogliśmy upiec kiełbaski i zaśpiewać piosenki. Słodkim podsumowaniem spotkania była degustacja różnych rodzajów miodu.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Aleksandra Wagner, Agata Żylewska, Wioleta Szaniawska, Elżbieta Pencak

 • Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

  21 maja w Kargowej odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Pro Arte 2015. Naszą szkołę, a zarazem miasto Kostrzyn nad Odrą,  reprezentowali w dwóch kategoriach wiekowych: Pola Wolska z klasy 1a oraz Filip Ogorzałek z klasy 5d.  Ogromnym sukcesem i wyróżnieniem było już samo dotarcie uczniów SP4 (po eliminacjach miejskich i powiatowych) do szczebla wojewódzkiego konkursu. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników decyzją Rady Artystycznej Pola Wolska została Laureatem Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.  Serdecznie gratulujemy sukcesu Poli, Filipowi, ich rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu.

  W albumie fotograficznym zamieściliśmy zdjęcia naszych finalistów.

 • Finał Konkursu Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak” z udziałem naszych reprezentantów

  22 maja w  Kostrzyński Centrum Kultury odbyły się finałowe przesłuchania do kolejnej XXXVIII edycji  Konkursu Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak”. Finalistami z naszej szkoły zostali następujący uczniowie: Wiktoria Urbanowicz kl.1a, Pola Wolska kl.1a, Kaja Gniecioszek kl.1c, Julia Wachowiak kl.2b, Amelia Januszkiewicz kl.3d, Konrad Nowak kl.4d, Kajetan Januszkiewicz kl.6d, Sara Bojaruniec 6c, Martyna Zarzecka 6a. Serdecznie gratulujemy  zwycięzcom i życzymy udanego występu 31 maja (niedziela) o godz. 17.00 w amfiteatrze. Publiczność koncertu finałowego będzie miała prawo do  wyboru laureata  Super Lizaka 2015.

  Małgorzata Gabrukiewicz

 • Możliwość zakupu używanych podręczników

  W środę, 24 czerwca, będzie możliwość sprzedaży lub zakupu używanych podręczników. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas piątych będą sprzedawać podręczniki uczniom klas czwartych. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas szóstych będą sprzedawać podręczniki uczniom klas piątych. Kiermasz zostanie zorganizowany na małej sali gimnastycznej.

  Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej wychowawcy klas trzecich zorganizują sprzedaż podręczników dla drugoklasistów. Sprzedaż będzie odbywała się w salach lekcyjnych.

  Przypominamy, że przyszłoroczne klasy pierwsze, drugie i czwarte będą miały wypożyczone przez szkołę podręczniki do przedmiotów obowiązkowych, a zatem nie ma potrzeby ich zakupu.

 • Zebranie rodziców przyszłorocznych klas pierwszych

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą zaprasza  na zebranie informacyjne rodziców,  których dzieci rozpoczną w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasie pierwszej.  Spotkanie odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 16. 30 w stołówce szkolnej.  

 • Konkurs „MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO” rozstrzygnięty

  W listopadzie (28.11.2014 r.), rozpoczął się etapowy konkurs z języka angielskiego dla klas piątych i szóstych. Do konkursu zgłosiło się ponad dwudziestu uczniów naszej szkoły.

  Raz w miesiącu uczniowie borykali się z zadaniami testowymi. Testy składały się z różnych zadań dotyczących różnych umiejętności- gramatyka, słuchanie, czytanie ze zrozumieniem itd. Punkty za każdy etap były dodawane.  Ostatecznie, w kwietniu 2015 r., zdobyte punkty zostały dodane co pozwoliło wyłonić Mistrza Języka Angielskiego naszej szkoły- ucznia z największą ilością zdobytych punktów.

  Dziękuję uczniom, którzy pomimo wielu swych obowiązków, sprostali konkursowi i do końca uczestniczyli w nim. Należy także tutaj podkreślić, iż ci uczniowie, którzy przeszli wszystkie etapy, ostatecznie zdobyli punkty na wysokim poziomie. Gratuluję !

  Uczestnicy wszystkich klas, tj piątych i szóstych, pisali te same testy.

  Mistrzem Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, rok szkolny 2014/2015, została Wiktoria Wieczorek, zdobywając 95,2 % wszystkich możliwych punktów.

  Pozostali uczniowie, którzy dotarli do końcowego etapu konkursu to ( kolejność przypadkowa): Kopeć Zuzanna, Komar Agata, Sądej Hanna, Szymczyk Anna, Ławońska Marcelina, Głębocka Paula, Wiśniewska Anna, Śliwa Weronika, Wiśniewska Wiktoria, Kail Aleksandra. Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomem oraz upominkiem rzeczowym.

  JESZCZE RAZ GRATULUJĘ WSPANIAŁYCH WYNIKÓW, A ZATEM I WSPANIAŁEJ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ WYTRWAŁOŚCI.

  Życzę dalszych sukcesów w nauce.

  Organizator: Edyta Napierała

 • Festyn i przegląd twórczości teatralnej w albumie fotograficznym

 • Festyn i przegląd twórczości teatralnej za nami

  W piątek,22 maja, organizowaliśmy tradycyjny już festyn szkolny i przegląd twórczości teatralnej. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przyjaznych szkole firm i instytucji, na wszystkich gości czekało wiele atrakcji.

  Pierwsi swoje talenty związane ze sztuką teatralną zaprezentowali uczniowie klas 2b, 3a, 3b i 3d. W ramach „Przeglądu twórczości aktorskiej uczniów” mogliśmy obejrzeć spektakle: „Kukułka”, „Śpiąca królewna”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Czerwone kapturki”. Licznie zebrana publiczność, oprócz gry aktorskiej i oprawy muzycznej, została przeniesiona w świat baśni za sprawą robiącej niesamowite wrażenie scenografii i bajecznych strojów osób występujących na scenie (aby sprawdzić, zajrzyj do galerii zdjęć).

  O godzinie 15.30 zaczęły zapełniać się gośćmi tereny wokół budynku szkoły – rozpoczynał się festyn.  Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie szkoły, a prowadzący oprawę muzyczną sprawił, że wielu uczniów, a także część rodziców, bawiła się do końca, czyli do godz. 19.30.  Długie kolejki ustawiły się do stoisk z małą gastronomią oraz do stoiska pod tajemniczą nazwą "Szkolny arsenał rozmaitości". Nauczyciele zaprosili uczniów i ich rodziców do udziału w konkursach sportowych, plastycznych oraz zabaw z dzieciństwa rodziców, zorganizowali także stoiska: naukowe, twórczości dziecięcej, plastyczne, promujące naukę języków obcych oraz kiermasz książek. Wiele osób z zainteresowaniem odwiedziło stanowiska Straży Pożarnej i Policji. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy na dmuchanych zamkach.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok. Przeżyjmy to jeszcze raz - kliknij tu, aby obejrzeć galerię zdjęć.

 • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny – 11 wyróżnień

  19 marca 2015 odbyła się kolejna edycja tego konkursu. Z naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania zadań 107 uczniów.

  Oto uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienie:

  Wyniki dla kategorii: Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej - CHARKOT ZOFIA 78,75, PRZYBYLSKI TYMOTEUSZ 70,00, BARYŁO DOMINIK 68,50, MADZIAK KUBA 63,75, ZABEK ALEKSANDRA 63,75, MIGDAL OLAF 53,75

  Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej - KOLASA MARCIN 98,75, SUĆKO MARCEL 87,50, TADLA PATRYK 85,00

  Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej - DEREN ADAM 109,50

  Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej - SZYMCZYK ANNA 90,00

  Gratulujemy uczniom wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom!

  Koordynator konkursu Barbara Waliszek

 • Konkursy Przyrodnicze z okazji Dnia Ziemi

  Z okazji Dnia Ziemi odbyły się w naszej szkole konkursy przyrodnicze dla uczniów klas IV i V. W kwietniu 21 uczniów klas piątych wykazało się wiedzą w konkursie pt. „Polskie Parki Narodowe”. Zwyciężyła zdobywając maksymalną ilość punktów uczennica klasy Va Iga Tarabuła, drugie miejsce zajęli Aleksandra Kail i Dominik Filuś z klasy Vb, a trzecie Kordian Fechner z klasy Vb.

  W maju 27 uczniów klas czwartych brało udział w polsko-angielskim Konkursie Ekologicznym. Zwycięzcami zostali: pierwsze miejsce zajęła Nikola Nadbrzeżna z klasy IVc, drugie miejsce Kornelia Kondracka z klasy IVd, a trzecie miejsce zajęli Nikola Bareja i Fabian Gera z klasy IVb.

  Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się dużą znajomością zagadnień dotyczących przyrody. Gratulujemy!

  Konkursy przygotowały, przeprowadziły i oceniły nauczycielki przyrody: Elżbieta Nawrocka, Ewa Proszyk i Małgorzata Kujawa oraz pani Edyta Napierała (nauczycielka języka angielskiego).

 • Program Nauka-Sport-Przyszłość - podsumowanie ligi koszykarskiej

  Już po raz ostatni koszykarki z naszej szkoły wzięły udział w meczach ligowych Mini Basket Liga z programu Nauka-Sport-Przyszłość w Kłodawie 9.05.2015r.

  W programie wzięło udział 15 drużyn dziewcząt z Gorzowa, miejscowości powiatu gorzowskiego, a także z województwa zachodniopomorskiego. Czas szkolenia obejmował treningi szkoleniowe, udział w grach i zabawach z elementami koszykówki oraz mecze ligowe. Trzyletni program szkolenia zakończony będzie podczas wakacji obozem sportowym w Gościmiu.

  Nasze zawodniczki miały też okazję bliżej poznać i kibicować koszykarkom AZSPWSZ Gorzów prowadzone przez trenera D.Maciejewskiego, który jest koordynatorem programu.

  Na zakończenie ligi wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy AZSPWSZ, a wyróżniające nagrody. Z naszego zespołu zostały wyróżnione Zuzia Kopeć i Iza Borowska. Po podliczeniu punktów z wszystkich rozegranych meczów ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu. Skład drużyny: Zuzia Kopeć, Iza Borowska, Agata Komar, Klaudia Szulc, Paulina Nowak, Ewa Rozenblut, Milena Nowicka, Ola Helm, Hania Sądej, Amelia Pieczykolan, Ola Kail, Gabrysia Bojanowska, Ola Pieczonka oraz z SP-2 Wiktoria Skierska.

  Więcej informacji na stronie www.azspwszgorzow.pl.

  Opiekun: Krystyna Srokowska

 • 12 i 19 maja nauczyciele zapraszają rodziców na konsultacje

  Konsultacje rodziców klas IV-VI z nauczycielami SP4 odbędą się w następujących terminach: 

  - 12 maja (wtorek) w godz. 16.30-18.00 – konsultacje z nauczycielami j. polskiego, matematyki, przyrody, zajęć komputerowych, etyki,

  - 19 maja (wtorek) w godz. 16.30-18.00 – konsultacje z nauczycielami języków obcych, historii, plastyki, muzyki, religii, wychowania fizycznego, zajęć technicznych, z pedagogiem i logopedami.

  Zapraszamy.

 • ZIELONA SZKOŁA ŻYCIA

  Jak co roku, tradycyjnie,  klasy trzecie wyjechały na Zieloną Szkołę do Myśliborza. Trzydniowy pobyt (28-30 kwietnia) nastawiony był na sport, rekreację, naukę samodzielności, poznanie historycznych walorów miasta oraz integrację dzieci. Program wycieczki został zrealizowany dzięki doskonałej współpracy pracowników Domu Wczasów Dziecięcych, nauczycieli i uczniów.

  Atrakcją dla dzieci były kąpiele w basenie, rejs statkiem po jeziorze, drużynowy turniej w „Dwa ognie”, podchody, zwiedzanie zabytków Myśliborza, dyskoteka, pieczenie kiełbasek oraz długie wspólne rozmowy  w pokojach.  Prawdziwym wyzwaniem dla dzieci było pełnienie dyżurów w stołówce. Z dużym zaangażowaniem wcielali się w rolę kelnerów. Nakrywali do stołu, przynosili dania, odnosili puste naczynia. Poza tym każdy uczestnik Zielonej Szkoły dbał o ład i porządek w swoim pokoju. Tylko nieliczni uczniowie wcześniej wyjeżdżali bez rodziców, dlatego ważnym sprawdzianem było radzenie sobie z tęsknotą za bliskimi. Zdecydowana większość zdała egzamin z samodzielności. Zarówno wychowawczynie Bogumiła Opara, Maja Siroń i Anna Garczarek,  jak i uczniowie,  powrócili zadowoleni  do Kostrzyna.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI rozstrzygnięty

  Dnia 28 kwietnia 2015r. w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył się POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Szkołę naszą reprezentowało troje uczniów: Pola Wolska – klasa Ia (opiekun Agnieszka Wojdak), Nina Makowska – klasa Ie (opiekun Małgorzata Gabrukiewicz), Filip Ogorzałek – klasa Vd (opiekun Barbara Piotrowska), którzy pomyślnie przeszli eliminacje szkolne i miejskie. Dwoje z nich uzyskało TYTUŁ LAUREATA i tym samym będzie reprezentowało powiat gorzowski w WOJEWÓDZKIM FINALE KONKURSU, który odbędzie się 21 maja 2015 roku w Kargowej. Są to: Pola Wolska – klasa Ia i Filip Ogorzałek – klasa Vd. Trzecia nasza finalistka – Nina Makowska z klasy Ie otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • FINAŁ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO w piłkarskiej kategorii U-8 dla Szkoły Podstawowej nr 4

  W dniach 8-9 kwietnia nasze miasto gościło najlepsze drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców z całego województwa lubuskiego. W tych dniach odbywał się wojewódzki finał turnieju "Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku". Oczywiście nie mogło zabraknąć też drużyny z naszej szkoły. SP 4  w kategorii U-8 reprezentowali: Natan Bławat (bramkarz), Hubert Górecki, Aleksander Wnuk, Alan Krysiński, Oskar Iwiński, Maciej Kozieł, Kewin Panek, Nataniel Kałmuk, Oskar Gogojewicz, Kacper Szczotka, Maciej Korman. Nasz zespół dosłownie rozgromił przeciwników. Mecze grupowe kończyły się wynikami 13:0 i 8:2.W ćwierćfinale piłkarze pokonali PSP Strzelce Krajeńskie 8:0 ,a w półfinale zwyciężyli UKP Zielona Góra 5:1. Swoją dominację zaprezentowali w wielkim finale pokonując Chemika Gorzów 8:1.Radość nie miała końca. Po podliczeniu strzelonych bramek okazało się, że miano Króla Strzelców powędrowało do naszego Alana Krysińskiego (17 goli!). Trenerem zwycięskiej drużyny jest wieloletni nauczyciel naszej szkoły Adam Bogdański, który jest jednocześnie koordynatorem z ramienia PZPN na XV edycję tego turnieju. Dzieci otrzymały medale oraz upominki, a także okazały puchar, który powędrował do naszej szkoły. Wojewódzki Finał Tymbarka to największy sukces organizacyjny w historii kostrzyńskiej piłki młodzieżowej!

  Gratulacje dla naszej drużyny i życzymy dalszych sukcesów.

 • Aktualizacja danych

  08.04.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nasi Laureaci nagrodzeni przez Lubuską Kurator Oświaty

  26 marca w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych w województwie lubuskim. W akademii wzięło udział wielu zaproszonych gości: uczniowie-laureaci, rodzice, nauczyciele-opiekunowie.  Lubuska Kurator Oświaty Bogna Ferensztajn wręczyła laureatom stosowne zaświadczenia o uzyskaniu wysokich wyników, a wojewoda Katarzyna Osos skierowała do uczestników spotkania list z gratulacjami. Nasza szkoła była reprezentowana przez dwoje uczniów:  Hanna Sądej z kl. VIa została laureatką konkursu matematycznego (opiekun Barbara Waliszek), Bartosz Guźniczak z kl. VIc uzyskał tytuł laureata konkursu z języka angielskiego (opiekun Magdalena Andrearczyk).  W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych ogromny sukces odniosła również Wiktoria Wieczorek z kl. VI a. Wiktoria została finalistką zarówno konkursu z matematyki, jaki i z języka angielskiego. Warto pamiętać, że na sukces laureatów i finalistki pracowali także rodzice! W galerii zdjęć zamieściliśmy zdjęcia naszych laureatów podczas wręczenia nagród.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ, im. WOJSK OCHRONY POGRANICZA
  ul. Sienkiewicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
 • Sekretariat: tel/fax 095 752 30 21
  Sekretariat czynny w godz. 7.30-15.30
  sp4kostrzyn.pl

Galeria zdjęć