• Wzorowy czytelnik

• Uczennica kl. IIIc Lena Czernecka zdobyła jako pierwsza 10 naklejek za czytelnictwo.

Gratulujemy i życzymy dalszej przygody z książką

• METODA PROJEKTÓW w SP4

• W tym roku szkolnym na lekcjach techniki kontynuujemy metodę projektów z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych JAWI, która umożliwia uczniom praktyczną realizację treści związanych z podstawą nauczania tego przedmiotu. Pracownia techniczna, która już posiada potrzebne narzędzia, urządzenia i materiały jest stale wzbogacana o nowe.

Klasy piąte realizują projekt ,,WĄŻ" zaliczany do projektów poziomu I, przeznaczony dla uczniów, którzy po raz pierwszy pracują tą metodą. Efektem końcowym jest długopis ozdobiony kolorową dzianiną zakończoną pomponem oraz przybornik na długopisy w kształcie węża.

Klasy VI realizują projekt „Lampa” zaliczany jest do grupy projektów poziomu II. Efektem końcowym projektu jest lampa z abażurem wykonanym z tworzywa sztucznego zasilana z dwóch baterii R6. Konstrukcja lampy złożona jest z abażuru z pianki polietylenowej, ramienia pierwszego, ramienia drugiego, nóżek i przelotek do przewodów elektrycznych, podłączy diod LED, dwóch diod LED, uchwytów wraz z łączami do baterii, włącznika, podstawy lampy oraz przyrządu do cięcia tworzywa po skosie. Zakres wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z projektem „Lampa” dotyczy technologii obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, metali, stopów metali, tworzyw sztucznych, połączeń rozłącznych i nierozłącznych różnych materiałów oraz montażu i diagnostyki prostych obwodów elektrycznych.

Zasoby pracowni wykorzystywane są nie tylko na zajęciach technicznych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, czy do wykonania pomocy dydaktycznych przez nauczycieli.

• Warsztaty w Ośrodku Muzealno- Edukacyjnym w Słońsku

• W styczniu uczniowie klas I-VIII  naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach w Ośrodku Muzealno- Edukacyjnym w Słońsku.

Uczniowie zaobserwowali jak zmienia się krajobraz Parku Narodowego na podstawie prezentacji przedstawiającej 4 pory roku w Parku Narodowym „Ujście Warty”.  Zwiedzając wystawę poznawali charakterystykę parku- odpowiadali na pytania i rozwiązywali łamigłówki. Poprzez zabawę uczyli się co charakteryzuje Parki Narodowe.

Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

• Chemiczne lapbooki

• Uczniowie klas ósmych na lekcjach chemii zapoznawali się z  właściwościami, zastosowaniem i różnorodnymi metodami otrzymywania soli. Podsumowując poznane informacje mieli za zadanie stworzenie lappboka, czyli kreatywną książeczkę tematyczną. W efekcie powstały przepiękne prace. Uczniowie wykonywali je dowolnie dobierając elementy, komponowali z nich logiczną całość, podkreślając najważniejsze treści z utrwalanego działu. Prace będzie można podziwiać na I piętrze na tablicy przyrodniczej.

• Powiatowa Spartakiada Młodzieży

• W ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży w kostrzyńskiej hali Zespołu Szkół odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców -rocznik 2009-2010 .

W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów rywalizujących system każdy z każdym .Chłopcy z SP4 wygrali wszystkie spotkania, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce i prawo gry w dalszych etapach rozgrywek.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Zespołu Szkół Leszek Naumowicz , a w zakończeniu i wręczaniu medali wzięli udział dyrektor SP4 Marzanna Senger oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Wyniki: SP4 z SP1 Kostrzyn nad Odrą (12 :6 ) ,SP2 Witnica (11:0), SP1 Kostrzyn nad Odrą (12:1) ,SP Dąbroszyn (12:1).

Skład zwycięskiej drużyny: Piotr Kozieł, Aleksander Chmielewski, Miłosz Nadworski, Michał Niemczynowski, Bartłomiej Wierciński-VIIIA, Oktawian Durecki -VIIIB, Szymon Wedeman- VIIA, Maciej Charkot, Aleksander Wołkowski- VII B, Emil Ząbek- VIIC, Julian Lachowski, Bartłomiej Stefański- VII D .Opiekunowie Robert Guźniczak i Jarosław Frieske.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli wychowania- fizycznego za pomoc w organizacji turnieju oraz dyrektorowi Zespołu Szkół za użyczenie hali sportowej .

• Wycieczka klas ósmych

• Klasy ósme były na wycieczce w Gorzowie Wielkopolskim

Najpierw było kino i seans "Aquaman i Zaginione Królestwo", potem lodowisko i oczywiście McDonald.

• VI Konkurs Kolęd i Pastorałek "Niech kolęduje z nami cały świat"

• 8 stycznia 2024r.  w Mieszkowicach odbył się VI Konkurs Kolęd i Pastorałek "Niech kolęduje z nami cały świat".

Naszą szkołę reprezentowały Amelia Abrasowicz z klasy Va i Idalia Pawłowska z Klasy VIa.

Idalia zajęła II miejsce w kateegorii klas IV-VI.  Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024

• W dniu 05.01.2022 r. w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Jury w składzie: siostra Alicja Plewka, Maja Siroń , Jarosław Frieske, Sławomir Młynarczak po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła nagrodzić tytułem laureata : Zuzannę Kożuszek, Ilianę Raczkowską, Lenę Saworską, Amelię Abrasowicz, Sebastiana Kolasę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• Oto lista osób zakwalifikowanych do kuratoryjnego konkursu przedmiotowego - etap rejonowy:

Biologia: Patrycja Mastalerz, Paulina Olek, Amelia Smyk.

Chemia: Patrycja Mastalerz.

Fizyka: Patrycja Mastalerz, Paulina Olek.

Geografia: Paulina Olek, Patrycja Mastalerz, Amelia Smyk.

Język angielski: Emilia Węgrzyk, Anna Dawidziak, Amelia Rosochacka, Emil Ząbek.

Język polski: Paulina Olek, Patrycja Mastalerz, Blanka Lewandowska, Amelia Smyk, Lena Piotrowska, Oliwia Gatak.

Matematyka: Maciej Charkot, Patrycja Mastalerz, Klaudia Wziętek.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia.