• Apele podsumowujące I semestr

     • Apelami podsumowującymi zakończyliśmy w piątek 24 stycznia I semestr. Od poniedziałku rozpoczynają się dwutygodniowe ferie. Zajęcia II semestru rozpoczynają się 10 lutego.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z apelów.

     • Miasto Kostrzyn nad Odrą organizuje „Ferie w mieście”

     • W związku z rozpoczynającymi się „Feriami w mieście” zapraszamy wszystkie zapisane dzieci w poniedziałek, 27 stycznia, o godzinie 8.00 (prosimy o punktualność, ponieważ dzieci wychodzą na zajęcia w innych jednostkach) do świetlicy w wybranej szkole (SP nr 2 lub SP nr 4).

      Zapewniamy śniadanie, napoje oraz moc atrakcji. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą nauczyciele oraz osoby prowadzące zajęcia. Prosimy o zapewnienie dzieciom obuwia na zmianę: SP nr 2 – 30 stycznia, SP nr 4 – 31 stycznia.

      Zapraszamy do wspólnego spędzenia ferii!!!

     • Spotkanie z dietetykiem

     • Podczas ferii zimowych, tj. 29 stycznia 2020 r. odbędzie się spotkanie z dietetykiem nt. zasad zdrowego odżywiania (porady dietetyków, waga do pomiarów tkanki tłuszczowej itp.). Osoby zainteresowane tematyką spotkania zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą na godz. 16.30 do stołówki szkolnej.

     • Projekt europejski „Pen pal” w ramach współpracy szkół Etwinning

     • Uczniowie klasy 6a: Sebastian Adamczewski, Wiktoria Urbanowicz, Alan Pinter, Aleksander Budnik, Magdalena Kotkowska, Bartosz Kaca, Roksana Kramek, Joanna Mastalerz, Zofia Kmieć, Ewa Plata, Pola Wolska i Julia Szukała od października tego roku realizują projekt europejski, którego koordynatorem jest nasza szkoła. Projekt „Pen pal friends” realizowany jest poprzez platformę Etwinning, która od 2005 roku wprowadza w życie założenia akcji Programu eLearning Komisji Europejskiej. Założeniem projektu jest umożliwienie uczniom używania języka w realnej sytuacji komunikacyjnej, rozwój umiejętności językowych, poznanie kultury i tradycji innych krajów europejskich, oraz nawiązanie przyjaźni. W projekcie oprócz naszej szkoły uczestniczą trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Heraklion Attkis w Grecji, Szkoła Podstawowa w Santpedor w Hiszpanii i Szkoła Podstawowa w Küçüçekmece w Turcji. Zgodnie z założeniami projektu każdy uczeń nawiązuje kontakt z uczniem ze szkoły partnerskiej, w przypadku naszej szkoły jest to szkoła grecka i z nim wymienia się informacjami na temat swojego hobby, zainteresowań, szkoły, miasta, tradycji i kultury swojego kraju. W grudniu i styczniu nasi uczniowie i nasza szkoła otrzymała kartki świąteczne od wszystkich szkół partnerskich.

      Opracowała Magdalena Andrearczyk

     • Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd.

     • Koncert odbędzie się 20 stycznia o godzinie 17:00 w szkolnej świetlicy.

      Datki zebrane podczas koncertu posłużą na wzbogacenie świetlicy socjoterapeutycznej w nowe pomoce dydaktyczne, gry planszowe, przybory plastyczne.

      organizatorzy:

      Koło wolontariatu, p. Maja Siroń, p. Agnieszka Wojdak, p. Sławomir Młynarczak

    • Przyjdź do biblioteki szkolnej i wylosuj książkę na ferie!
     • Przyjdź do biblioteki szkolnej i wylosuj książkę na ferie!

     • Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas 1-8 do udziału w akcji bibliotecznej „Ferie z książką”, której celem jest przede wszystkim rozwój czytelnictwa oraz promocja zasobów bibliotecznych.

      Krótka instrukcja:

      1. Przyjdź do biblioteki szkolnej.

      2. Poproś o pudełeczko z losami.

      3. Wylosuj karteczkę z numerem książki.

      4. Wypożycz wylosowaną książkę.

      5. Zabierz książkę ze sobą na ferie.

      6. Przeczytaj ją w dowolnym miejscu.

      7. Oddaj książkę do biblioteki… i wypożycz nową. 

      Wylosuj książkę na ferie i przenieś się do świata, którego jeszcze nie znasz.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Ferie z książką”, która rozpoczyna się 20.01.2020 r.

       Ilona Brzezińska i Ewa Proszyk

     • Tydzień Edukacji Globalnej

     • W dniach 18-24 listopada odbywała się 21 edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod tytułem: „Obudźmy się to ostatni dzwonek dla klimatu.”

      Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata. Jej zadaniem jest pobudzać do krytycznej i świadomej refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, które w kontekście globalnym wywierają pozytywny bądź negatywny wpływ na jakość życia ludzi w innych krajach. W rezultacie edukacja globalna powinna prowadzić do osobistego zaangażowania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi na świecie i włączenia się w proces budowania globalnego społeczeństwa opartego na zasadach solidarności, równości i współpracy.

      Nasza szkoła w ramach tej akcji przystąpiła do projektu „Godziny wychowawcze ze światem”. Jest to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębienia wyzwań współczesnego świata. Uczniowie podczas zajęć wychowawczych i lekcji geografii zostaną wprowadzeni w tematykę problemów globalnych, tj.: zmiany klimatyczne, brak dostępu do wody, głód, konflikty zbrojne itp. Podczas zajęć uczniowie zyskają cenną wiedzę, ale także  nauczą się kształtować postawy odpowiedzialności, szacunku, uczciwości, otwartości, odpowiedzialności czy osobistego zaangażowania. 

      Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole rozpoczął się konkursem UpCycling – wyższa forma recyklingu, którego celem było wtórne przetworzenie odpadów na przedmioty użyteczne. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Julia Grygorczyn i Maciej Rajkiewicz, którzy skonstruowali ciekawe przedmioty. Jednym z nich było ponowne wykorzystanie butelek, jednak tym razem nie służyły one do napojów, a jako zabawne okulary, które można wykorzystać np. w karnawale. Drugi przedmiot był bardzo praktyczny, a mianowicie był to przybornik na długopisy czy kredki.  Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że problemy współczesnego świata nie pozostają nam obce. Wspólnie walczmy o czyste środowisko.

      Kolejnym naszym działaniem było wprowadzenie uczniów w problematykę związaną ocieplaniem się klimatu pt. „A czy ty czujesz klimat?” Uczniowie zdobyli cenną wiedzę jak w małych krokach przeciwdziałać ociepleniu się klimatu.

      Problemy globalne to także problem głodu i niedożywienia, z którym zmagają się kraje w Afryce i Azji. Ten problem poruszany był w klasach ósmych. Uczniowie dowiedzieli się, że nie należy marnować żywności i trzeba nauczyć się rozsądnie gospodarować naszymi zasobami.

      WSPÓLNIE DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO

                                                                                                                                    Opracowała Anna Gąsiorowska

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2020

     • Dnia 10 stycznia 2020 roku w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe: w klasie przedszkolnej laureatem został Przemysław Urbanowicz, a wyróżnieni zostali Julia Szałkiewicz  i Weronika Nowak. W klasach 1-3 laureatką została Idalia Pawłowska, a wyróżnieni zostali: Rozalia Biernacka, Kornel Napor, Sebastian Kolasa, Aleksandra Granos. W klasach 4-8 tytuł laureata zdobyła Wiktoria Urbanowicz,  a wyróżnieni zostali: Anna Drohomirecka, Weronika Pieczykolan, Wiktoria Sądel, Wiktoria Mleczek, Milena Szandurska, Pola Wolska, Nikola Zaremba.

      Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Mai Siroń, pani Małgorzaty Skrzydlewskiej, pani Ilony Brzezińskiej  i pana Jarosława  Frieske za pomoc w organizacji konkursu. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok.

      siostra Alicja Plewka i Sławomir Młynarczak

     • Bal karnawałowy klasa 1-3

     • 9 stycznia w godzinach popołudniowych uczniowie klas I- III spotkali się na balu karnawałowym. Uczestnicy balu przybyli w różnorodnych przebraniach. Wszyscy bawili się doskonale. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Halina Kochanowska